تاریخ عرضه قراردادهای آتی بکت (Bakkt) مشخص شد

تاریخ عرضه قراردادهای آتی بکت (Bakkt) مشخص شد

روز گذشته «بکت» (Bakkt) طی پستی که در وبلاگ رسمی خود منتشر کرد، از عرضه قراردادهای آتی خود در آینده‌ای نزدیک خبر داد. این پلتفرم، قراردادهای آتی را به‌صورت ماهیانه و روزانه عرضه می‌کند و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. به‌گفته بکت، این شرکت تمامی چهارچوب‌ها و الزامات قانونی را در خصوص این پلتفرم رعایت کرده است.

به گزارش «کوین تلگراف»، این قراردادهای آتی ۲۳ سپتامبر (۱ مهر) به‌صورت رسمی عرضه خواهند شد. عرضه قراردادهای آتی بکت آگوست سال گذشته (مرداد) اعلام شد و از آن زمان چندین بار با تاخیر مواجه شده است.

برآورده کردن ملزومات قانونی مطرح شده توسط کمیسیون تبادلات ایالات‌متحده (CFTC)، از جمله دلایلی بود که باعث طولانی شدن روند انتشار قراردادهای آتی توسط بکت شد‌. بکت همچنین مجوزهای لازم را نیز از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) دریافت کرده است.

پیش‌تر و در تاریخ ۲۲ جولای (تیر)، بکت استفاده آزمایشی از پلتفرم خود را آغاز کرد و قصد دارد تا با نزدیک‌تر شدن به عرضه رسمی، رویدادهایی را در نیویورک و شیکاگو برگزار کند. شیکاگو و نیویورک دو شهر مهم آمریکا در خصوص قراردادهای آتی و مبادلات ابزارهای مشتقه این حوزه محسوب می‌شوند.

تاریخ عرضه قراردادهای آتی بکت (Bakkt) مشخص شد

بکت در خصوص راه‌اندازی قراردادهای آتی خود از با شرکایی چون بورس بین قاره‌ای (Intercontinental Exchange) همکاری خواهد کرد.

شب گذشته نیز «کوین بیس»، صرافی بزرگ آمریکایی، اعلام کرد که همکاری‌ای را با Xapo آغاز کرده است. با وجود افزایش توجهات از جانب موسسات مالی بزرگ نسبت به ارزهای دیجیتال، «برایان آرمسترانگ»، مدیرعامل کوین بیس، در این خصوص نوشت:

اینکه موسسات مالی از ارزهای دیجیتال استفاده خواهند کرد یا نه، سال پیش سوالی بی‌جواب بود. اما حالا فکر می‌کنم که به جواب رسیده‌ایم. حالا شاهد آن هستیم که تنها در یک هفته ۲۰۰-۴۰۰ میلیون دلار از جانب موسسات مالی وارد حوزه ارزهای دیجیتال می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه