تحلیل‌گر مطرح: بیت کوین در ابتدای روند صعودی قرار دارد

تحلیل‌گر مطرح: بیت کوین در ابتدای روند صعودی قرار دارد

حدود شش ماه از زمانی بیت کوین به بالاترین قیمت سالیانه خود رسید و تا ۱۳,۹۰۰ دلار نیز بالا رفت می‌گذرد و از آن موقع تاکنون بیت کوین به روند نزولی افتاده است. در حال حاضر قیمت بیت کوین در محدوده ۷,۴۰۰ دلار قرار دارد که نسبت به اوج قیمتش در سال ۲۰۱۹، حدود ۴۶.۷ درصد کاهش یافته است.

به گزارش BEG و به نقل از ویلی وو (Willy Woo)، از تحلیل‌گران مطرح، بازار بیت کوین صعودی است و در فاز انباشتِ دوباره قرار دارد.

وو از فاز انباشت با عنوان «گذار [بیت کوین] از پول احمق‌ها به سمت پول باهوش‌ها» یاد می‌کند. به گفته وو دلیل این اتفاق توانایی بازار در راضی کردن نیازهای انواع معامله‌گران است. به عقیده وو در این فاز احتمال افزایش یا کاهش قیمت وجود دارد اما نمی‌توان گفت سقوط قیمت در نتیجه توزیع قیمت اتفاق افتاده است.

وو در بخش دیگری از صحبت‌هایش می‌نویسد:

مسئله پر اهمیت پس از این فاز مشخص می‌شود که خود تعیین‌کننده توزیع یا انباشت [قیمت] است.

وی در توییتی که آذر ماه منتشر کرد نوشت:

آیا بازار نزولی است؟

نه؛ در فاز انباشت دوباره‌ی بازار صعودی قرار داریم.

وو در تشریح پیش‌بینی پیشین خود که گفته بود بازار نزولی خواهد بود می‌گوید که این پیش‌بینی در نتیجه مقایسه نوار سختی و فشار فروش ماینرها انجام شده بود.

اوایل ماه جاری وو اعلام کرد که یک روند صعودیِ ناشی از گردش سرمایه در حال ایجاد است و همین مسئله سبب بروز بازار صعودی خواهد شد. او در ادامه افزود که شاهد کف قیمت هستیم. بنا بر گفته‌های وو، نوسانات قیمت نیز از این روند پیروی خواهد کرد. در توییت وو می‌خوانیم:

از حالا به بعد خود را برای تاثیرات صعودی هاوینگ آماده کنید.

سو ژو (Su Zhu)، مدیرعامل شرکت تری اروز (Three Arrows) معتقد است که قیمت بیت کوین تا پایان ژانویه سال ۲۰۲۰، از رقم ۹,۰۰۰ دلار عبور می‌کند. او در این خصوص می‌نویسد:

اضافه ارزش بیت کوین بر حسب دلار و نوسانات قیمت نشانه‌هایی واضح از انباشت دارند و سرمایه‌گذاران بار دیگر ریسک [سود] را به جان خواهند خرید. اگر پیش از اتمام ژانویه قیمت از ۹,۰۰۰ عبور کند، جای تعجبی نیست.

این در حالی است که ملیک مانوکیان (Melik Manukyan) معتقد است اگر بگوییم هاوینگ بیت کوین رویدادی مهمی نیست، فراتر از اشتباه است. مانوکیان این افراد را «دو رو» می‌خواند که اصل ماجرا را نمی‌بینند، اما در عین حال کسی هم گول آنها را نخواهد خورد.

مانوکیان ضمن توضیح اینکه پس از هاوینگ شاهد جهش خواهیم بود، افزود که هاوینگ یک لحظه‌ی قابل پیش‌بینی نیست، بلکه یک چرخه از بازار است. به گفته مانوکیان:

همه چیز از تقاضا شروع می‌شود که سلسله‌ای از پیشنهادهایی است که به عرضه فعلی در توازن است. تقاضا باعث درخواست برای عرضه می‌شود و سپس شاهد جریانی از سکه‌هایی خواهیم بود که تازه ایجاد شده‌اند.

او در ادامه می‌افزاید:

حالا با وقوع هاوینگ، تقاضا به سرعت [عرضه] سکه‌های جدید را کاهش می‌دهد و در نهایت دیگر سکه‌ای برای عرضه نخواهیم داشت.

آنگاه تقاضا فراتر از حد عرضه می‌رود و فروش بیت کوین‌ توسط کسانی که مایل به نگهداری بیت کوین نیستند آغاز می‌شود.

این در حالی است که عرضه با وجود هاوینگ کاهش می‌یابد و این به معنی افزایش قیمت است. با شروع جهش صعودی بیت کوین، ترس از عقب افتادن و جنون آنی توجه بازارِ بیشتری را به سمت خود جلب می‌کند.

آلیستر میلن (Alistair Milne)، سرمایه‌گذار و کارآفرین می‌گوید قیمت پرچمدار ارزهای دیجیتال طی هاوینگ دامپ شده، اما پس از آن به سمت اوج قیمتِ ۲۰,۰۰۰ دلاری‌اش حرکت می‌کند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
رعدوبرق
رعدوبرق
4 سال قبل

امیدوارم فعلا تا 6 ماه قیمت ها صعودی نشه تا بتونم دیجی بایت بیشتری ذخیره کنم

arzzz
arzzz
4 سال قبل

سال 2020 خبر خاصی نیست
نهایت امسال به مرز 15 هزار دلار میرسه و کف قیمت هم همین 7 هزار دلار خواهد بود
اصله خبر ها برای اواسط 2021 تا اواخر 2022 خواهد بود

امین
امین
4 سال قبل
پاسخ  arzzz

حرف شما درسته و کسانی هم که دیسلایک کردن و دارن میکنن نشون دهنده ی اینه که از الگوی 4ساله ارزهای دیجیتال اطلاعی ندارن

Masoud
Masoud
4 سال قبل

ایشان در ادامه تو دلش گفت: هاها٬ شما حمله کنید بخرید ما میفروشیم.