احتمال سقوط بیت کوین تا ۶۰۰۰ دلار؛ تحلیلگران چه می‌گویند؟

احتمال سقوط بیت کوین تا ۶۰۰۰ دلار؛ تحلیلگران چه می‌گویند؟

بیت کوین پس از شکستن حمایت اساسی ۹۲۰۰ دلار، به نوسان خود در زیر این سطح حمایتی مهم و در محدوده ۸ هزار دلار ادامه می‌دهد. اما اینکه روند نزولی تا چه زمانی ادامه دارد و چه انتظاری از حرکت بعدی بیت کوین می‌توان داشت، به سوال بزرگ معامله‌گران تبدیل شده است.

تحلیلگر سایت یو‌تودی (u.today) با اشاره به نمودار بیت کوین و وضعیت میانگین متحرک ۱۰۰ روزه آن، سطح ۷,۷۱۲ دلار را به عنوان حمایت کلیدی آن در حال حاضر معرفی کرده است. سطوح ۸,۲۱۶ و ۸,۴۵۲ دلار را نیز می‌توان مقاومت‌هایی در مسیر حرکت رو به رشد بیت کوین در نظر گرفت. انتظار می‌رود که با شکستن این مقاومت‌ها مسیر رشد بیت کوین تا سطح ۹,۵۰۰ دلار ادامه یابد.

احتمال سقوط بیت کوین تا 6000 دلار؛ تحلیلگران چه می‌گویند؟

اما از سوی دیگر، با شکسته شدن حمایت ۷,۷۱۲ دلار، می‌توان منتظر واکنش حمایت‌های بعدی در قیمت‌های ۷,۰۸۱ و ۷,۱۸۵ شد. بنا به گفته این تحلیلگر، کل دوره انباشت می‌تواند تا ۴ ماه به طول بیانجامد.

تا دسامبر صبر کنید!

تحلیلگر دیگری در تریدینگ ویو گفته که تنها با استناد به اندیکاتور مکدی، می‌توان انتظار فروش در ابعاد گسترده‌تری را برای بیت کوین داشت.

احتمال سقوط بیت کوین تا 6000 دلار؛ تحلیلگران چه می‌گویند؟

براساس این اندیکاتور، روند فروش بیت کوین تازه شروع شده است و اهداف پایین‌تر قیمتی مانند ۶۰۰۰ دلار و حتی کمتر برای بیت کوین محتمل به نظر می‌رسد. با این حال برای رد این فرضیه، هیستوگرام مکدی باید شروع به افزایش یافتن کند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز شیب ملایمی بگیرد.

با این حال آخرین باری که هیستوگرام مکدی در تایم‌فریم هفتگی شروع به کاهش یافتن کرد، بازار نزولی سال ۲۰۱۸ بود که پس از آن با آغاز بازار صعودی، میله‌های سبز رنگ بر روی این شاخص نمایان شد. بر این اساس، احتمال اینکه روند نزولی جدیدی قبل از آغاز بازار صعودی احتمالی در ماه دسامبر شروع شده باشد، از نظر این اندیکاتورها وجود دارد.

احتمال قیمت ۶۰۰۰ دلاری در ماه اکتبر

احتمال سقوط بیت کوین تا 6000 دلار؛ تحلیلگران چه می‌گویند؟

تحلیلگر دیگری به نام alanmasters در تریدینگ ویو به کانال نزولی بیت کوین اشاره کرده است. بر اساس این تحلیل، احتمال یک رشد قیمت مقطعی در آینده نزدیک برای بیت کوین وجود دارد.

محدوده قیمت ۶,۲۰۰ تا ۶,۵۰۰ به نظر این تحلیلگر، نقطه توقف ریزش و اصلاح قیمت بیت کوین خواهد بود.

