00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > مشاور سابق ترامپ: ارز دیجیتال جهانی خواهد آمد اما آن بیت کوین نیست
اخبار اقتصادی تحقیق و توسعه

مشاور سابق ترامپ: ارز دیجیتال جهانی خواهد آمد اما آن بیت کوین نیست

به گفته مشاوره سابق ترامپ، نیازی فوری برای یک ارز دیجیتال جهانی احساس می‌شود اما آن ارز بیت کوین نخواهد بود.

گری کوهن گفت:

مشکلات فنی نشان دهنده محدود بودن بیت کوین است، اما فناوری که به آن قدرت داده است، می‌تواند به طرز چشمگیری مهم باشد.

مشاور ارشد اقتصادی پیشین ترامپ که در اوایل مارس سال جاری کنار گذاشته شد، در مصاحبه‌ای اذعان داشت که فناوری زیرساخت بیت کوین، یعنی بلاک چین، جالب‌تر از این ارز مجازی است.

مشاور سابق ترامپ: ارز دیجیتال جهانی خواهد آمد اما آن بیت کوین نیست

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که از بلاک چین استفاده کرد. به طور خلاصه بلاک چین یک دفترکل آنلاین است که بین همه اعضای جامعه دیجیتال به اشتراک گذاشته می‌شود و توانایی ثبت گزارشات مختلف را به صورت دائمی دارد. در ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین از بلاک چین برای ثبت گزارشات تراکنش‌ها و دارایی‌ها استفاده شده است.

با افزایش مقبولیت بیت کوین، معایب نسبتاً بزرگی مانند هزینه بالا و سرعت پایین تراکنش‌ها در آن مشاهده شده است.

مصرف برق مورد نیاز برای تولید یا همان استخراج واحدهای بیت کوین جدید هم به شدت بالاست و استخراج آن نیازمند سخت افزارهای تخصصی قدرتمند است. پس از بیت کوین که در سال ۲۰۰۹ شروع به کار کرد،‌ بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال معتبر توسعه یافته است و هر کدام تلاش می‌کنند تا با رفع مشکلات بیت کوین به بازیگر اصلی این جریان بدل شوند.

مشاور سابق ترامپ: ارز دیجیتال جهانی خواهد آمد اما آن بیت کوین نیست

گری کوهن به CNBC گفت:

من اعتقاد زیادی به بیت کوین ندارم اما به فناوری بلاک چین ایمان دارم. به اعتقاد من یک ارز دیجیتال جهانی خواهد آمد اما آن ارز مبتنی بر هزینه‌های استخراج، مصرف برق و چیزهای شبیه به این نخواهد بود.

نظرات رئیس سابق بانک بزرگ گلدمن ساکس در حالی بیان شد که بیت کوین در یک دوران پرنوسان قرار دارد و به گفته تحلیلگران این یکی دیگر از دلایلی است که این ارز دیجیتال نمی‌تواند به عنوان یک ارز جهانی مورد استفاده قرار گیرد.

آقای کوهن با اشاره به پشت صحنه کار بیت کوین اذعان داشت که سیستمی مورد نیاز است که بتواند چالش‌های مورد نیاز برای یک ارز دیجیتال جهانی را پاسخگو باشد.

او گفت:

این یک ارز دیجیتال با درک ساده‌تری خواهد بود. احتمالاً فناوری بلاک چین پشت آن باشد، اما درک اینکه چگونه ساخته می‌شود، چگونه جابه‌جا می‌شود و چگونگی استفاده مردم از آن ساده‌تر خواهد بود.

 

منبع: independent
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

مشاور سابق ترامپ: ارز دیجیتال جهانی خواهد آمد اما آن بیت کوین نیست

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

سردبیر وب‌سایت ارزدیجیتال| محقق در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاک چین

1
دیدگاه کاربران

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
فرشام Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
فرشام
فرشام

من معتقدم که دنیا واقعا به یک ارز دیجیتالی با امنیت و مدیریت جهانی نیاز داره .دنیای امروز مطمئنا از اسکناس و سکه برای همیشه دور خواهد شد و زمان آن برای کشورهای جهان اول خیلی دور نیست . ولی مهم اینه که این ارز دیجیتالی قابل استفاده و مورد قبول تمام کشورها قرار بگیره مخصوصا کشورهایی که در بازارتجارت جهانی عضو هستند. در اینصورت دنیا به سمت یکپارچه شدن اقتصادی از طریق بازار تجارت جهانی خواهد رفت . این بسیار عالیه . چون این یکپارچگی و تلاش برای وارد شدن به این بازار خودش باعث رشد ، مخصوصا برای کشورهای جهان سوم خواهد شد .من فکر میکنم موافق بودن یا نبودن به این طرح مهم نباشه چون کشورها چه بخواهند چه نخواهند به این سمت خواهند رفت.