ده سال پر از پیشرفت؛ تعداد تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به ۳.۱ میلیارد رسید

ده سال پر از پیشرفت؛ تعداد تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به ۳.۱ میلیارد رسید

از حدود ده سال پیش که بیت کوین وارد دنیای ما شد، خیلی چیزها تغییر کرده است و شاهد پیشرفت‌های بسیاری در ارتباط با ارزهای دیجیتال بودیم. افزایش کاربرد و نفوذ آنها در زندگی ما، یکی از همین پیشرفت‌هاست که حالا با رسیدن تعداد تراکنش‌های این ارزها به رقم ۳.۱ میلیارد می‌توان با اطمینان بیشتری گفت که پذیرش ارزهای دیجیتال در حال گسترش است.

به گزارش بیت کوینیست، تعداد تراکنش‌های ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۰۹، همزمان با تولد بیت کوین، تا به امروز ۳.۱ میلیارد بوده است. مبالغ منتقل‌شده در هر یک از این تراکنش‌ها متفاوت است، اما همه اینها نشان از افزایش پذیرش در این حوزه دارد. پستی که اخیرا در وب‌سایت ردیت منتشر شده است، به مقایسه سالیانه زنجیره‌های مختلف می‌پردازد. در این میان پروژه‌های کمی از روزهای اول با تکیه بر دانش خود و بدون استفاده از زنجیره‌های دیگر روی کار آمده‌اند و تعداد بسیاری نیز با استفاده از بلاک چین‌هایی نظیر بیت کوین یا اتریوم، شبکه‌ای جدید ساخته‌اند. بیت کوین از نظر رشد سالیانه پیشتاز است.

ایاس از جمله شبکه‌هایی است که در آغاز کار با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد اما در ادامه توانست حجم معاملاتش را به شدت بالا ببرد. فعالیت‌هایی نظیر اجرای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز یا طرح‌های شبیه‌ساز ماینینگ دلایلی هستند که سبب این رشد شده‌اند.

بیت کوین کش و بیت کوین اس‌وی دو رقیب دیگر در فهرست منتشر شده هستند. هنوز مشخص نیست که این رشد در خصوص این دو بلاک چین طبیعی بوده یا از طریق تراکنش‌های ساختگی، آزمایشی یا تلاش در جهت بهبود وضعیت آماری، صورت گرفته باشد. به یاد داشته باشید که تعداد تراکنش‌های شبکه بیت کوین هم چندان دقیق نیست و در میان آنها تراکنش‌های تکراری (اسپم) و تراکنش‌های میکسینگ (Mixing) نیز وجود دارد؛ این نوع تراکنش‌ها به منظور مخفی کردن مبدا ارزها صورت می‌گیرد و بیشتر برای پول‌شویی به کار می‌رود. با این حال نمی‌توان میان تراکنش‌هایی با اهداف مالی و اقتصادی و تراکنش‌هایی که اهداف دیگری را دنبال می‌کنند تمایز قائل شد.

سلامت تراکنش‌ها هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. در سال ۲۰۱۹ شاهد ظهور استفاده‌هایی نو در انجام تراکنش‌ها بودیم. شکل‌گیری اقتصاد غیرمتمرکز و افزایش فعالیت در قراردادهای هوشمند را می‌توان عوامل اصلی در ایجاد این استفاده‌های نو دانست.

در طرف دیگر، تراکنش‌ها در بلاک چین‌های دیگر با رشد همراه نبوده است. برخی از آنها مانند آیوتا نتوانستند به وعده‌های خود مبنی بر تعداد بالای تراکنش‌ها عمل کنند. شبکه آیوتا مدت‌هاست دچار اختلال شده و از دسترس خارج است. تعداد تراکنش‌های توکن‌ها هم افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد. ایردراپ‌ها، تولید شبیه‌سازی‌شده یا افزایش قیمت‌های کوتاه مدت را می‌توان از جمله دلایل این رشد دانست.

علیرغم بازار نزولی در سال ۲۰۱۹، فعالیت ارزهای قدیمی‌تر نظیر دش (Dash) و لایت کوین بیشتر شده است. در طرف دیگر ترون در مقایسه با ایاس از قافله عقب مانده است.

افزایش تعداد تراکنش‌ها به خودی خود ارتباط مستقیمی با افزایش قیمت یک دارایی ندارد؛ با این حال بررسی فعالیت‌ها بر روی یک زنجیره در سال‌های به شاخصی مناسب برای پیش‌بینی عملکرد برخی از دارایی‌ها بدل شده است. مثلا در خصوص بیت کوین و لایت کوین، افزایش چنین فعالیت‌هایی با افزایش نوسانات همراه بوده است. در حال حاضر ۳۰۰,۰۰۰ الی ۴۰۰,۰۰۰ تراکنش روزانه در شبکه بیت کوین انجام می‌گیرد که ارزش آنها ۱ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Mankind Bitcoin
Mankind Bitcoin
۴ سال قبل

مرسی مفید بود...

مورد اصلاحی: خارح >>>> خارج