دستگاه‌های استخراج جدید بیت مین به زودی عرضه می‌شوند/ انت‌ماینر سری ۱۷ در راه است!

دستگاه‌های استخراج جدید بیت مین به زودی عرضه می‌شوند/ انت‌ماینر سری ۱۷ در راه است!

شرکت چینی بیت‌ مین (Bitmain)، غول تولیدکننده‌ی سخت‌افزارهای مدارهای مجتمع با کاربرد خاص (ASIC) و استخراج ارزهای دیجیتال، در وبلاگ رسمی خود از عرضه‌ی سری ۱۷ انت ماینر‌های جدید خود در تاریخ ۹ آوریل (۲۰ فروردین) خبر داد. این انت ماینرها نسبت به قدرت هشی که دارند، به شدت کم‌ مصرف هستند.

همان‌طور که پیش از این گزارش شد، دستگاه‌های استخراج جدید، به تراشه‌ی استخراج ای‌سیک ۷ نانومتری به نام «BM1397» تجهیز خواهند شد. این تراشه برای استخراج ارزهای دیجیتالی که از الگوریتم SHA256 برای اثبات کار استفاده می‌کنند، به ویژه بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH)، طراحی شده است.

سه انت ماینر S۱۷ مختلف، برای عرضه در تاریخ ۹ آوریل (۲۰ فروردین) تعیین شده‌اند که عبارت‌اند از: Antminer S۱۷ Pro ،Antminer S۱۷ و Antminer T۱۷. تاکنون جزئیاتی از قدرت و مصرف انرژی دستگاه‌های مذکور منتشر نشده است.

دستگاه‌های استخراج جدید بیت مین به زودی عرضه می‌شوند/ انت‌ماینر سری 17 در راه است!

یانکسین (Yanxhin)، مدیر محصول جدید سری انت ماینر S۱۷ شرکت بیت‌ مین، در پست منتشرشده گفته است که این دستگاه‌های استخراج جدید، بهبود چشمگیری در نرخ هش از لحاظ فضا و مصرف انرژی ایجاد می‌کند. وی همچنین اذعان داشت که تراشه‌های BM1397، نسبت به BM1391، تراشه‌ی ۷ نانومتری پیشین بیت‌ مین، در کارایی انرژی، ۲۸.۶ درصد بهبود ایجاد خواهند کرد.

وی اظهار داشت که در کنار صرفه‌جویی در هزینه‌های مصرف برق، نرخ هش بالاتر در یک ماینر، سبب افزایش چگالی نرخ هش در هر واحد فضا شده و برای مزرعه‌های استخراج، هزینه‌های راه‌اندازی را کاهش می‌دهد. یانکسین نظر فنی خود را در مورد پیشرفت‌های مورد انتظار در آینده برای ماینرهایی با نرخ هش بالاتر و فراتر از تراشه‌های ۷ نانومتری اعلام داشت و افزود:

هیچ پایانی برای پیشرفت فناوری وجود ندارد. با این حال، در کوتاه مدت، چالش‌های محصولات انبوه در مقیاس نانومتر، به سرمایه‌گذاری، تحقیق و توسعه‌ی بیشتری نیاز دارد. در آینده‌ی نزدیک، مقیاس ۷ نانومتر همچنان از لحاظ عملکرد و اقتصاد مطلوب‌ترین خواهد بود.

پس از شش ماه تلاش، هنگامی که بازار نزولی ارزهای دیجیتال سبب ضرر رساندن به این شرکت و عدم موفقیت آن در عرضه اولیه‌ی سهام شد، یک منبع ناشناس در بیت‌ مین این هفته اعلام کرد که نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین که قرار است در سال ۲۰۲۰ اتفاق بیفتد، می‌تواند پیشرفت مثبتی را در عرضه‌ی سری انت ماینر S۱۷ این شرکت به وجود آورد.

اندازه‌ی پاداش بلاک بیت کوین قرار است در ماه می ۲۰۲۰ از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین برای هر بلاک کاهش یابد. در راستای الگوهای پیشین، برخی پیش‌بینی کرده‌اند که پیش از رخ دادن هاوینگ، قیمت بیت کوین افزایش خواهد یافت و احتمالاً از ماه ژوئن ۲۰۱۹ شروع خواهد شد.

این منبع ناشناس بیت‌ مین ادعا کرده است که این شرکت اکنون بر این باور است که محصول پرچم‌دار بعدی‌اش در بازار محصولات ماینینگ برنده و در رقابت، پیش خواهد بود. بیت‌ مین پیش از هاوینگ پیشین بیت کوین در ماه جولای ۲۰۱۶، مدل Antminer S۹ خودش را در ماه می همان سال عرضه کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
سعید
سعید
5 سال قبل

سلام
با تشکر از مقاله خوب تون