افزایش چشمگیر کاربرد بیت کوین در کانادا !

افزایش چشمگیر کاربرد بیت کوین در کانادا !

طبق اعلام بانک مرکزی کانادا، استفاده از بیت کوین در کانادا افزایش چشم‌گیری یافته است اما هنوز هم بیشتر هدف مردم از خرید بیت کوین سرمایه گذاری است.

یکی از دلایل افزایش اقبال عمومی به بیت کوین افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به این ارز دیجیتال عنوان شده است. طبق این تحقیق، چهار دلیل زیر در افزایش استفاده از بیت کوین در کانادا نقش داشته است:

۱- خرید بیت کوین به منظور سرمایه گذاری که مهمترین دلیل بوده است و ۵۸ درصد پاسخ دهندگان، سرمایه گذاری را دلیل خریدن بیت کوین عنوان کرده‌اند.

۲- علاقه‌مند شدن به تکنولوژی جدید بلاک چین،

۳- خرید بیت کوین به توصیه دوستان و آشنایان

۴- و در نهایت خرید کالا و خدمات در اینترنت.

بر اساس این مطالعه، همچنین تا پایان سال ۲۰۱۷ حدود ۸۵ درصد مردم کانادا با بیت کوین آشنا شده‌اند که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ حاکی از افزایش چشمگیر رشد ۶۴ درصدی است.

این برای دومین بار است که بانک مرکزی کانادا چنین تحقیقی را انجام می‌دهد. دو سال پیش حدود یک میلیون کانادایی دست کم یک بار اقدام به خرید و فروش بیت کوین کرده بودند که انگیزه اصلی آن ها تراکنش های مالی بوده است ، در حالی که سال گذشته ۱.۸ میلیون نفر این کار را انجام داده‌اند.

افزایش چشمگیر کاربرد بیت کوین در کانادا !

بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال در بین جوانان کانادایی ۱۸ تا ۳۴ ساله بوده است. همچنین آگاهی از عملکرد ارزهای دیجیتال در گروه سنی ۴۵ تا ۵۴ سال به نسبت سال ۲۰۱۶ حدود چهار برابر افزایش یافته است.

بیت کوین هم چنین محبوب ترین ارز دیجیتالِ افراد ثروتمند با درآمد ۷۰ هزار دلار و بالاتر در سال عنوان شده است.

استان بریتیش کلمبیا بیشترین میزان مالکیت و آگاهی ارزهای دیجیتال را در بین استان های کانادا دارد. پیش‌تر نیز گزارش شده بود ونکوور – مرکز این استان – یکی از ۱۰ شهر جهان است که بیت کوین در آن از محبوبیت بالایی برخوردار است. بیشترین میزان افزایش در آگاهی و استفاده از ارزهای دیجیتال نیز متعلق به استان کبک بوده است.

بانک مرکزی کانادا اعلام کرد به منظور بررسی دقیق آثار ارزهای دیجیتال بر سیستم مالی کانادا، کار مطالعه و تجزیه و تحلیل بیت کوین ادامه خواهد داشت.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه