موافقت مسئولین کانادایی با ورود اولین صندوق قابل معامله در بورس!

موافقت مسئولین کانادایی با ورود اولین صندوق قابل معامله در بورس!

بر اساس مصوبه کمیسیون اوراق بهادار انتاریو، اولین صندوق (ETF) مبتنی بر بلاک چین، در بورس اوراق بهادار کانادا درج شد.

موافقت مسئولین کانادایی با ورود اولین صندوق قابل معامله در بورس!

با موافقت کمیسیون اوراق بهادار انتاریو، اولین ETF (صندوق قابل معامله در بورس) بلاک چین محور، برای هفته آینده وارد فهرست بورس اوراق بهادار کانادا شد. این صندوق از هفته آینده در بازار بورس تورنتو شروع به کار خواهد کرد.

هاروست پورتفولیو، نام یکی از شرکت های مدیریت سرمایه گذاری در کانادا است. به نقل از خبرگزاری  the Globe and Mail؛ این شرکت در ماه ژانویه مراحل اداری اولیه را برای صندوق قابل معامله مبتنی بر بلاک چین خود تکمیل نموده است تا فرصتی را برای سرمایه‌گذاران کانادایی فراهم کند. سمبل این صندوق در بازار، HBLK است.

هاروست پورتفولیو طی یک بیانیه اعلام کرد:

« این صندوق در اوراق بهادار صادر کنندگانی سرمایه گذاری خواهد کرد که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در راستای توسعه و اجرای فناوری دفتر کل توزیع شده و بلاک‌چین فعالیت کرده باشند.»

هاروست پورتفولیو قصد دارد تا از این صندوق برای پیگیری پروژه های بلاک‌چین استفاده کند و در این حین شاخص خود را منعکس نماید.

به نقل از خبرگزاری مذکور؛ دو شرکت دیگر در کانادا نیز به دنبال راه‌اندازی صندوق های مبتنی بر بلاک چین هستند و در طول هفته جاری مراحل اولیه آن را تکمیل نموده‌اند. این شرکت‌ها به ترتیب «فِرست تراست پورتفولیو» در کانادا و «ایوالو فاندز گروپ» هستند.

موافقت مسئولین کانادایی با ورود اولین صندوق قابل معامله در بورس!در حال حاضر شرکت اولی که از آن نام برده شد، در مارکت حضور دارد. همچنین یک صندوق ETF  بلاک چینی تحت نام LEGR را به بازار عرضه می‌کند. مسئولین این شرکت گفته‌اند:

به دنبال تقاضای مشتریان، صندوق قابل معامله در بورسِ «معاملات و فرآیندهای نوآورانه ایندکس (سمبل: BLCK)» در کانادا معرفی خواهد شد. این صندوق سرمایه گذاری در پی شاخص «بلاک‌چین ایندکس» طرح ریزی شده است.

 کارل چیانگ، مدیر مسئول ETF در شرکت «فرست تراست پورتفولیو» طی مصاحبه ای با خبرگزاری the Globe and Mail گفت:

« هر زمان با مشتریان در مورد محصولات سهام در کانادا یا آمریکا صحبت می‌کنیم، بحث به بلاک چین یا بیت کوین می‌رسد! و این موضوع همیشه اتفاق می‌افتد…»

شرکت «ایوالو فاندز» نیز گفت:

ETF بلاک چین محور «LINK» از سوی این شرکت پیشنهاد شده و اولین صندوق سرمایه گذاری در کانادا خواهد بود که اثر «مدیریت فعال» در آن وارد شده است. LINK، ایوالو فاندز را در این موقعیت قرار خواهد داد؛ «سرمایه گذاری در فرصت های رو به رشد این صنعت».

ایوالو فاندز در بیانیه ای اعلام کرد:

« صندوق LINK در اوراق بهادار صادر کنندگانی سرمایه گذاری خواهد کرد که در زمینه تحقیق، توسعه و یا بهره‌برداری از فناوری های بلاک چین شرکت دارند و یا اینکه در زمینه زنجیره تامین برای کاربردهای بلاک چین اعم از فناوری سخت افزاری دخیل هستند.»

به نقل از خبرگزاری کوین دسک؛ ماه گذشته برای ترید در آمریکا، اولین ETF های بلاک چینی در NASDAQ و NYSE Arca راه اندازی شدند.

منبع: coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه