00: 00: 00
ارز دیجیتال > سرمایه گذاری > تجزیه و تحلیل > پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹
اخبار اینفوگرافیک تجزیه و تحلیل

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹

پیش‌بینی قیمت بیت کوین جدا از جنبه غیرواقعی‌اش، همیشه جذاب و مورد توجه رسانه‌ها و مردم بوده است. در این میان افراد تاثیرگذار و چهره‌های‌ شناخته‌شده دنیای ارزهای دیجیتال و بازارهای سرمایه‌گذاری علاقه خاصی به اعلام قیمت‌های عجیب و غریب داشته‌اند؛ قیمت‌هایی که گاه به حقیقت پیوسته‌اند و گاه آنقدر بعید و دست‌نیافتنی اعلام شده که رسیدن بیت کوین به آن‌ها تنها یک رویای غیرحقیقی جلوه می‌کند.

پیش از این در مطلب «۱۱ پیش‌بینی توسط افراد مطرح در مورد آینده قیمت بیت کوین» به بررسی پیش‌بینی برخی از اشخاص تاثیرگذار در حوزه فناوری و اقتصاد پرداختیم. گذشت زمان برخی از این پیش‌بینی‌ها را از دور خارج کرد و البته تاییدی بر نظرات برخی دیگر از تحلیلگران بود. دیدگاه‌های جنجالی و پیشینه‌ چهره‌های معروفی که در دفاع یا مخالفت از بیت کوین ارقام پیش‌بینی شده برای بیت کوین را اعلام کرده‌اند، در ادامه مطرح خواهد شد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

نمودار بروزرسانی‌شده پیش بینی قیمت بیت کوین در آینده توسط تحلیلگران مطرح

پیش‌بینی‌های برتر قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

سانی سینگ (Sonny Singh)

مدیر ارشد بازرگانی شرکت درگاه پرداخت ارز دیجیتال بیت‌پی با توجه به ورود سازمان‌های بزرگ مانند فیدلیتی و بورس بین‌ قاره‌ای به این حوزه، پیش‌بینی کرده که قیمت بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۱۹ به ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار برسد.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

جان پفر (John Pfeffer)

جان پفر، سرمایه‌گذار و کارآفرین، نظرش بر روی جایگزینی بیت کوین با طلا به عنوان ابزار ذخیره ارزش و تبدیل شدن به ذخایر ارزی است. هر چند برای پیش‌بینی خود زمان خاصی تعیین نکرده اما عقیده دارد که بیت کوین به مرز ۷۰۰ هزار دلار نیز خواهد رسید. به عقیده او در صورتی که ارزش فعلی کل حجم طلا با بیت کوین جایگزین شود، ارزش این ارز دیجیتال دست‌کم ۹۰ هزار دلار باید باشد. که البته از این به بعد قیمت آن تماماً صعودی است و ۷۰۰ هزار دلار نیز از این بابت مطرح شده است. با این حال تردید و عدم قطعیت پفر در این باره خیلی بالاست. به نظر پفر احتمال وقوع قیمت ۹۰ هزار دلار تنها ۸ درصد و ۷۰۰ هزار دلار تنها ۱ درصد است.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

سم داکتر (Sam Doctor)

به نظر سم داکتر که در حوزه‌ مالی و مهندسی برق تحصیل کرده و تجربه فراوانی در مدیریت سهام، استراتژی‌های مالی و مشاوره‌های کسب و کار داشته، بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۱۹ میلادی قیمت ۳۶ هزار دلار را رد خواهد کرد. او برای این پیش‌بینی مثبت‌اندیشانه خود دو دلیل ارائه داده است. یک اینکه طبق نظر او ماینرها علاقه دارند بیت کوین را در قیمت‌های پایین‌تر نگهداری کنند تا آن‌ها را در روند صعودی بفروشند و دوم اینکه قیمت فزاینده و پیشرفت‌هایی که در نسل سخت‌افزارهای ماینینگ در حال رخ دادن است، نقطه سربه‌سر شدن سود و هزینه را برای بیت کوین بالاتر می‌برد. سم عقیده دارد که قیمت بیت کوین بین محدوده ۲۰ هزار تا ۶۴ هزار دلار نوسان خواهد کرد.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)

سرمایه‌گذار مطرح که کارش را از سال ۱۹۸۹ در بازارهای مالی شروع کرد، هم‌اکنون به یکی از چهره‌های برجسته دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. این سرمایه‌گذار بشردوست در شرکت‌های مطرح بزرگی از جمله گلدمن ساکس، فورترس، هادسون ریور پارک و … فعالیت داشته است.

او که هم‌اکنون مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر گلکسی دیجیتال است از طریق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۷، ۲۵۰ میلیون دلار سود کرد. او همچنین پیشبینی کرده با ورود شرکت‌های بزرگی مانند فیدلیتی و راه‌اندازی بکت بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۰ هزار دلار خواهد رسید.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

کنث روگوف (Kenneth Rogoff)

روگوف پروفسور دانشگاه هاروارد و رئیس سابق صندوق بین‌‌المللی پول است. او که از مخالفان سرسخت بیت کوین است، پیش‌بینی خود را سال ۲۰۱۸ در مصاحبه با شبکه CNBC اعلام کرد. طبق نظر او بیت کوین احتمال اینکه بیت کوین پس از گذشت ۱۰ سال به قیمت ۱۰۰ دلار برسد بسیار بیشتر از آن است که قیمت ۱۰۰ هزار دلار را به خود ببیند. این نظر او بر مبنای کاربردهای نهایی بسیار اندک بیت کوین است که با حذف پولشویی و موارد فرار مالیاتی، مورد استفاده واقعی برای بیت کوین عملاً باقی نمی‌ماند.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

جوزف استیگلیتز (Joseph Stiglitz)

جوزف استیگلیتز اقتصاددان معاصر آمریکایی و برنده جایزه نوبل اقتصاد سال ۲۰۰۱ است. وی از نمایندگان مکتب اقتصاد کینزی نو است که بیشتر شهرتش را پس از انتقادهای شدیدش از صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی به دست آورد. با این حال او خود را از مخالفان ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین می‌داند. به عقیده او بیت کوین پس از اینکه به فراموشی سپرده می‌شود، به قیمت ۱۰۰ دلار سقوط خواهد کرد. این اقتصاددان معمولاً بیت کوین را به خاطر عدم پذیرش آن در بازارهای جریان اصلی ملامت می‌کند اما دلایل اصلی‌اش را برای این منفی‌نگری مطرح نکرده است.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

جو دیویس (Joe Davis)

به عقیده این اقتصاددان قیمت بیت کوین تنها تابعی از سفته‌بازی است. جو دیویس، اقتصاددان ارشد شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ونگارد با ۵.۳ تریلیون دلار سرمایه تحت مدیریت، بیت کوین را به دلیل نوسانی که دارد به عنوان ابزار ذخیره ارزش ضعیفی توصیف کرده است. توصیه او سرمایه‌گذاری در دارایی‌های واقعی است.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

توماس لی (Thomas Lee)

توماس لی، یکی از سرمایه‌گذاران برجستهٔ بیت کوین و بنیان‌گذار شرکت تحقیقاتی Fundstrat Global، پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۸، قیمت بیت کوین به ۲۵ هزار دلار رسیده و تا سال ۲۰۲۲، به قیمت ۱۲۵ هزار دلاری خواهد رسید.

پیش بینی‌های وی در سال گذشته کاملاً نتیجه‌بخش بوده و او این کار را براساس علم آماری و داده‌ای قدرتمندی انجام می‌دهد. آوازهٔ توماس لی به خاطر تشخیص قبلی سیر صعودی بیت کوین و اتریوم، درگذشته بوده است.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

مکس کایزر (Max Keiser)

مکس کایزر، یکی از به‌کارگیرندگان اولیهٔ بیت کوین است و می‌توانید وی را از حرکات اولیه‌اش قضاوت کنید که بیت کوین را زمانی خریداری کرده بود که تنها ۳ دلار قیمت داشت. او همچنین تهیه و اجرای برنامهٔ اقتصادی Keiser Report را به عهده دارد که از کانال RT تلویزیون دولتی روسیه پخش می‌شود. همچنین کایزر، دیدگاه انتقادی واضحی در مورد سیاست‌های تورمی بانک‌های مرکزی در سرتاسر دنیا دارد.

وی اخیراً پیش‌بینی کوتاه‌مدت ۲۸ هزار دلاری خود را برای بیت کوین به‌وسیله توییتی اعلام کرده و برای بلندمدت، قیمت ۱۰۰ هزار دلاری را، شرط‌بندی کرده است. او در حساب توییتر خود اعلام داشته است:

بانک‌های مرکزی سرتاسر جهان در حال فروپاشی هستند. اگر سرمایه خود را به‌صورت پول نقد نگه‌دارید، خواهید باخت. بیت کوین حمایت ۶ هزار دلاری را تست کرده و اکنون آماده برای ثبت نرخ حداکثری جدیدی می‌باشد. قیمت ۲۸ هزار دلاری را دور از ذهن نمی‌دانم.

این الگو، تا زمان رسیده به قیمت ۱۰۰ هزار دلاری، تکرار شده و ادامه خواهد یافت…


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

جان مکافی (John McAfee)

جان مکافی، برنامه‌نویس و تاجر آمریکائی که مؤسسهٔ امنیت سایبری McAfee را پایه‌ریزی کرده که به معروف‌ترین چهرهٔ صعودی بیت کوین، در پیش بینی‌هایش شهرت دارد. او در موارد متعددی به‌صورت مکتوب ادعا کرده است که قیمت بیت کوین به ۱ میلیون دلار خواهد رسید که بیشتر از پیش‌بینی ۵۰۰ هزار دلاری وی در سال گذشته بوده است. و این توییت از جان مکافی، نشانگر جدیتش در طرح چنین ادعاهایی است:

وقتی‌که قیمت بیت کوین را ۵۰۰ هزار دلار، در پایان سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی کردم، از مدلی استفاده می‌کردم که قیمت بیت کوین را در اواخر سال ۲۰۱۷ به میزان ۵ هزار دلار پیش‌بینی کرده بود. اما BTC از فرضیات مدل من پیشی گرفته است و اکنون قیمت ۱ میلیون دلاری را برای پایان سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی می‌کنم. هنوز هم تأکید می‌کنم که اگر اشتباه کنم، اعضای بدنم را خواهم خورد!


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

تریس مایر (Trace Mayer)

تریس مایر از سرمایه‌گذاران کهنه‌کار در بازارهای سنتی مانند طلاست و اولین وبلاگ نویسی بود که در سال ۲۰۱۱، پیشنهاد خرید بیت کوین را آغاز کرده بود.

مایر کارآفرین، سرمایه‌گذار، روزنامه‌نگار، کارشناس پولی و مدافع آزادی بیان است. او بنا بر مدل Mayer-Multiple خود، اعلام کرده است که احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۱۵ هزار دلار در ماه دسامبر ۲۰۱۸، وجود دارد. وی در حساب توییتر خود اظهار داشته است:

جهش کنونی بیت کوین، بسیار شبیه جهش ماه‌های ژانویه و مارس ۲۰۱۳ است. (از ۷ دلار به ۲۶۶ دلار و به ۹۰ دلار) و (از ۷۰۰ دلار تا ۲۰ هزار دلار به ۹ هزار دلار) با عقب‌افتادۀ حساب‌های جدید و غیره. و سپس کاتالیزور سیلک رود (شوک موجودی قابل‌فروش) برای افزایش از ۱۰۰ دلار به ۱۲۰۰ دلار. کوهی از پول‌های وال‌استریت آماده می‌شوند. سناریوهای بالقوهٔ بیت کوین در سال ۲۰۱۸ چه خواهد بود؟


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

جیمسون لوپ (Jameson Lopp)

جیمسون لوپ، مهندس نرم‌افزار سابق BitGo، که اکنون کیف پول Casa را رهبری می‌کند، یکی از شخصیت‌های برجسته در دنیای ارزهای دیجیتال است. همچنین او یکی از اعضای گروه cyberpunks می‌باشد که پیش‌بینی کرده است که احتمال دارد قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به ۲۵۰ هزار دلار برسد. لوپ روند گرایش هفت سالهٔ قیمت بیت کوین را بر مبنای تغییرات روزانه محاسبه کرده و به نمودار ۲۵۰ هزار دلاری دست‌یافته است. این پست توییتری از لوپ، به همین نمودار اشاره دارد:

میانگین تغییرات روزانهٔ قیمت بیت کوین:

سال ۲۰۱۰: ۰٫۸۲+ درصد

سال ۲۰۱۱: ۰٫۷۶+ درصد

سال ۲۰۱۲: ۰٫۲۶+ درصد

سال ۲۰۱۳: ۱٫۱۱+ درصد

سال ۲۰۱۴: ۰٫۲۵- درصد

سال ۲۰۱۵: ۰٫۰۹+ درصد

سال ۲۰۱۶: ۰٫۲۲+ درصد

سال ۲۰۱۷: ۰٫۶۶+ درصد


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

تیم دراپر (Tim Draper)

تیم دراپر، سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر آمریکائی و بنیان‌گذار دانشگاه Draper، اخیراً پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰ هزار دلار خواهد رسید. همچنین وی به علت خرید ۳۰ هزار بیت کوین در حراج Marshals امریکا که در سال ۲۰۱۴، از مصادره اموال سیلک رود برگزارشده بود، معروف است. این سرمایه‌گذار در حساب توییتر خود نوشته بود:

ببخشید! پیش‌بینی من برای سال ۲۰۲۲، قیمت ۲۵۰ هزار دلار است. در توییت شب گذشته‌ام، یک صفر جا انداخته بودم. عدد صحیح، ۲۵۰ هزار است.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

تایلر وینکلواس (Tyler Winklevoss)

دو قلوهای وینکلواس، اخیراً در ماه فوریه ۲۰۱۸، اظهار داشتند که ارزش فعلی بیت کوین، بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی آن است و این ارز می‌تواند تا چهل برابر قیمت فعلی، رشد داشته باشد.

اگر این اعداد را در نظر بگیرید و به این برادران دو قلو که بنا به گزارش‌های، دارندهٔ مقدار تقریبی ۱۰۰ هزار بیت کوین هستند، باور داشته باشید، قیمت بیت کوین در آینده باید از مرز ۳۲۰ هزار دلاری، عبور کند.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

علی میزانی اسکوئی (Ali MizaniOskui)

آقای علی میزانی، سرمایه‌گذار و تحلیلگر مطرح بازار سال گذشته زمانی که قیمت بیت کوین به بالای ۱۸,۰۰۰ دلار رسیده بود، در گفتگویی با اخبار شبکه تهران، ضمن هشدار به سرمایه گذاران برای ورود به بازار و تاکید بر عدم انفعال مسئولین در این فناوری، پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین طی دو سال آینده در یک پنجم قیمت آن زمان معامله شود. به اعتقاد آقای میزانی قیمت بیت کوین پس از دو سال کف سازی در بازه ۵ تا ۶ هزار دلار شروع به اوج گرفتن خواهد کرد و تا اواخر ۲۰۲۱ پتانسیل رسیدن به قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار را خواهد داشت.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

بابی لی (Bobby Lee)

بابی لی، عضو هیئت‌مدیرۀ BTCFoundation و بنیان‌گذار اولین صرافی بیت کوین در چین بنام BTCC، در طی نشستی که در شهر لندن برای بلاک چین برگزارشده بود، اظهار داشت که بیت کوین، قیمت ۱ میلیون دلاری را پشت سر خواهد گذاشت. پیش از این، بابی لی قیمت ۱۷ هزار دلاری و ۵۰ هزاری را برای بیت کوین پیش‌بینی کرده بود.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

جک دورسی (Jack Dorsey)

جک دورسی، بنیان‌گذار توییتر، اخیراً در طی مصاحبه‌ای، پیش‌بینی جسورانه‌ای را ارائه کرد. وی گفت:

درنهایت، جهان یک ارز واحد خواهد داشت. اینترنت یک ارز واحد خواهد داشت. و به عقیدهٔ من، این ارز، بیت کوین خواهد بود. این اتفاق به‌زودی خواهد افتاد. شاید ۱۰ سال بعد شاهد این رخداد باشیم و شاید هم زودتر.

دورسی در ادامه، بدون اشاره به پیش‌بینی خود دربارهٔ قیمت بیت کوین گفت:

مطلع هستم که با شرایط فعلی، بیت کوین به دلیل نرخ بالا و سرعت کم تراکنش‌ها، قابلیت بهره‌برداری به‌عنوان یک ارز را ندارد ولی به‌تدریج که این ارز به جریان اصلی تبدیل شود، و فناوری‌های جدید برای بهبود کارایی بیت کوین توسعه یابند، همه این مشکلات از بین خواهند رفت.


پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2019

راجر ور (Roger Ver)

راجر ور یکی از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های جامعهٔ بیت کوین است. او سرمایه‌گذار حوزهٔ ارزهای دیجیتال، کارآفرین سریالی و دلال غیرقانونی مواد منفجره در eBay است. او در اوایل سال ۲۰۱۱، هنگامی‌که قیمت بیت کوین کمتر از ۱۰ دلار بود، و همه بر این باور بودند که بیت کوین کلاه‌برداری است، سرمایه‌گذاری در بیت کوین را آغاز کرد.

وی در مصاحبه‌ای با یک وبلاگ در سال ۲۰۱۵، زمانی که قیمت بیت کوین در محدودهٔ ۲۵۰ دلار شناور بود، گفت:

بیت کوین به‌راحتی می‌تواند به ارزش ۲۵۰۰ دلاری، ۲۵ هزار دلاری، یا حتی ۲۵۰ هزار دلاری برسد!

