atlasarzdigital

دستور دادگاه آمریکا به کریگ رایت برای ارائه‌ سوابق مالکیت بیت کوین

دستور دادگاه آمریکا به کریگ رایت برای ارائه‌ سوابق مالکیت بیت کوین

دادگاه ناحیه‌ی جنوبی ایالات فلوریدای آمریکا، در تاریخ 3 می (13 اردیبهشت)، به کریگ رایت که ادعا می‌کند ساتوشی ناکاماتو است، دستور داد تا فهرست آدرس‌های عمومی بیت کوین‌های خودش را جهت ارائه‌ی رسمی و علنی، تهیه کند.

این دستور، بخشی از پرونده‌ی تشکیل شده علیه کریگ رایت (Craig Wright)، در خصوص مستغلات فردی به نام دیوید کلیمن (David Kleiman)، دانشمند رایانه‌ای که ادعا می‌کند وی صدها هزار بیت کوین (BTC) را به سرقت برده، است. ارزش این ارزهای دیجیتال، ماه فوریه‌ی سال گذشته، زمانی که برای اولین بار، علیه رایت، در خصوص اموال کلیمن شکایت قانونی صورت گرفت، به بیش از 5 میلیارد دلار می‌رسید.

این دستور، برخی از درخواست‌های این شاکی را بازگو می‌کند. آن‌ها از دادگاه می‌خواهند تا به رایت دستور دهند نسبت به تهیه‌ی فهرست آدرس‌های عمومی بیت کوین‌هایی که از تاریخ 31 دسامبر 2013 داشته است، اقدام کند و همچنین وی را به شناساندن تمام بیت کوین‌هایی که گفته می‌شود در سال 2011 به یک سرمایه‌گذاری کور منتقل شده و نیز ارائه‌ی مدارک مربوط به این سرمایه‌گذاری، وادار کنند.

دستور دادگاه آمریکا به کریگ رایت برای ارائه‌ سوابق مالکیت بیت کوین

کریگ رایت، دانشمند رایانه

علاوه بر آن، این شاکی از دادگاه خواسته تا به رایت دستور داده شود که هویت متولیان فعلی و گذشته‌ی ذی‌نفعان این سرمایه‌گذاری را به قید سوگند مشخص کند. آخرین دستور نیز آن است که با توجه به مالکیت و کنترل رایت روی بیت کوین‌ها، اجازه‌ی ارائه‌‌ی شهادت بیشتری را به وی بدهند.

این مدرک همچنین مشخص می‌کند که دادگاه در دستور خود در ارتباط با عمل پیشین رایت مبنی بر دستکاری پرونده‌ی کلیمن با هدف به سرقت بردن اطلاعات مربوط به دارایی‌های بیت کوین خودش، تجدید نظر کرده است. علاوه بر آن، برای آن که رایت اجازه‌ی عدم ارائه‌ی فهرست آدرس‌های بیت کوین را نداشته باشد، در دستور این دادگاه چنین آمده است که:

در روز 15 می 2019، ساعت 5 بعد از ظهر منطقه زمانی شرقی و یا روزی پیش از این تاریخ، دکتر رایت موظف است تا تمام سوابق تراکنش‌های سرمایه‌گذاری کور، از جمله هر سابقه‌ای که نشان‌گر انتقال بیت کوین به این سرمایه‌گذاری در سال 2011 و یا این محدوده زمانی باشد را تهیه کند. این مدارک می‌تواند الزاماً به این موارد محدود نشود. تهیه‌ی این مدارک باید با قید سوگند برای تضمین صحت آن‌ها همراه باشد.

همان‌طور که کوین تلگراف نیز سال گذشته اعلام کرد، دادگاه آمریکا درخواست‌های پی در پی رایت را مبنی بر مختومه کردن پرونده‌ی کلیمن رد کرد.

منبع: cointelegraph
اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
منتقد
منتقد
1 سال پیش

با تشکر از خانم عوض پور به خاطر تلاش هاشون در ارائه مطالب خوب، انتقاداتی به سایت ارز دیجیتال دارم
به جای افزایش کمیت مطالب لطفا سعی در افزایش کیفیت مطالب کنید. به خصوص در مورد ترجمه باید دقت بیشتری صورت بگیره و لغات مناسب و متناسب با متن برای معادل های کلمات انگلیسی به کار برده بشه.
به عنوان مثال در این متن، دارایی های فردی به نام دیوید کلایمن به صورت مستغلات فردی به نام دیوید کلایمن ترجمه شده که کاملا بی معنا و نامتناسب با متن است. مستغلات جمع مستغلة هست و معنای اون زمین های مزروعی است که در این متن باید از دارایی ها یا اموال استفاده میشد. یا در جای دیگری سرمایه گذاری مجهول یا نامشخص به جای سرمایه‌ گذاری کور بهتر و با معناتره. یا…
البته این عدم روان بودن و استفاده از لغات نامناسب در ترجمه مختص این متن نیست و در متن های دیگر خیلی بیشتر از این هاست به غیر از متن هایی که توسط یکی دو نفر از نویسندگان و مترجمان سایت مثل خانم رضاجو نوشته شده که بهتر از بقیه متن ها ترجمه و نگاشته میشه تقریبا تمامی مطالب دچار اشکالات زیاد در ترجمه است و فهم مطالب رو بسیار سخت و حتی غیرممکن میکنه. البته کارهای خانم عوض پور هم به نسبت بقیه از کیفیت بهتری برخورداره و ایراد زیادی نمیشه از ایشون گرفت ولی بقیه مطالب از مترجمان این سایت واقعا روان نیست و حتی گاهی بسیار گنگ و مبهم نوشته شده به شکلی که به سختی میشه مفاهیم رو بعد از چندبار خوندن حدس زد.
در هر حال از خانم عوض پور و سایت ارز دیجیتال تشکر میکنم که تلاش زیادی برای پربارتر شدن سایت میکنند منتها بعد از گذشت مدتی طولانی از وجود سایت خوب ارز دیجیتال انتظارات خیلی بیشتر از این هاست.
پ.ن : انتقاد به هیچ وجه به این متن و اشکالات کمش نیست بلکه به کل مطالب سایت ارز دیجیتال است.

علی
علی
1 سال پیش
پاسخ  منتقد

سلام جالبه من اصلا سواد ترجمه ندارم ولی هرچی فکر کردم متوجه سرمایه گذاری کور نشدم حق با شما هست البته سایت ارز دیجیتال خیلی تلاش میکنن و قطعا بهتر میشن.

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه دستور دادگاه آمریکا به کریگ رایت برای ارائه‌ سوابق مالکیت بیت کوین ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
4
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x