تام لی: قیمت بیت کوین برای یک رشد بزرگ آماده است

تام لی: قیمت بیت کوین برای یک رشد بزرگ آماده است

با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۹ میلادی، بسیاری در حال به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد آینده‌ی بیت کوین در سال ۲۰۲۰ هستند. تام لی (Tom Lee) رئیس بخش تحقیقات فاندسترت (Fundstrat) در این مورد بسیار خوشبین است.

به گزارش بیت کوینیست، معمولاً قیمت ارزهای دیجیتال در پایان سال میلادی با نوسان همراه است، اما بعید است این اتفاق در سال ۲۰۱۹ تکرار شود. هفته گذشته بازار سقوط خود را آغاز کرد و طی آن بیت کوین حتی به زیر ۷۰۰۰ دلار هم ریزش کرد و به کمترین قیمت خود در ۸ ماه اخیر رسید.

با این حال، قیمت بیت کوین دوباره به روند صعودی برگشت و سایر کوین‌ها را نیز با خود بالا کشید. در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۷,۱۳۰ دلار معامله می‌شود.

اما همانطور که اشاره شده، پایان سال فرا رسیده است، و از بسیاری از افراد تاثیرگذار در حوزه ارزهای دیجیتال خواسته شده که نظرات خود را در این مورد به اشتراک بگذارند. آخرین فردی که در این مورد اظهار نظر کرده، تام لی است. لی یکی از خوشبین‌ترین افراد نسبت به روند قیمتی بیت کوین است.

در طول مصاحبه از لی خواسته شد تا نظرش را در مورد پیش‌بینی‌های اخیر از صعود چشمگیر قیمت بیت کوین در آینده اعلام کند. او به طور ویژه به پیش‌بینی قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلاری برای بیت کوین در سال ۲۰۲۲ اشاره کرد و گفت این پیش‌بینی بیش از حد خوشبینانه است. با این حال او تایید کرد که بیت کوین به خاطر رفتار غیرقابل پیش‌بینی‌ خود شناخته می‌شود و چنین رشد قیمتی، با اینکه بعید است، اما ممکن است عملی شود.

با این حال تام لی اطمینان بیشتری دارد که بیت کوین به جای دو سال، طی پنج سال به این قیمت خواهد رسید. لی می‌گوید صرف‌نظر از آنچه اتفاق می‌افتد، بیت کوین در چند سال آینده به موفقیت‌های زیادی دست خواهد یافت.

لی همچنین گفت:

سال ۲۰۱۹ علی‌رغم نوسانات زیادی که داشت، سال موفقی برای بیت کوین بود. قیمت فعلی این ارز دیجیتال دو برابر بیشتر از قیمت آن در ابتدای سال جاری میلادی است.

این روزها افراد زیادی وارد بازار بیت کوین شده‌اند که بسیاری از آن‌ها نسبتاً تازه‌کار هستند و با نوسانات طوفانی قیمت بیت کوین آشنا نیستند. بسیاری از آن‌ها ممکن است وقتی قیمت شروع به پایین آمدن می‌کند، از بازار خارج شوند که این امر باعث افت شدیدترِ قیمت می‌شود. اتفاقی که اوایل امسال شاهد آن بودیم. در همین حال، سرمایه‌گذاران بلندمدت می‌دانند که قیمت بیت کوین با اینکه تمایل به نوسان دارد، اما نهایتاً صعودی خواهد بود.

او در مورد انتظارات خود از سال ۲۰۲۰ گفت که انتظار دارد ۲۰۲۰ سالِ موفقی باشد:

آسان‌ترین راه برای پول درآوردن در بازارهای مالی خرید بیت کوین است.

در حقیقت به نظر می‌رسد او قانع شده است که ۲۰۲۰ سال بهتری از ۲۰۱۹ خواهد بود، و این چیزی است که سرمایه‌گذاران در سراسر جهان امیدوارند که اتفاق بیفتد.

در اکتبر سال جاری تام لی اشاره کرده بود که قیمت بیت کوین تمایل دارد همزمان با شاخص S&P ۵۰۰ حرکت کند. وی اعتراف کرد که عقیده‌اش محبوب و مورد قبول نیست، چون عده‌ی زیادی می‌خواهند باور کنند که قیمت بیت کوین در برابر آشفتگی‌های اقتصادی مقاوم است.

البته او تایید می‌کند که برخی از اتفاقات منفی و حتی بحران‌ها بر قیمت بیت کوین تاثیر مثبتی گذاشته‌اند. یکی از نمونه‌ها در این زمینه، شرایط قبرس است. اما او معتقد است قیمت بیت کوین به جای اینکه در برابرِ عوامل کلان باشد، مطابق با آن‌ها پیش می‌رود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
اشکان
اشکان
4 سال قبل

این آدم قیمتو میدونه ولی تاریخشو نمیدونه کی میشه اینقد میگه تا اتفاق ببیفته

گوگو
گوگو
4 سال قبل

حاجی هرکی بگه میزه بالا قبول میکنم حتی بچه ۷ ساله اما حرف تورو دیگه باور نمی کنم

م. ف
م. ف
4 سال قبل

حتی پررو ترین آدم های دنیا هم (البته ایران خودمون رو فاکتور می گیرم چون راجع به ماها صدق نمی کنه) اگه نهایتا دو بار یا سه بار اشتباه پیش بینی کنند، دیگه سعی می کنند زیاد آفتابی نشن. این جناب تام لی هر سه ماه یه بار میاد یه چیزی میندازه و میره. هیچ وقت هم تا حالا پیش بینی هاش حتی نزدیک واقعیت هم نشده که هیچ، اکثر اوقات برعکس شده!

Masoud
Masoud
4 سال قبل

هفت خط کلاهبردار٬ پارسال وقتی تو تایم فریم هفتگی مثلث نزولی با تارگت ۳۲۰۰ تشکیل شده بود هر روز مصاحبه میکرد صحبت ۲۵هزار دلار تا آخر سال میکرد. امسال هرچی لایت کوین داشت تو اوج فروخت٬ کوین بی ارزشی که خودش ساخته٬ حالا شما برو شکایت کن٬ میگه جامعه ما غیرمتمرکزه٬ نه مدیرعامل داریم نه هیئت مدیره٬ با همین غیرمتمرکز غیرمتمرکز گفتن خوب دارن پول در میارن٬ یکی این هفت خط یکی اون نابغه قلابی ویتالیک.

صادقي
صادقي
4 سال قبل
پاسخ  Masoud

معلومه به سالم نميکشه وارد اين سيستم شدي شما

نیما
نیما
4 سال قبل
پاسخ  Masoud

داداش جسارتا اونی که لایت کویناش رو فروخت چارلی لی بود نه تام لی ! این بلده فقط تحلیل کنه، جز بیت کوینم چیز دیگه ای سرش نمیشه

arzzz
arzzz
4 سال قبل

همش هی میگه: .... ده اماده ایم اماده
با حلوا حلوا گفتن که دهن شیرین نمیشه

محسن
محسن
4 سال قبل

ما آماده ایم برای این رشد های بزرگ