طرح ETF بیت کوین دوباره پس گرفته شد؛ SEC به تصمیم‌گیری نرسید

طرح ETF بیت کوین دوباره پس گرفته شد؛ SEC به تصمیم‌گیری نرسید

بورس اوراق بهادار شیکاگو (CBOE) طرح پیشنهاد ETF بیت کوین مربوط به ون‌اک/سالیداکس را قبل از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) آن را رد یا قبول کند، پس گرفت.

به گزارش کوین‌تلگراف، SEC روز گذشته یعنی در تاریخ ۱۷ سپتامبر، اطلاعیه‌ای منتشر کرد که در آن عنوان شده بود بورس اوراق بهادار شیکاگو (CBOE) درخواست خود را برای طرح صندوق قابل معامله در بورسی که از سوی ون‌اک/سالید‌اکس برای ETF بیت کوین ارائه شده بود، در تاریخ ۱۳ سپتامبر پس گرفت.

این تصمیم به عقب‌نشینی چند هفته پس از اینکه ون‌اک طرح پیشنهاد ETF محدود بیت کوینی که برای موسسات ارائه داده بود، گرفته شد و هیچ دلیلی هم تاکنون برای آن ارائه نشده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار که قبلا هم چندین بار تصمیم‌گیری درباره این موضوع را به تاخیر انداخته بود، این بار با مهلت نهایی ۱۸ اکتبر برای تعیین تایید یا رد ETF بیت کوین روبرو بود.

با وجود پس گرفتن پیشنهاد ETF، مدیر استراتژی‌ دارایی‌های دیجیتال این شرکت، گابور گورباکس (Gabor Gurbacs) در توئیتی گفت:

ما مسئولیم که از بیت کوین و نوآوری‌های مالی با محوریت بیت کوین حمایت کنیم. ارائه ETF فیزیکی، با قابلیت نقدشوندگی و داشتن بیمه، همچنان اولویت ماست. ما به همکاری نزدیک با قانون‌گذاری‌ها و فعالان بازار ادامه می‌دهیم تا به تحقق این اولویت هر روز یک قدم نزدیکتر شویم.

مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ون‌اک، به نام جان ون‌اک (Jan Van Eck)، اخیرا اظهار داشت که این شرکت یک محصول مالی جدید برای بیت کوین پیشنهاد می‌دهد.

طرح ارائه شده توسط این شرکت، یک صندوق معاملاتی کارگزاری است و در حال حاضر برای عموم قابل دسترس نیست و فقط در اختیار سرمایه‌گذاران نهادی یا حقوقی است.

ون اک همچنین افزود که کالاهای این صندوق معاملاتی قرار است به صورت OTC یا فرابورس خرید و فروش شوند و مبادله آنها در بورس اوراق بهادار ملی انجام نمی‌شود. صندوق معاملاتی کارگزاری پیشنهادی این شرکت، VanEck SolidX Bitcoin Trust ۱۴۴A نام دارد.

طبق اخبار هفته گذشته، شرکت سرمایه‌گذاری VanEck فقط ۴ بیت کوین را برای سرمایه‌گذاران نهادی جدید خود قرار داده است. داده‌های این شرکت نشان می‌دهد که از زمان راه‌اندازی این صندوق در ابتدای سپتامبر، کل دارایی خالص این صندوق معاملاتی، تنها ۴۱,۴۰۰ دلار بوده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه