ویتالیک بوترین: طرفداران بیت کوین نازی هستند، اتریوم یهودی و ترون ژاپنی!

ویتالیک بوترین: طرفداران بیت کوین نازی هستند، اتریوم یهودی و ترون ژاپنی!

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم در یکی از توییت‌های خود، با مقایسه بیت کوین، اتریوم و ترون، عنوان کرده است که اوضاع فعلی مانند جنگ جهانی دوم است و بیت کوین و ترون برای زمین‌زدن اتریوم، دست دوستی به‌سمت یکدیگر دراز کرده‌اند.

به گزارش دیکریپت، بوترین در توییت روز جمعه خود، به شکل‌گیری اتحادی اشاره می‌کند که در حال حاضر در جبهه ارزهای دیجیتال وجود دارد.

به‌گفته بوترین، اتریوم معمولا به‌عنوان یک «دشمن قدیمی» برای طرفداران بیت کوین به حساب می‌آید، در حالی که ترون نسخه‌ای مشابه اتریوم است. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که ترون به‌عنوان شکلی دیگر از اتریوم شناخته می‌شود و بسیاری معتقدند که ترون، نسخه‌ای کپی‌شده از اتریوم است. ظاهرا بخشی از کدهای اتریوم عیناً در ترون نیز دیده می‌شود. بوترین در توییت خود نوشت:

از نقطه‌نظر جدی، هر اشکالی که از نگاه طرفداران بیت کوین متوجه اتریوم است، ترون ده برابرش را دارد. با این حال اتریوم یک دشمن قدیمی است. ترون، حداقل از لحاظ روانی، یک آشنای دور است که دوستی با آن اشکالی ندارد!

بوترین در صحبت‌های خود به یک پست در وب‌سایت «اسلیت استار کدکس» (Slate Star Codex) اشاره کرد که توسط اسکات الکساندر (Scott Alexander)، فیلسوف و روانشناس، نوشته شده است. در این مطلب، الکساندر به بررسی فعل و انفعالات درون گروهی و بیرون گروهی میان افراد مختلف در جنگ جهانی دوم می‌پردازد.

ویتالیک بوترین: طرفداران بیت کوین نازی هستند، اتریوم یهودی و ترون ژاپنی!
پست اسکات الکساندر در اسلیت استار کدکس

او در بخشی از مطلب خود می‌نویسد که علیرغم اشتراکات قومی، اجتماعی و فرهنگی، آلمان نازی تصمیم می‌گیرد تا به مقابله با یهودیان بپردازد و از سوی دیگر به‌شدت به‌دنبال برقراری ارتباط با ژاپنی‌ها می‌رود که از لحاظ فرهنگی، فرسنگ‌ها با آنها فاصله دارند. او در ادامه عنوان می‌کند که تنها توضیحی که می‌توان برای چنین ارتباطی متصور شد، اتحاد راهبردی است.

به‌عقیده بوترین، حامیان سرسخت بیت کوین آلمان‌های نازی هستند، طرفداران اتریوم یهودیان و ترون هم نقش ژاپنی‌ها را دارند. او معتقد است که طرفداران بیت کوین برای نابودی دشمنی مشترک با ترون دست دوستی می‌دهند. باید به یاد داشت که جاستین سان، مدیرعامل ترون، از ترون با عنوان «قاتل اتریوم» یاد می‌کند.

بوترین سال ۲۰۱۱ بیت کوین مگزین (Bitcoin Magazine) را راه‌اندازی می‌کند و در ابتدا قصد داشت تا اتریوم را بر روی شبکه بیت کوین بسازد. از همین رو، انتظار می‌رود که طرفداران بیت کوین و اتریوم رابطه نزدیک‌تری با یکدیگر برقرار کنند.

سؤال اصلی اینجاست که آیا اتریوم دشمن بیت کوینرهاست و ترون آشنای دوری است که می‌توان به او اعتماد کرد؟

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

10 دیدگاه
جواد
جواد
3 سال و 6 ماه قبل

بیت تورنت هم ایرانه بس که ارزونه

قلی اصغری
قلی اصغری
3 سال و 9 ماه قبل

من که طرفدار هر سه هستم .

Dogecoin
Dogecoin
3 سال و 9 ماه قبل

دوج کوین هم فرانسه جنگ جهانی دوم

محسن
محسن
3 سال و 9 ماه قبل

nazi نوشته میشه ناتزی خواندن کلمه nazi ایتالیایی هست .
خودم می دونم nazi برای حکومت المان بود . LOL

هادی زارعی
هادی زارعی
3 سال و 9 ماه قبل

اگه بیت کوین رو آلمان قبل از جنگ جهانی بدونیم، اتریوم اتیوپی خواهد بود و ترون هم یک قبیله یاغی کوچک در جنوب غربی اتیوپی!

علی
علی
3 سال و 9 ماه قبل

برای شت کوینش داره مظلوم نمایی میکنه

میثم
میثم
3 سال و 9 ماه قبل

این وسط شوروی هم حتما تتر هستش ! آمریکا هم لابد ریپل . انگلیس هم لایت کوین . میگم بازی خوبیه ها تو فکرم کاردانو یا دش کی میتونه باشه ؟ :D

رضا
رضا
3 سال و 7 ماه قبل
پاسخ  میثم

تتر آمریکاس

پارسا
پارسا
3 سال و 9 ماه قبل
پاسخ  میثم

کاردانو آمریکاس ;)

مهران
مهران
3 سال و 8 ماه قبل
پاسخ  پارسا

دقیقا.اانم داره زیرابی میره قدرت میگیره