دستور دادگاه آمریکا به کریگ رایت برای ارائه‌ سوابق مالکیت بیت کوین

دستور دادگاه آمریکا به کریگ رایت برای ارائه‌ سوابق مالکیت بیت کوین

دادگاه ناحیه‌ی جنوبی ایالات فلوریدای آمریکا، در تاریخ ۳ می (۱۳ اردیبهشت)، به کریگ رایت که ادعا می‌کند ساتوشی ناکاماتو است، دستور داد تا فهرست آدرس‌های عمومی بیت کوین‌های خودش را جهت ارائه‌ی رسمی و علنی، تهیه کند.

این دستور، بخشی از پرونده‌ی تشکیل شده علیه کریگ رایت (Craig Wright)، در خصوص مستغلات فردی به نام دیوید کلیمن (David Kleiman)، دانشمند رایانه‌ای که ادعا می‌کند وی صدها هزار بیت کوین (BTC) را به سرقت برده، است. ارزش این ارزهای دیجیتال، ماه فوریه‌ی سال گذشته، زمانی که برای اولین بار، علیه رایت، در خصوص اموال کلیمن شکایت قانونی صورت گرفت، به بیش از ۵ میلیارد دلار می‌رسید.

این دستور، برخی از درخواست‌های این شاکی را بازگو می‌کند. آن‌ها از دادگاه می‌خواهند تا به رایت دستور دهند نسبت به تهیه‌ی فهرست آدرس‌های عمومی بیت کوین‌هایی که از تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۳ داشته است، اقدام کند و همچنین وی را به شناساندن تمام بیت کوین‌هایی که گفته می‌شود در سال ۲۰۱۱ به یک سرمایه‌گذاری کور منتقل شده و نیز ارائه‌ی مدارک مربوط به این سرمایه‌گذاری، وادار کنند.

دستور دادگاه آمریکا به کریگ رایت برای ارائه‌ سوابق مالکیت بیت کوین

کریگ رایت، دانشمند رایانه

علاوه بر آن، این شاکی از دادگاه خواسته تا به رایت دستور داده شود که هویت متولیان فعلی و گذشته‌ی ذی‌نفعان این سرمایه‌گذاری را به قید سوگند مشخص کند. آخرین دستور نیز آن است که با توجه به مالکیت و کنترل رایت روی بیت کوین‌ها، اجازه‌ی ارائه‌‌ی شهادت بیشتری را به وی بدهند.

این مدرک همچنین مشخص می‌کند که دادگاه در دستور خود در ارتباط با عمل پیشین رایت مبنی بر دستکاری پرونده‌ی کلیمن با هدف به سرقت بردن اطلاعات مربوط به دارایی‌های بیت کوین خودش، تجدید نظر کرده است. علاوه بر آن، برای آن که رایت اجازه‌ی عدم ارائه‌ی فهرست آدرس‌های بیت کوین را نداشته باشد، در دستور این دادگاه چنین آمده است که:

در روز ۱۵ می ۲۰۱۹، ساعت ۵ بعد از ظهر منطقه زمانی شرقی و یا روزی پیش از این تاریخ، دکتر رایت موظف است تا تمام سوابق تراکنش‌های سرمایه‌گذاری کور، از جمله هر سابقه‌ای که نشان‌گر انتقال بیت کوین به این سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۱ و یا این محدوده زمانی باشد را تهیه کند. این مدارک می‌تواند الزاماً به این موارد محدود نشود. تهیه‌ی این مدارک باید با قید سوگند برای تضمین صحت آن‌ها همراه باشد.

