سطح ۴۷,۰۰۰ دلار یکی از قدرتمندترین حمایت‌های قیمت بیت کوین بوده است

سطح ۴۷,۰۰۰ دلار یکی از قدرتمندترین حمایت‌های قیمت بیت کوین بوده است

داده‌های تازه نشان می‌دهد که در محدوده ۴۷,۰۰۰ دلار شاهد یکی از قدرتمندترین حمایت‌های قیمت بیت کوین بودیم. از سوی دیگر حدود ۶.۵ درصد از عرضه در گردش بیت کوین به‌صورت درون‌زنجیره‌ای در این محدوده منتقل شد. کارشناسان این مسئله را نشان‌دهنده «یکی از بزرگ‌ترین سطوح تجمع بیت کوین در بلاک چین» تعبیر کرده‌اند.

به نقل از کوین تلگراف، گزارش شرکت گلاسنود نشان می‌دهد که در سطح ۴۷,۰۰۰ دلار، حمایت درون‌زنجیره‌ای قابل‌ملاحظه‌ای در بلاک چین بیت کوین شکل گرفته است. به عبارت دیگر، پس از سطح ۱۱,۰۰۰ دلار در اواخر سال ۲۰۲۰ (اواخر پاییز ۹۹)، اکنون شاهد بزرگ‌ترین حمایت درون‌زنجیره‌ای شناسایی‌شده در سطح ۴۷,۰۰۰ دلار هستیم.

براساس گزارش این شرکت در ۸ مارس (۱۸ اسفند)، طی هفته گذشته، درحالی‌ تقریباً ۱.۲ میلیون بیت کوین به‌صورت درون‌زنجیره‌ای منتقل شد که قیمت این ارز دیجیتال با حمایت ۴۵,۰۰۰ دلاری برخورد کرده و سپس، وارد محدوده معاملاتی ۴۵,۵۰۰ تا ۴۸,۹۰۰ دلار شده بود.

رافائل شولتزه کرافت (Rafael Schultze-Kraft)، مدیر ارشد فناوری شرکت گلاسنود، خاطرنشان کرد که با شکل‌گیری سطح حمایت، حدود ۶.۵ درصد از عرضه در گردش بیت کوین در این شبکه انتقال داده شدند. او ابتدا در ۵ مارس (۱۵ اسفند)، در توییتی نوشت:

حمایت درون‌زنجیره‌ای بسیار قدرتمندی در سطح ۴۷,۰۰۰ دلار شکل گرفته است و حدود ۵۰۰,۰۰۰ بیت کوین در این محدوده انتقال داده شده‌اند. به نظر من، نکته حائز اهمیت حفظ این سطح حمایت است، در غیر این صورت، پیش از ادامه روند صعودی بعدی، به‌زودی شاهد رسیدن قیمت به محدوده ۴۰,۰۰۰ دلار خواهیم بود.

در در ۷ مارس (۱۷ اسفند)، شولتزه کرافت با اشاره به توییت قبلی خود نوشت:

این سطح حمایت به‌خوبی شکل گرفته و قدرتمندتر شده است. اکنون دیواری از ۱.۲ میلیون بیت کوین داریم که بین محدوده ۴۶,۶۰۰ تا ۴۸,۶۰۰ دلار در این شبکه انتقال داده شده‌اند؛ این میزان برابر با ۶.۵ درصد از عرضه در گردش است! بعید می‌دانم که قیمت در آیندۀ نزدیک از این محدوده پایین‌تر برود. من زیر سطح ۵۰,۰۰۰ دلار وارد موقعیت لانگ (خرید) شدم و هنوز هم این موقعیت را حفظ کرده‌ام.

نمودار موجودی بیت کوین حساب‌ها

اگرچه طبق پیشنهاد گلاسنود، حرکات بزرگ قیمت بیت کوین می‌تواند بیان‌گر ذخیره و انباشت این ارز دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران باشد، این شرکت اذعان کرد که افزایش فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای همچنین می‌تواند به فروشندگانی مربوط باشد که برای انتقال کوین‌های خود به صرافی‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند. در گزارش این شرکت نوشته شده است:

سؤال مهمی که باید بپرسیم این است که آیا این حجم معاملات درون‌زنجیره‌ای با انباشت کوین مرتبط است یا اینکه در عوض، فقط با شتاب‌زدگی فروشندگان برای خروج از معاملات روبرو هستیم.

با این حال، نویسندگان این گزارش اشاره کردند که تعداد بیت کوین نگهداری‌شده در صرافی‌ها به سیر نزولی اخیر خود ادامه داده است؛ طی هفته گذشته ۳۲,۵۰۰ بیت کوین از صرافی‌های متمرکز خارج شده است.

توزیع قیمت تحقق‌یافتۀ خروجی‌های خرج‌نشده تراکنش‌های (UTXO) بیت کوین. منبع گلاسنود
توزیع قیمت تحقق‌یافتۀ خروجی‌های خرج‌نشده تراکنش‌های (UTXO) بیت کوین. منبع گلاسنود

طبق گزارش گلاسنود، میزان تراکنش‌های درون‌زنجیره‌ای افزایش یافته است و در سال جاری، روزانه به‌طور متوسط بیش از ۱۰ میلیارد دلار بیت کوین جابه‌جا شده است. همچنین، داده‌ها نشان می‌دهد که انتقال روزانه بیت کوین در سال ۲۰۲۱ تاکنون پنج برابر از ۱۶ میلیارد دلار فراتر رفته است.

کاربری در شبکه اجتماعی توییتر به نام «jtf.capital» گفت:

ارزش نقل‌وانتقالات بیت کوین هنوز به‌سختی معادل ۰.۲ درصد از حجم معاملات روزانه بازار فارکس است.

او تأکید کرد که هنوز «فضای کافی برای رشد بیت کوین» وجود دارد.

شایان ذکر است که در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین با قیمتی حدود ۵۴,۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
اسی
اسی
3 سال قبل

سلام متشکرم
لطفا مقاله های حجم ارز های بزرگ را بیشتر کار کنید .