با این حال طبق نظر alanmasters سه سناریو برای بیت کوین وجود دارد:

  1. اگر بیت کوین با حجم و قدرت قابل توجهی از سطح فعلی جهش کند، به روند صعودی خود برخواهد گشت. اما با توجه به وضعیت نمودار این اتفاق بعید به نظر می‌رسد، با این حال اتفاقات ناگهانی در دنیای ارزهای دیجیتال همیشه رخ می‌دهند. پس همانطور که ریزش‌های شدید و یکباره می‌توانند اتفاق بیافتند، رشدهای عجیب و ناگهانی نیز ممکن است.
  2. بیت کوین می‌تواند از سطوح فعلی شروع به رشد کند. دلیل آن نیز قرارداشتن شاخص RSI در پایین‌ترین مقدار از نوامبر ۲۰۱۸ تاکنون است. آخرین باری که RSI در چنین سطحی قرار داشت، روندی پایدار و روبه‌رشد برای بیت کوین آغاز شد.
  3. ریزش‌های بیشتری بدون وقوع هرگونه جهشی اتفاق بیافتند. این افت‌های شدید می‌توانند به سرعت با ورود خریداران به بازار، سایه‌های طولانی در کندل‌ها از خود جا بگذارند. احتمال وقوع این مورد کم است.

بهترین زمان خرید بیت کوین؟

احتمال سقوط بیت کوین تا 6000 دلار؛ تحلیلگران چه می‌گویند؟

تحلیلگر دیگری به نام BitcoinBearSlayer در تریدینگ ویو مدل «ذخیره به گردش» (Stock to Flow) را برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین استفاده کرد. در این روش از میانگین‌ها، الگوهای نموداری، سطوح فیبوناچی، حمایت و مقاومت‌ها برای تحلیل استفاده نمی‌شود. در عوض مبنای تحلیل مدل بر اساس بیت کوین‌های استخراج شده و تعداد بیت کوین‌های باقی‌مانده برای استخراج در آینده است.

با نگاه به قیمت فعلی بیت کوین در برابر ارزش ذخیره به گردش آتی در هر ماه، این تحلیلگر به نتایج زیر رسیده است:

  • قیمت فعلی نسبت به اواسط نوامبر ۲۰۱۹، نزدیک به ۴ درصد کمتر از ارزش میانگین ارزش‌گذاری شده است.
  • قیمت فعلی نسبت به اواخر نوامبر ۲۰۲۰، حدود ۲۴۷ درصد کمتر از ارزش تخمین زده‌شده ارزش‌گذاری شده است.
  • قیمت کنونی نسبت به اواخر نوامبر ۲۰۲۱، حدود ۱,۲۴۵ درصد کمتر ارزش‌گذاری شده است.

با این فرض اگر قیمت در محدوده ۸۰۰۰ دلار باقی بماند، رفته‌رفته از ارزش واقعی خود فاصله خواهد گرفت و در نهایت باید با جهش قیمتی، به میانگین خود بازگردد. این اتفاق زمانی که ارزش بیت کوین از مقدار میانگین تخمینی فراتر می‌رود نیز در جهت عکس رخ می‌دهد؛ یعنی برای مثال طبق این مدل ارزش‌گذاری، در صورتی که قیمت بیت کوین در اواخر ۲۰۲۱ حدود ۸۰۲۶ دلار معامله شود، برای دستیابی به ارزش میانگین خود باید ۱,۲۴۵ درصد افزایش یابد. طبق این مدل قیمت بیت کوین برای اینکه در حالت میانگین خود قرار بگیرد، تا تیر ماه سال آینده باید به بیش از ۱۱ هزار دلار برسد.

تحلیل ارائه شده صرفاً ترجمه‌ و تشریح نظرات تحلیلگران مختلف بوده و وب‌سایت ارزدیجیتال مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی آن بر عهده نخواهد داشت.
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

13 دیدگاه
زیار
زیار
3 سال قبل

تحلیل هاتون عالی

م.آزاد
م.آزاد
4 سال قبل

آقای مهندس من می خواستم بیت کوین شرکت کنم و داشته باشم ولی نمی دونم از کجا باید شروع کنم