 

پیش‌بینی شما چیست؟ بیت کوین سال ۲۰۱۹ را با چه قیمتی به پایان خواهد رساند؟

[تعداد: 15    میانگین: 3.6/5]

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹

درباره نویسنده

نیما ملک پور

نیما ملک پور

دانش‌آموخته مهندسی نفت هستم و یادگیری شغل من است
علاقه‌مند به بیت کوین و اقتصاد

25
دیدگاه کاربران

avatar
6 Comment threads
19 Thread replies
16 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
علیرضامحمد حسین صفریمجتبی خنده رومصطفیحامی Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
مجتبی خنده رو
مجتبی خنده رو

هر کس با نگاهی که به مسائلی اقتصادی داره سرمایه گذاریش رو انجام میده
اونیکه ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین میخره می‌دونه داره چیکار میکنه
مطمئن باشید از من و شما بیشتر اقتصاد رو میفهمه ولی با همه این اینکه چند نفر بگن گرون میشه یا ارزون تاثیر آنچنانی روی کل قیمت نداره چون بیت کوین تقریباً نیاز به یک سری اطلاعات هرچند اولیه در مورد خرید و فروش داره و مردم عادی بدون اطلاعات وارد این کسب و کار نمیشن.
پس افزایش قیمت با چند تا خبر صورت نمیگیره و تحلیل های اقتصادی زیادی پشتش هست.
به نظر خود من قیمت بالای ۱۵۰۰۰ دلار تا آخر ۲۰۱۹ می‌تونه عاقلانه و دور از ذهن نباشه

علیرضا
علیرضا

همه حرفات رو قبول دارم ولی به جای ۱۵۰۰۰ دلار ۲۰۰۰۰ دلار

علی
علی

یکی از دلایلی که بیت کوین پادشاه ارزها شده چون اولین ارز دیجیتال بود که رونق گرفت و همه گیر شد. دلیلی که خیلی هاتون بهش توجه نمیکنید حجم ۵۰ درصدی هست که از کل بازار داره منطقی بخوای بهش فکر کنی دستکاری و حمله ۵۱ درصدی بهش عملا غیر ممکن شده پس خودش حاشیه امنی نسبت به بقیه ارزها داره و باعث میشه سرمایه گذارانی که اول کار و یا میلیونر هستن برن سمتش پس ناخداگاه نسبت به بقیه سرمایه بیشتری نگه میداره.
جواب من به اونایی که میگن بیت کوین نابود میشه اینه که ساده لوح هستن زمانی بیت کوین خارج میشه که حجمش از کل بازار بره زیر ۲۰ درصد.
حالا شما بگید اگر دوست داشته باشید سرمایتون بصورت ارز دیجیتال نگه دارید و دپو کنید کدام از اینا را انتخاب میکنید
بیت کوین
اتریم
ریپل
بیت کش
و یا ارزهای دیگه؟
جواب فقط بیت کوین هست اگر چیزی جز این انتخاب کنید در دراز مدت وحشتناک متضرر میشی
من ولتی میشناسم که مرتب چکش میکنم ۱۰۸ هزار بیت کوین دپو شده توش هست حتما خبرها را دنبال میکنید که میگن نزدیک به ۸۰ درصد بیت ها هلد شدن.
در حالیکه همین ولتی که ازش صحبت میکنم ۳۴۴ میلیون دلار بیت کوین خریده در تاریخ ۲۰۱۸.۹.۲ زمانیکه بیت کوین قیمتش ۸۴۰۰ دلار بود و در نهایت در تاریخ ۲۰۱۸.۱۲.۲ تعداد ۴۱ هزار عدد بیت کوین مجدد به ارزش هر کدام ۹۴۰۰ دلار خرید کرده و تا حالا هم دپو کرده حالا شما به من بگید همچین سرمایه داری بخواد ارز دیجیتال نگه داره چی نگه میداره؟
پس از خواب خرگوشی بیاین بیرون از غافله عقب نمونید در همین نوسانات اخیر این ولت دست به سکه هاش نزده و هنوز منتظره و الان تعداد ۱۰۸۱۳۴ بیت کوین بالانسش هست.
ولتش رو میدم تا از من به یادگاری داشته باشین این جور ولت ها خودشون گویای زمان خرید یا فروش هستن.
موفق باشید
۳Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64

حامی
حامی

علی جون عالی بود منطقی و درست …

مهدی احمدی
مهدی احمدی

سلام خسته نباشین
این مطلب رو ۱۰۰ بار گذاشتین نمیخواین بیخیال شین؟
عوضش درباره‌ی افزایش عجیب غریب کارمزد بیتکوین و پایین اومدن سرعت شبکه‌اش که خیلی هم اعصاب خرد کن شده بنویسین
با تشکر

