atlasarzdigital

افزایش شدید نرخ رسمی ارز؛ قیمت دلار در صرافی ملی به ۱۵۶۰۰ تومان رسید

افزایش شدید نرخ رسمی ارز؛ قیمت دلار در صرافی ملی به ۱۵۶۰۰ تومان رسید

پس از گذشت حدود یک هفته از ورود قیمت دلار به کانال ۱۵ هزار تومان، امروز صرافی‌های دولتی قیمت خرید دلار را ۱۵,۵۰۰ و قیمت فروش را ۱۵,۶۰۰ تومان اعلام کردند. افزایش ۸۰۰ تومانی نرخ رسمی دلار در حالی اتفاق افتاد که نرخ دلار آزاد از هفته گذشته تا مرز ۱۶ هزار تومان پیش رفته بود. قیمت خرید و فروش یورو نیز به تبع افزایش نرخ ارز، در صرافی‌های دولتی به ترتیب ۱۶,۶۰۰ و ۱۶,۷۰۰ تومان اعلام شد.

با افزایش قابل توجه نرخ رسمی، قیمت دلار در بازار آزاد نیز کاهش نسبی را تجربه کرد و به محدوده قیمت‌های خرید و فروش رسمی بازگشت. به گفته فعالان بازار مهمترین دلیل رشد شدید قیمت‌ ارز، تصمیم بازارساز برای کاهش فاصله قیمت در صرافی‌های بانکی و بازار آزاد بوده است؛ چرا که با افزایش این فاصله، امکان خرید دلار به قیمت بانکی و فروش آن در بازار آزاد برای برخی افراد فراهم شده بود.

همانطور که در تحلیل گذشته نیز اشاره شده بود، نمودار قیمت دلار نشان‌دهنده احتمال ثبات نسبی بازار ارز در روزهای آینده است.

تحلیل قیمت دلار؛ آیا آرامش نسبی به بازار ارز برمی‌گردد؟
نمودار قیمت دلار

ورود شاخص RSI به محدوده اشباع فروش و قرار گرفتن در بالاترین سطح تاریخی چند سال اخیر که نشان‌دهنده هیجانات بالای بازار ارز در روزهای گذشته است، در کنار افزایش قابل توجه نرخ رسمی که ورود جدی بازارساز را به همراه داشته می‌تواند حاکی از تثبیت دلار در کانال فعلی و یا حتی قیمت‌های پایین‌تر در روزهای آینده باشد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه افزایش شدید نرخ رسمی ارز؛ قیمت دلار در صرافی ملی به ۱۵۶۰۰ تومان رسید ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
+
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x