امین
امین
4 سال قبل

متاسفانه در جامعه معامله گران ارزهای دیجیتال، هنوز هم نگاه های احساسی موج می زند. دوستان پیشنهاد می کنم در تمام مدت چند نکته رو فراموش نکنید:
1. هیچ بازاری مالی در سطح بین المللی نه تنها توسط من و شما هداست نمی شود که حتا تاثیر صحبت های افرادی با برد وسیع اجتماعی هم می تواند بسیار مقطعی باشد. یا حتی همین میزان تاثیر هم وجود نداشته باشد. پس به بازار به چشم یک نهاد فراتر از خودمان نگاه کنیم.
2. هر بازاری شاهد افزایش و کاهش خواهد بود. این اصل اولیه هر بازاری است که در آن دادوستدی وجود دارد. بخش مهمی از کسب سود از همین طریق انجام می شود. هیچ کدام از این کاهش ها با معنی از میان رفتن یک بازار و هیچ کدام از این افزایش ها به معنی عالمگیر شدن همان بازار نخواهد بود.
3. اگر به مفوم بازار توجه توجه داشیم و فهم درستی از عرضه و تقاضا در هر بازاری در پس زمینه ذهن ما وجود داشته باشد؛ بخوبی مفهوم حباب، رکود و غیره را خواهیم فهمید. با نگاهی به چند تجربه حباب در بازارهای مالی در طول تاریخ (حباب دهه 20 در شاخص داوجونز، حباب دهه 80 و 90 در بازار آی تی، حباب مسکن در دهه 80 و فروپاشی های بعدی در هر کدام)، بخوبی می فهمیم که هر شاخص یا بازار پس از ترکیدن و رکود، به زمان نسبتا زیادی برای بازیابی دوباره سرمایه ها نیاز دارد. این مساله در بازار ارز دیجیتال (بخصوص برای بیت کوین) صادق است.
امیدوارم همگی موفق باشید.فراموش نکنید که در بازار کاهشی هم امکان افزایش سرمایه وجود دارد.

امیر
امیر
4 سال قبل

آقا نیما باز شروع کردید به موج منفی جدید دادن برای کاهش قیمت بیت کوین ... خوب چه قیمتی بشه شما دوست دارید؟ همون 3 هزار تای اول 2019 بشه خوبه دیگه راضید؟ چند ماهی منتظر ریزش بیت از کانال 9 بودید که این اتفاق بعد از چند بار خبر منفی که نیفتاده بود افتاد و فاتحه خیلی ها رو خوند و شدیدا ضررمند شدند الان هم وضعیت نشانی از شرایط صعود نداره ... یه تحلیل مثبت هم بزارید و اینقدر منفی نگر نباشید لطفا

نیما ملک پور
نیما ملک پور
4 سال قبل
پاسخ  امیر

سلام امیر جان
آخه بازار که دست من و شما نیست که با تحلیل اون روش تاثیری داشته باشیم!?
این مطلبم بازتاب آخرین نظرات تحلیلگران هستش که در آینده این نظرات رو پیوسته‌تر از گذشته پوشش میدیم :)

سعید ق
سعید ق
4 سال قبل

توی trading view خیلی از تحلیلا هم صعودی پیش بینی کردن کما این که دیدیم 500 تا حدود اومد بالا. تحلیل خودتون هم تا حدودی میگه صعودی ولی این تیتری که زدین به بازار داخل ترس رو القاء میکنه

سعید ق
سعید ق
4 سال قبل

در شاخص stochastic RSI و Klinger ما cross over داریم که نشون میده احتمال افزایش قیمت در مقطع کنونی هست.
شاخص RSI هم خیلی سطحش پایینه که باز نشون میده احتمال افزایش قیمت بالاست.
با ورود یه غول از سایر آلت کوین ها به بیت کوین، قیمت دوباره صعودی خواهد شد.

ماريا
ماريا
4 سال قبل

متاسفانه بيت كويين و ارزهاى ديجيتال از روز اول محكوم ب نابودى بودند و هدفشون كسايي رو ك بايد مشغول ميكرد تا حجم بالايي از سرمايه از دستشون خارج بشه رو مشغول كرد ، اين يك بازى از سوى غول هاى ديجيتال و آى تى راه اندازى شده بود و تونست در چن سال ميليارد ها دلار رو ب جيب بزنن و حالا وقت خرج كردنشه
سال هاى بعد شاهد روشى ديگه خواهيد بود و همين داستان رو اجرا ميكنن و عامه رو بسمت خودشون ميكشونن و جيبشون رو خالى ميكنن

msh303
msh303
4 سال قبل
پاسخ  ماريا

قطعا یکی از عامه ها که می گید خود جنابعالی هستید اگر کمی از رفتار قیمتی یک سهام سر در می اوردید این نظر را نمی دادید.

فرهاد
فرهاد
4 سال قبل
پاسخ  ماريا

نکنه شما انتظار داری هر روز پنج درصد افزایش قیمت داشته باشه؟

بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
4 سال قبل

فردا 4 درصد افزایش پیدا می کند

علی سلطان
علی سلطان
4 سال قبل

اگه نشد؟فردا 3درصد پایین میاد

بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
4 سال قبل

دیدی 4 درصد افزایش یافت