اسماعیل
اسماعیل

میانگین تغییرات روزانهٔ ۲۰۱۸ چقدر بوده؟

وثوقی
وثوقی

مطلب تکراری،اینو قبلا گذاشته بودید
دیگه بالا ۱۰،۰۰۰ بعید بره،اون هایی که قیمت فضایی دادن سودشون تو این کاره

Esmaeil
Esmaeil

اگه شما تحلیلگر بودید هیچوقت همچین حرفی نمی زدید.الان وضعیت بیت کوین صعودیه و احتمال زیاد تا آخر سال ۲۰۱۹ دوباره اعداد ۱۵۰۰۰ و ۲۰۰۰۰ را می بینه.

اقتصاددان دانشگاه تهران
اقتصاددان دانشگاه تهران

بعیده تا سال ۲۰۲۰ به بالای ۱۰۰۰۰ دلار برسه لطفا با پیش بینی های چرت و بدون پایه و اساس باعث عوام فریبی نشین
مردم گناه دارن

مجتبی خنده رو
مجتبی خنده رو

زمانیکه بیت کوین ۲۰۰۰۰ دلار بود رو به یاد نمیارید؟؟؟
چرا ۱۰۰۰۰ تا ۱ سال دیگه عجیبه به نظرتون؟؟
پیش بینی خود من بالای ۱۵۰۰۰ تا آخر ۲۰۱۹

سوال کننده
سوال کننده

مطلب تکراریه … . کلاس کارتون رو با این تکرار کاری پایین نیارید . ممنون .

پایدار باشید .

امیر
امیر

من بارها گفتم ، الانم دارم میگم
محدوده قیمپ بیت کوین در سال ۲۰۱۹ از ۴ تا ۶ هزار دلار در نوسان خواهد بود.
اونایی که وعده ۹۰ هزار دلار میدن نمیدونم واقعا رو چه حسابی این قضیه رو میگن
من احساسم بر اینه تمامي این تحلیل های افسانه ای بخاطر پرشور کردن این بازار هست تا زنده نگه داشته بشه و اونها از تریدهای خودشون در قیمت های سطح پایین و با افزایش مبلغ ناچیز در کوتاه مدت سود ببرن که البته حرکت هوشمندانه ای است نسبت به خودشان.

احمد
احمد

این افراد هم مثل شما بارها گفتند..
شما احساس داری ، اونها هم احساس دارن .
اگر منطقی و تحلیل میدونی ، بگو ببینیم چرا تو نیم ساعت ۶۰۰ تا اومد بالا ؟ و اگه یه روزی ۶۰۰۰ یا ۶۰۰۰۰ اومد بالا دلیلش چیه ؟ اون موقعی که ۲۰۰۰۰ شد دلیلش چی بود ؟ اصلا برنامه آینده ارز دیجیتال بیت کوین چیه ؟ اگه بتونی یه نقشه راه درست رو اینجا بگی تا همه با قابلیت کاربردی این ارز آشنا بشن خیلی خوب هست.

اقتصاددان دانشگاه تهران
اقتصاددان دانشگاه تهران

دوست عزیز این تغییرات قیمت به وسیله سرمایه گذاران مطرح در این زمینه صورت می گیره برای عوام فریبی و ترغیب مردمان عادی که سرمایشون بسیار کمتر از سرمایه گذاران مطرح در این زمینه است
اون ها می خوان با جذب سرمایه قیمت رو بالا ببرن بعد که مردم سرمایه گذاری کردن با فروش بیت کوین به سود های میلیارد دلاری دست پیدا کنند
بیت کوین ارز دیجیتال خوبیه یه ایده نو برای اقتصاد نوین
اما به یاد داشته باشین که تهدیدی بزرگ برای سلطه ایالات متهده امریکا بر اقتصاد جهانیه
و امریکا به هیچ وجه این سلطه رو از دست نمیده
بنابر این باید منتظر یک ارز دیجیتال نو توسط امیریکایی ها و مرگ بیت کوین طی ۵ سال اینده باشیم