همان‌طور که کوین تلگراف نیز سال گذشته اعلام کرد، دادگاه آمریکا درخواست‌های پی در پی رایت را مبنی بر مختومه کردن پرونده‌ی کلیمن رد کرد.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
منتقد
منتقد
5 سال قبل

با تشکر از خانم عوض پور به خاطر تلاش هاشون در ارائه مطالب خوب، انتقاداتی به سایت ارز دیجیتال دارم
به جای افزایش کمیت مطالب لطفا سعی در افزایش کیفیت مطالب کنید. به خصوص در مورد ترجمه باید دقت بیشتری صورت بگیره و لغات مناسب و متناسب با متن برای معادل های کلمات انگلیسی به کار برده بشه.
به عنوان مثال در این متن، دارایی های فردی به نام دیوید کلایمن به صورت مستغلات فردی به نام دیوید کلایمن ترجمه شده که کاملا بی معنا و نامتناسب با متن است. مستغلات جمع مستغلة هست و معنای اون زمین های مزروعی است که در این متن باید از دارایی ها یا اموال استفاده میشد. یا در جای دیگری سرمایه گذاری مجهول یا نامشخص به جای سرمایه‌ گذاری کور بهتر و با معناتره. یا...
البته این عدم روان بودن و استفاده از لغات نامناسب در ترجمه مختص این متن نیست و در متن های دیگر خیلی بیشتر از این هاست به غیر از متن هایی که توسط یکی دو نفر از نویسندگان و مترجمان سایت مثل خانم رضاجو نوشته شده که بهتر از بقیه متن ها ترجمه و نگاشته میشه تقریبا تمامی مطالب دچار اشکالات زیاد در ترجمه است و فهم مطالب رو بسیار سخت و حتی غیرممکن میکنه. البته کارهای خانم عوض پور هم به نسبت بقیه از کیفیت بهتری برخورداره و ایراد زیادی نمیشه از ایشون گرفت ولی بقیه مطالب از مترجمان این سایت واقعا روان نیست و حتی گاهی بسیار گنگ و مبهم نوشته شده به شکلی که به سختی میشه مفاهیم رو بعد از چندبار خوندن حدس زد.
در هر حال از خانم عوض پور و سایت ارز دیجیتال تشکر میکنم که تلاش زیادی برای پربارتر شدن سایت میکنند منتها بعد از گذشت مدتی طولانی از وجود سایت خوب ارز دیجیتال انتظارات خیلی بیشتر از این هاست.
پ.ن : انتقاد به هیچ وجه به این متن و اشکالات کمش نیست بلکه به کل مطالب سایت ارز دیجیتال است.

پرتو عوض پور
پرتو عوض پور
5 سال قبل
پاسخ  منتقد

با سلام خدمت شما، در ابتدا کمال تشکر رو دارم که مطالب رو دنبال می‌کنید و کامنت می‌نویسید. در خصوص سرمایه گذاری کور باید بگم که نظر شما هم کاملا به جا و درسته اما برای معنی کردن یک لغت تخصصی مثال‌های بسیاری هست که عینا کلمات ترجمه میشن و به کار میرن. با این حال اگر هم ابهاماتی باشه مشتاقانه پاسخو هستم. تلاش همه‌ی ما در جهت بهبود هرچه بیشتر و جلب رضایت شما کاربران محترم هستش و اگر ایرادی در مطالب هست خوشحال میشیم بازگو کنید و تا حدی هم سعی کنیم میزان کارهای خوب به ضعیف افراد رو برای ارزیابی اون‌ها در نظر بگیریم. من عذر میخوام اگر باعث کژفهمی مطالب شدم. با تشکر مجدد

علی
علی
5 سال قبل
پاسخ  منتقد

سلام جالبه من اصلا سواد ترجمه ندارم ولی هرچی فکر کردم متوجه سرمایه گذاری کور نشدم حق با شما هست البته سایت ارز دیجیتال خیلی تلاش میکنن و قطعا بهتر میشن.

پرتو عوض پور
پرتو عوض پور
5 سال قبل
پاسخ  علی

با سلام خدمت شما کاربر گرامی.
blind trust و یا اعتماد کور اعتمادی است که در آن، طرفین، هیچ گونه اطلاعاتی در خصوص صاحبان سرمایه‌ی سپرده گذاری شده نداشته و حق ندارند در نحوه ی مدیریت آن دخالت کنند. در این نوع سرمایه گذاری، متولیان، اختیار کامل دارایی ها را در دست دارند.