بیت کوین همچنان در منطقه خطر؛ احتمال سقوط قیمت بالاست

بیت کوین همچنان در منطقه خطر؛ احتمال سقوط قیمت بالاست

بیت کوین پس از مواجهه با مقاومت روانی ۱۱,۰۰۰ دلار، با ریزش قیمتی مواجه شد و ممکن است طی ۲۴ ساعت آینده دوباره به سطوح زیر ۱۰,۰۰۰ دلار برگردد.

به نقل از کوین‌دسک، پادشاه ارزهای دیجیتال در روند مثبتی که از ۵ روز گذشته آغاز کرده، بامداد امروز خود را به قیمت ۱۰,۹۵۶ دلار رساند. پس از شکسته شدن کانال صعودی و حجم بالای معاملات در نمودار یک ساعته که روز گذشته اتفاق افتاد، افزایش قیمت بیت کوین تا سطح ۱۱,۰۰۰ دلار مورد انتظار بود.

در زمان نگارش این مطلب بیت کوین در حدود ۱۰۶۶۲ دلار در صرافی بیت‌استمپ خرید و فروش می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت اخیر حدود ۱ درصد کاهش داشته است.

به نظر می‌رسد حرکت صعودی اخیر که از خبر اعلام زمان راه‌اندازی قراردادهای آتی بکت ناشی شده، سرمایه‌گذاران را نسبت به روند صعودی بیت کوین در بلند مدت امیدوار نگه داشته است.

اما در چشم‌انداز کوتاه‌مدت با توجه به اینکه الگوی بازگشتی در نمودار شکل گرفته است، خطر ریزش بیت کوین به سطوح زیر ۱۰,۰۰۰ دلار همچنان پابرجاست.

نمودار ۴ ساعته

بیت کوین همچنان در منطقه خطر؛ احتمال سقوط قیمت بالاست

بیت کوین در نمودار ۴ ساعته الگوی کنج یا وِج صعودی را ساخته است که از دو خط روند همگرا به سقف‌ها و کف‌های بالاتر تشکیل شده است.

ماهیت همگرای خطوط روند که کاهش قدرت خریداران را نشان می‌دهد، در صورتی که از سمت پایین شکسته شود به معنی تغییر روند صعودی به نزولی خواهد بود.

در حال حاضر قیمت ۱۰,۵۰۰ دلار کف قیمت الگو را نشان می‌دهد که در صورت بسته شدن کندل ۴ ساعته زیر این قیمت، شکسته شدن الگو تایید می‌شود.

در صورت تایید شکست، ریزش بیت کوین تا قیمت ۹,۹۷۴ دلار (خط حمایت افقی) می‌تواند ادامه یابد. حمایت بعدی بیت کوین در سطح ۹,۴۶۷ دلار که کف شکل گرفته در ۵ روز گذشته است، قرار دارد.

احتمال شکسته شدن الگو در ساعات آینده بالاست. از طرفی شاخص RSI نیز خط روند صعودی خود را شکسته است. دلیل دیگری که می‌تواند احتمال سقوط بیت کوین را افزایش دهد، کاهش حجم معاملات پس از خیزش بیت کوین از ۹,۴۶۷ دلار است که معمولا چنین الگویی در اصلاحات قیمتی موقتی مشاهده می‌شود.

نمودار هفتگی

بیت کوین همچنان در منطقه خطر؛ احتمال سقوط قیمت بالاست

در نمودار هفتگی با عبور میانگین متحرک با دوره ۵ به زیر میانگین متحرک با دوره ۱۰، اولین نشانه نزولی از ماه فوریه تاکنون تایید شده است.

از طرفی هیستوگرام شاخص مکدی همچنان در حال ایجاد سقف‌های پایین‌تر است، بطوریکه وضعیت فعلی ضعیف‌ترین حالت روند صعودی را در ۶ ماه اخیر نشان می‌دهد. شاخص RSI نیز سقف پایین‌تری ساخته است که یک نشانه منفی محسوب می‌شود.

بیت کوین هفته گذشته با کاهش ۱۰.۴۹ درصدی که با عدم موفقیت بیت کوین در تثبییت بر روی قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار در دو هفته گذشته همراه شده بود، چشم‌انداز نزولی بیت کوین را برای ریزش‌های هرچه بیشتر قوت بخشید.

با تمام این اوصاف، احتمال ریزش بیت کوین به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار همچنان بالاست و این دیدگاه تنها در صورتی اعتبار خود را از دست خواهد داد که بیت کوین موفق به بستن کندل ۴ ساعته‌ای با حجم معاملات بالا بر روی سطح ۱۱,۰۰۰ دلار شود. در این صورت مقاومت بعدی که بیت کوین باید با آن دست و پنجه نرم کند، سطح ۱۱,۵۸۹ دلار خواهد بود.

error in loading comments. please attention