احمد
احمد

یعنی با عوام فریبی و جمع سرمایه مردم یهو تو نیم ساعت ۶۰۰ دلار رفت بالا ؟ یا از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ از یک دلار به ۲۰۰۰۰ دلار با ترغیب مردم رفت بالا ؟
نه این جواب منطقی نیست . اگه تهدید برای ایالات متحده آمریکا بود نمیذاشت قیمت یک سنت هم داشته باشه .
تو خود آمریکا کلی شرکت استارت تاپی هست که دارن روی ارزهای دیجیتال بهتر از بیت کوین کار میکنن ، نمونه اون میشه به XRP اشاره کرد. که یواش یواش داره SWIFT رو از بازار خارج میکنه و کلی برنامه برای اکوسیستم و نقل و انتقال پول های بین اللملی و تسریع در روابط بانکی داره
نمونه دیگه شرکت R3 هست نمونه دیگه Tron و‌……
بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوده و محبوبیت داره ولی خوب برنامه ای برای آینده مشخص نکرده ، و با قانون گذاری در حوزه فعالیت ارزهای دیجیتال شاید بتونه در بعضی صنعت ها مورد استفاده قرار بگیره .

حامی
حامی

اونوقت اون ارزی که آمریکا میزنه میشه متمرکز و میشه یه چیزی مثه دلار…بیت کوین غیر متمرکز بدون تسلط کسی بر اون و بدون رد یابی …اگه تمام بانکای جهانی هم یه ارز واحد بزنن باز هم راهی به جایی نمیبرن …بیت کوین همیشه بیت کوین خواهد ماند

احمد
احمد

شما غیر متمرکز رو دقیقا توضیح بده همه متوجه بشن ، ۵۰ درصد بیت کوین استخراج شده تو چین انجام شده ، و جالب اینه ارزهای دیجیتال تو چین ممنوع هست ،و مطمن باش اگه بخان ردپا رو پیدا کنن میتونن ، بعدشم حالا فرض کن غیرمتمرکز باشه چه فایده ای داره ؟ برای پولوشویی خوبه ؟ کارای تروریستی ؟ اگه اینا هست که به درد نمیخوره ، اگه برای دادن مالیات کمتر و هزینه بانکی کمتر هست خیلی ارزهای بهتر از بیت کوین هستند که اینکارو انجام میدن ، هم از لحاظ سرعت تراکنش تعداد تراکنش دسترس بودن فی پایین و قیمت مناسب .
مطمن باش اگه قرار باشه دنیا بدون قانون باشه اونم تو بحث صنعت بانکداری و مالی ، هیچ فرقی با جنگل نمیکنه . اگه بیت کوین بتونه یه راه حل اساسی بده برای نقل و انتقال مالی با شخاص های بالا که گفتم، همه قبولش میکنن .

رضایی
رضایی

شما عزیزم در مورد سیستمهای غیرمتمرکز و فوائد اون میتونی تو همین سایت کلی مطلب پیدا کنی. نکته بعدی ۵۰ درصد که هیچ حتی ۱۰۰ درصد بیت کوین هم اگه تو چین استخراج شده باشه ربطی به ماهیت بیت کوین نداره. طرف میره با چاقو آدم میکشه مگه تقصیر چاقوئه؟ نکته بعدی اینکه خیلی اتومبیل ها هستن که از بنز خیلی بهترن تو سرعت شتاب قدرت کیفیت ولی هیچ ماشینی بنز نمیشه. بنز همیشه بنزه. لامبورگینی بوگاتی فراری پورشه اینا هیچ کدوم بنز نمیشن. تو ارزای دیجیتالم خیلی ارزا هستن که از بیت کوین بهترن اما بیت کوین برای همیشه بیت کوینه. همین الان خیلی ها دارن بیت کوین رو با همین شرایط فعلی قبول میکنن. و روز به روز داره تعداد سرمایه گذارا بیشتر میشه. شما ظاهرا از یه سری چیزا خبر نداری. موفق باشی.

