روند بیت کوین صعودی شده است؟ ۳ دلیل برای اینکه فریب این خبر را نخورید

روند بیت کوین صعودی شده است؟ ۳ دلیل برای اینکه فریب این خبر را نخورید

نمودار قیمت بیت کوین توانست از یک مجموعه مقاومت کلیدی عبور کند؛ اما ساختار بازار و تحلیل‌های تکنیکال به ما نشان می‌دهد که جهش اخیر دام دیگری است. در این گزارش به بررسی این دلایل می‌پردازیم.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در ۲۸ ژوئیه (۶ مرداد) پس از افزایشی در حدود ۱۰.۵ درصد به ۲۴,۲۰۰ دلار رسید. این افزایش قیمت پس از آن رخ داد که جروم پاول، رئیس بانک مرکزی ایالات متحده، اعلام کرد قصد دارد از شتاب سیاست‌های انقباضی این سازمان بکاهد. این امر برای برخی از تحلیلگران به‌منزله سیگنالی مثبت در کوتاه‌مدت تلقی شد تا جایی که کریپتوهمستر (CryptoHamster)، تحلیلگری با نام مستعار، قیمت ۲۶,۰۰۰ دلار را برای بیت کوین پیش‌بینی کرد.

روند بیت کوین صعودی شده است؟ ۳ دلیل برای اینکه فریب این خبر را نخورید
نمودار قیمت جفت ارز بیت کوین/ تتر در نمای روزانه (همراه با سطوح تحلیل کریپتوهمستر)

کریپتوهمستر در توییتی نوشت:

به نظر می‌رسد که پیش‌بینی شکست روند افزایش قیمت اشتباه بوده و سیگنال صعودی تأیید شده است. بیایید بررسی کنیم که بیت کوین با چه سرعتی می‌تواند به این اهداف صعودی برسد.

۳ دلیل وجود دارد که برمبنای آن‌ها می‌توان گفت روند بیت کوین هنوز صعودی نشده است. در ادامه به تشریح این دلایل می‌پردازیم.

گاوهای بیت کوین پیش از این نیز فریب خورده‌اند

بیت کوین رکورد بالاترین قیمت خود را در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰)‌ و در محدوده ۶۹,۰۰۰ دلار ثبت کرد. از آن زمان تاکنون هر چند اندک روندهای صعودی نیز مشاهده می‌شد؛ اما در کل قیمت بیت کوین بیش از ۶۰ درصد کاهش یافته است.

اگر در نمای روزانه به نمودار قیمت بیت کوین بنگریم خواهیم دید که از نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) تاکنون حداقل ۵ مرتبه قیمت روند نزولی خود را معکوس کرده و در هر مرتبه سودی بین ۲۳ تا ۴۰ درصد به ارمغان آورده است. با این حال، هر بار پس از تشکیل سطح قیمتی حول میانگین متحرک نمایی (EMA) با سقوط به پایین‌ترین حد سالانه‌اش، روند اصلاح قیمت خود را ادامه داده است.

بیت کوین به ۲۴هزار دلار می‌رسد؟ ۳ دلیل برای اینکه فریب این خبر را نخورید
نمودار قیمت جفت ارز بیت کوین/ دلار در نمای روزانه و روندهای صعودی گمراه کننده

حالا نیز وضعیت تفاوتی نکرده است که بخواهیم انتظاری متفاوت داشته باشیم؛ زیرا بیت کوین در ماه ژوئن (خرداد ماه) با رد صعودی (bullish rejection) مواجه شد، اما قیمت ماه بعد ۱۷ درصد بهبود یافت. قابل‌توجه است که قیمت بیت کوین با مقاومت موقتی در خط متحرک نمایی ۵۰ روزه (نمودار قرمز) در حدود ۲۳,۱۵۰ دلار مواجه شده است که فقط در صورت عبور از آن راه خود را برای رسیدن به خط متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (نمودار سیاه) در ۲۷,۰۰۰ دلار هموار خواهد کرد.

در سطح ۲۷,۰۰۰ دلار قیمت همچنان در مقایسه با نقاط صعودی مجاورش سقف پایین‌تری تشکیل می‌دهد؛ بنابراین از نظر تکنیکال احتمال ادامه‌یافتن حرکت نزولی قیمت پررنگ است.

حجم فروش بالا و خرید پایین

اصلاحات مداوم قیمت بیت کوین نشان داد که رفتار حجم خرید و فروش‌ها حاکی از آن است که علاقه بیشتر به فروش ارزهای دیجیتال در نقاط اوج محلی وجود دارد.

نمودار زیر رفتار حجم خرید و فروش‌ها را طی روندهای نزولی و صعودی که قیمت بیت کوین از نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) با آن روبه‌رو شده است، منعکس می‌کند. برای مثال در زمانی که دو سقوط قیمتی که در ماه‌های مه (اردیبهشت) و ژوئن (خرداد) رخ دادند، حجم فروش به‌شدت زیاد شد.

بیت کوین به ۲۴هزار دلار می‌رسد؟ ۳ دلیل برای اینکه فریب این خبر را نخورید
نمودار قیمت جفت ارز بیت کوین/ دلار در نمای روزانه همراه با سطوح خرید و فروش

برای درک بهتر باید توجه کرد که هنگام بازگشت دوباره قیمت‌ها حجم معاملات کمتر و پایین‌تر بود. به نظر می‌رسد رفتار حجم خرید و فروش‌ها اینگونه باشد که در طول روند نزولی حجم فروش به اوج خود رسیده و با بهبود قیمت از آن کاسته شود.

این امر می‌تواند نشان‌دهنده تضعیف حرکت صعودی قیمت تلقی شده و اصلاح قیمتی دیگری را در پی داشته باشد.

هم‌بستگی فزاینده بیت کوین با بازار سهام آمریکا

در اوایل ژوییه (تیر ماه) بود که رفتار قیمت بیت کوین تا حدودی هم‌بستگی خود با بازار سهام ایالات متحده را از دست داد؛ اما به نظر می‌رسد بار دیگر این هم‌بستگی در حال ایجادشدن است.

برای مثال در ۲۸ ژوییه (۶ مرداد)‌ ضریب هم‌بستگی روزانه بین بیت کوین و شاخص نزدک مبتنی بر سهام‌های فناوری، در حدود ۰.۶۶ بود. هر دو بازار پس از سقوط میزان تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده، برای دومین فصل متوالی عملکردی نزولی ثبت کردند.

روند بیت کوین صعودی شده است؟ ۳ دلیل برای اینکه فریب این خبر را نخورید
نمودار همبستگی قیمت بیت کوین و بازار سهام ایالات متحده

این ممکن است نشان‌دهنده این باشد که ایالات متحده وارد یک رکود تکنیکال شده است که می‌تواند بر بازار سهام این کشور اثر منفی بگذارد. بنابراین در صورت ادامه هم‌بستگی مثبت بین بیت کوین و بازار سهام آمریکا، احتمال افت قیمت بیت کوین افزایش پیدا می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

14 دیدگاه
مسعود
مسعود
۱ سال قبل

عزیز برای بررسی حجم از نمودار بیت کوین تتر استفاده کن. نظرت عوض میشه

مرتضی دانش
مرتضی دانش
۱ سال قبل

عالی

هاشم بعاجی
هاشم بعاجی
۱ سال قبل

همه سرکاری حبابی هستن ..دولار و بیت کوین یک سرکاری بزرگی هست

سوناریست
سوناریست
۱ سال قبل

اما میخاستیم رو ۱۸۰۰۰ بخریم اساتید گفتن تا ۱۲۰۰۰ میریزه عجله نکنید. حالاهم که روند یه کم صعودیه و تا ۲۴۰۰۰ رفته بازم میگن نزولیه. فقط شانس بیاریم این صعود تله گاوی باشه وگرنه از بازار جاموندیم

محمد على اصلاحى
محمد على اصلاحى
۱ سال قبل

ممنون از شما 🙏🙏🙏🙏

فرهاد شعبانی
فرهاد شعبانی
۱ سال قبل

جناب استاد اولین هدف از تجارت چیست ؟ کسب ثروت و در این مورد خاص وقتی قیمت روی 17 تا 18 هزار بود حداقل خرید انجام شد .در صورتی که اگر جسارت و تحلیل سیاسی بازار وخرید های کلان بزرگان بازار که در همان محدوه 68 تا 60 را پیگری فرماید با فروش همان صاحبان اصلی بازار در کمتر از 9 ماه دارای خود را 6 برابر کردن به دلیل اینکه در سه سال قبل همین بیت کوین را زیر 10 هزار به تاریخ مراجعه کنید و خیلی با تاخیر 20 هزار که باز سه برابر سود کردن به نوعی شخصی در سال 98 با رقم X دلار آن زمان با گذشت 3 سال تعداد یک بیتکوین را دربدترین حالت و کاهش 60 به 30 و بازگشت به 68 می شود چند عدد حاقل 8 برابر وافزایش نرخ لارکه خود تائین کننده است . در طول سه سال کار تحلیل کردن 20 درصد هم نمی شود جسارت ورود و خروج در زمان مناسب که نیاز به جسارت و شناخت حرکت بزرگان اقتصاد جهان دلیل ثروتمند شدن است . چهار ماه است می گویند بیکوین زیر 18 و 16 می آید . همه تجارت و کسب درآمد علمی بودن بهتر است نه مانند یک دکتراری برق که فرق بین کلید یک پل و دوپل را نمی داند ولی ..........؟؟؟؟؟؟

سرمد حیدری
سرمد حیدری
۱ سال قبل

کاملا درسته من دیگه توانایی ضرر بیشتر از این ندارم
مرگ بر این ارزهای دیجیتال و بازار

خدای بیت کوین
خدای بیت کوین
۱ سال قبل

درود بر شما
طی دو روز اخیر کندل های صعودی قابل توجهی را مشاهده کردیم و یک مرتبه دیگر با قدرت از 21000 تا 24000 صعود داشتیم و امروز نیز تا به این لحظه آنچنان از قدرت صعود کاسته نشده است.بسته شدن کندل امروز بالاتر از ناحیه 24000 میتواند استارت چند کندل صعودی تا حدودا 28000 را بزند که البته پس از آن با واکنش شدید نسبت به این ناحیه مواجه خواهیم شد.
اما موانعی که بر سر راه این صعود وجود دارند از این قرارند:
اشباع RSI،صعود مجدد شاخص دلار و برخورد شاخص سهام nasdaq به ناحیه مقاومتی مستحکم 13200.
با این تفاسیر،بنده احتمال نزول به صعود را 60%به40%میدانم که البته با بسته شدن کندل روزانه بالای 24000 این احتمال برعکس خواهد شد.
سپاس از توجه شما

Alireza
Alireza
۱ سال قبل

باسلام احتمال صعود۶۰/و احتمال نزول ۴۰/میباشد در صورت بسته شدن کندل بالای ۲۴هزغر دلار صعودبسبار مختمل تر خواهد بود(در کل سیاست بازارهای مالی نیز باید درنظر گرفت)

شرلوک
شرلوک
۱ سال قبل

نه اقا اشتباه می کنید دوستان خرید کردن باید صعودی بشه🤣🤣🤣 و دارن مارو که خرید نکردیم مسخره می کنن و میگویند شما جا موندید

کویین کوین
کویین کوین
۱ سال قبل

منطقاً اینطور بنظر میرسه اما اینم باید درنظر بگیریم که بازار همیشه اونطور که اندیکاتورها نشون میدن حرکت نمیکنه، اگه اینطور بود همه از طریق این تحلیل ها چند تا معامله شورت یا لانگ میکردن و هزاران/ میلیون ها دلار سود کسب میکردن.
پارسال که بیت از سقف 58000 اومد تا 27000 همه میگفتن دیگه کار بیت کوین تمومه و حرف از کانال های 10000 و 3000 میزدن اما با شگفتی سقف جدیدتر و تاریخی 69000 رو زد.

احمد007
احمد007
۱ سال قبل

پارسال تورم و رکود اقتصادی بود مگه!

کویین کوین
کویین کوین
۱ سال قبل
پاسخ  احمد007

محض اطلاعت: رکود و تورم نه تنها پارسال هم بود بلکه از ابتدای سال قبلترش یعنی 2020 با عدد وحشتناک منفی 6.1 (رشد اقتصادی جهانی) شروع شده و جالبتر اینکه سقف های قیمتی بیت کوین تو همین دوران تورم و رکود زده شدند.

تحلیلنگر
تحلیلنگر
۱ سال قبل
پاسخ  احمد007

چه ربطی داره، رکود اقتصادی سال 2011 هم بود که خیلیم شدید بود و بازار مسکن آمریکا رو داغون کرد اما بیت کوین 3500 درصد رشد کرد. همچنین تورم به خودی خود باعث افزایش قیمت بیت کوین میشه ( در ضمن وقتی اعلام شد تولید ناخالص داخلی اآمریکا طی سه ماه گذشته و برای دومین دوره متوالی دچار افت شده بود، بیت کوین بازهم قیمتش صعودی بود)، این قوانین بانک های مرکزی که باعث تقویت و یا ضعف پول فیات در برابر ارزهای دیجیتال میشه.