رئیس جدید ستاد کارکنان کاخ سفید: هیچ دولتی نمی‌تواند بیت کوین را دستکاری کند

رئیس جدید ستاد کارکنان کاخ سفید: هیچ دولتی نمی‌تواند بیت کوین را دستکاری کند

این هفته پس از پایان کار مقرر جان اف.کلی، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات‌متحده‌، میک مولوینی، هواخواه پروپاقرص بیت کوین را به‌عنوان رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید با آغاز سال ۲۰۱۹ انتخاب کرد.

طبق گزارش مت اوبرایان، روزنامه‌نویس واشنگتن‌پست، پیش از این مولوینی صدای حامی بیت کوین بوده و همچنین در سخنرانی که مجله‌ مادرجونز آن را پوشش داده نیز ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین را به‌عنوان یک ارز توافق‌شده جمعی تحسین کرده است.

در سال ۲۰۱۶ طی گزارشی، مولوینی اعلام کرد که فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات‌متحده‌)، به‌طور مؤثری ارزش دلار را تنزل داده است. وی همچنین تأکید کرد که اعمال چنین کنترلی روی ارز دیجیتالی مانند بیت کوین که توسط هیچ دولتی قابل دستکاری نیست، عملی غیرممکن است.

آیا این خبر خوبی برای بیت کوین است؟

مطمئناً حضور یک مقام رسمی برجسته و یکی از اعضای تأثیرگذار دولت ترامپ برای رشد بلندمدت این کلاس دارایی، مثبت تلقی می‌شود.

رئیس جدید ستاد کارکنان کاخ سفید: هیچ دولتی نمی‌تواند بیت کوین را دستکاری کند

درحالی‌که موضع بی‌طرف مولوینی نسبت به موضوع ارزهای دیجیتال می‌تواند روی قانون‌گذاران و تنظیم‌کنندگان قوانین در ایالات‌ متحده‌ تاحدی تأثیر بگذارد، اما در واقع نمی‌تواند روی راهکارهای پیاده شده توسط کمیسیون‌هایی مانند بورس اوراق بهادار آمریکا (SEC) یا کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات‌متحده (CFTC) تأثیر کوتاه‌مدتی داشته باشد.

حضور مقامات طرفدار بیت کوین و به‌طورکلی ارزهای دیجیتال در دولت، می‌تواند دیگر مقامات دولتی را تشویق کند که ارزیابی بی‌طرفانه‌‌ای درباره ارزهای دیجیتال داشته باشند و مزایای سیستم‌‌های مالی غیرمتمرکز را بی‌طرفانه تجزیه‌وتحلیل کنند.

برای مثال در سپتامبر سال ۲۰۱۷، بانک مرکزی فنلاند یک مباحثه پژوهشی منتشر کرد که ناکارآمدی پروتکل‌های بلاک چین‌ قانون‌گذاری شده را صراحتاً تشریح می‌کرد. نتیجه‌ تحقیق این بود که بیت کوین قانون‌گذاری نشده و نمی‌تواند بشود؛ زیرا پروتکل آن تحت قوانین سفت و سختی اداره می‌شود که توسط جامعه ماینرها، توسعه‌دهندگان و نودهای شبکه حمایت می‌شوند.

در این تحقیق آمده است:

بیت کوین قانون‌گذاری نشده است و نمی‌تواند قانون‌گذاری هم شود. هیچ نیازی به قانون‌گذاری آن نیز وجود ندارد، زیرا به‌عنوان یک سیستم به پروتکل شبکه متعهد است و کارمزد تراکنش‌‌هایی که برای کاربران تعیین می‌شود، مستقل از تلاش ماینرها و به دست خود کاربران تعیین می‌گردد. طراحی بیت کوین به‌عنوان یک سیستم اقتصادی، اتفاقی انقلابی است و از این رو حتی اگر کارا هم نباشد، مستحق توجه و بررسی یک اقتصاددان است. سودمندی و کارآمدی واضح بیت کوین باید اقتصاددانان بیشتری را به مطالعه ساختار شگفت‌انگیز آن تشویق کند.

همان‌طور که در مقاله‌ی بانک مرکزی فنلاند آمده است، این امکان برای بانک مرکزی و دولت وجود دارد که بی‌طرفانه ساختار بیت کوین را تجزیه تحلیل کنند و بدون آن‌که رشد شرکت‌ها در صنعت محدود شود؛ چارچوب‌های قانون‌گذار عملی پیرامون آن ایجاد کنند.

رئیس جدید ستاد کارکنان کاخ سفید: هیچ دولتی نمی‌تواند بیت کوین را دستکاری کند

در حال حاضر، در ارتباط با بیت کوین و حتی اتریوم، SEC تصریح کرده است که با توجه قوانین موجود، بیت کوین‌ اوراق بهادار محسوب نمی‌شوند و زیرساخت پیرامون آن نیز قابل تایید نیست.

در طی چند ماه گذشته، SEC در ایالات‌متحده‌ و دیگر مراجع قانونی در بازار جهانی عمدتاً در حال اجرای سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ی شناخت مشتری (KYC) به‌منظور جلوگیری از پول‌شویی در بازار ارزهای دیجیتال هستند.

ارزیابی بی‌طرفانه

حضور یک مقام عالی‌رتبه‌ دولتی در دولت ایالات‌متحده‌ که اهداف ارزهای دیجیتال را درک می‌کند، می‌تواند تأثیر طولانی مدتی روی صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد و باعث شود دیگران نیز با دیدی متفاوت به ارزیابی این کلاس دارایی بپردازند.

بااین‌حال، با استناد به گزارش نشریه‌ی نیویورک پست در ۱۶ دسامبر، مولوینی در گذشته دونالد ترامپ را انسان وحشتناکی خطاب کرده است. این حرف وی نیز تحلیلگران را به این پرسش واداشته که رئیس جدید ستاد کارکنان تا چه مدت در پست خود باقی خواهد ماند.

منبع : ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
معین خلیلی
معین خلیلی
۴ سال قبل

ممنون

محمد اماني
محمد اماني
۵ سال قبل

لطفا ارزهاي خودتونو نفروشيد،مطمان باشيد تا چند سال ديگه نتيجه صبرتون رو خواهيد ديد،

آینده
آینده
۵ سال قبل

تو روحی دمیده شده بر اون نصف سیبی
که افتاد از درخت فال ها رخ داد
روزی میاد که میگن کاخ ها افتاد
اون روز روز ظهور شماس استاد

BEHRANG
BEHRANG
۵ سال قبل

چه با شخصیت

امین
امین
۵ سال قبل

بله کنترل و دستکاری نمیشه

اما با حرفهای خود پدر ملت را در می آورید