رضایی
رضایی

آقای اقتصاد دان امریکا اگه میخاست جلوی بیت کوین رو بگیره حتی نمیذاشت از یه سنت بالاتر بیاد چه برسه ۱ دلار ۱۰ دلار ۱۰۰ دلار ۱۰۰۰ دلار و بیست هزار دلار. پس علیرغم اینکه بیت کوین و ارزای نامتمرکز تهدیدی برای نظام بانکداری جهانی هستند دولت ها خیلی کاری از دستشون بر نمیاد و ۶ ماه یک بار یه مسئولی میاد میگه بیت کوین دروغه کلاهبرداریه ارزش نداره آینده نداره و … نکته دوم ارزی که دولت ها تولید میکنن ارزای استیبل هستن که ماهیت متمرکز دارن و کاربردای خودشونو دارن که به صورت پیش فرض مردم عادی دنبال همچین ارزایی نیستن. پس مرگ بیت کوین با ظهور ارزای استیبل اتفاق نمیفته. اقتصاد دان های بزرگی در سرتاسر دنیا سالیان سال هست که بیت کوین رو نقد میکنن و اونو کم ارزش جلوه میدن و هر سال هم بدتر از سال گذشته ضایع میشن. شمام با بیان اینکه بیت کوین ۵ سال دیگه میمیره بیشتر از این خودتو ضایع نکن. نکته بعدی اینکه بیت کوین در پایان سال ۲۰۱۹ به رقم ۱۰ هزار دلار میرسه ، تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۲۰ هزار دلار میرسه و تا پایان سال ۲۰۲۱ به محدوده ۲۵۰ هزار دلاری میرسه. این قیمتها طبق نمودارهای سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ به دست اومده و خیلی ها روش اتفاق نظر دارن. مورد بعدی همونطور که کلیسا روزی با جدایی از سیاست از قدرت کنار رفت الانم اقتصاد با ظهور ارزای دیجیتال دچار انقلابی شده و دولت ها مجبورن بازنگری کنن موضوع اقتصاد دولتی رو. مباحث زیادی در این باره وجود داره پس بهتره با اظهار نظرهای آبدوغ خیاری تو مباحث حضور پیدا نکنیم مخصوصا اگر اقتصاددان دانشگاه تهران باشیم. پایدار باشید.

علی
علی

دوست اقتصاد دان من لطفا دقت کنید که دلیل اصلی بالا رفتن چیزی جز نمودارهای تکنیکال نبوده اونی هم که سفارش ۱۰۰ میلیون دلاری ثبت کرده میدونسته که بیت کوین رسید به کف قیمتش و زمان خریدش رسیده بود و خیلی هوشمندانه اولین خربد بزرگ را پس از بازار نزولی ثبت کرد.
بیت کوین هیچ وقت تهدیدی برای امریکا نیست چون همین الانشم روش تسلط داره و برعکس ازخداشه همه برن تو کارش.
چرا با زدکش مخالفه؟
چون از دستش خارجه و غیر قابل ردگیری و شدیدا با اینگونه ارزها مخالفه.
توجه کنید بیت کوین زاده خود امریکا هست و اتفاقا براش بهتره که باشه تا بتونن جابجایی هایی داشته باشن که بقیه متوجش نشن.
خودشون از بقیه بدترن مطمین باش کثافت کاری های امریکا خیلی ببشتر و بدتر از بقیه کشورهاس فقط ما این وسط با سیاست نبودیم وگرنه ابرقدرت کثافت کاری خود امریکا هست.

محمد حسین صفری
محمد حسین صفری

موافقم که شاید باعث نابودی سلطه امریکا بر اقتصاد شود اما هرگز قطعیت وجود نداره
درضمن های اگر هم یک ارز دیجیتال رو کند هرگز نمی تواند با بیت کوین مبارزه کند مگر اینکه پشتوانه هر ارز دیجیتال رو تمام طلاها و نقدهای سبک امریکا باشد که یقینأ انجام نمیده

امیر
امیر

بزرگ ترین گرداننده اقتصاد دنیا امریکا هست ، اونهم به وسیله دلار ، چیزی که کاملا مشخص اینه که ارزهایی مثل بیت کوین و ریپل نقطه مقابل دلار و نظام بانکداری آمريكا هستند ، آمریکا سالها زمان خواهد برد تا ارزهای دیجیتال رو مورد پذیرش در اقتصاد و سیاست های خودش قرار بده و مطمئنا این اتفاق در سال ۲۰۱۹ رخ نخواهد داد پس نباید شاهد قیمت چند برابری دلار باشیم.
علت اینکه در چند روز اخیر هم افزایش قیمت رخ داد بحث بیشتر برگزیت صرافی کوین بیس بود.

ADEL
ADEL

فعلا که مدتی چین از لحاظ مقدار سرمایه و رشد اقتصادی از آمریکا زد جلو تر.
قبول دارم که بیت کوین رقیب سرسخت دلار می شه در زمان بسیار نزدیک.
و ارز ریپل ساخت یک تیم مهندسی در آمریکاست.

رضایی
رضایی

سفارش خرید ۱۰۰ میلیون دلاری باعث شد قیمت بیت کوین به این شکل بالا بره. تقاضای سنگین همیشه قیمت رو بالا میبره. جواب بقیه سوالاتت هم همه جا هست. زحمت بکش بگرد جواب سوالاتو پیدا میکنی. موفق باشی.

مصطفی
مصطفی

دوست عزیز قیمت بیت کوین به ۱۲ هزار دلار می رسد سقوط می کند
موفق باشید