رئیس بانک مرکزی انگلیس: بیت کوین برای پرداخت مناسب نیست

رئیس بانک مرکزی انگلیس: بیت کوین برای پرداخت مناسب نیست

اندرو بیلی (Andrew Bailey)، رئیس بانک مرکزی انگلیس، در اظهارنظر تازه خود ضمن بیان نظرات خود در ارتباط با بیت کوین و انتقاد از این ارز دیجیتال گفت که به‌عقیده او پتانسیل‌های زیاد در حوزه استیبل کوین‌ها وجود دارد.

به گزارش کوین تلگراف، اندرو بیلی در یک کنفرانس مجازی که به میزبانی مؤسسه بروکینگز (Brookings) برگزار شد، تأکید کرد که دارایی‌های رمزنگاری‌شده برای دنیای پرداخت مناسب نیستند.

وی در سخنان خود درباره آینده ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها، بیت کوین را به‌عنوان یک دارایی توصیف کرد که «هیچ» ارتباطی با پول ندارد.

او همچنین ضمن اعلام مخالفت خود با این رویکرد که دارایی‌های رمزنگاری‌شده فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند، گفت:

این دارایی‌ها دارای نوساناتی بالا و گسترده هستند و این مسئله در این حوزه عجیب نیست.

رئیس بانک مرکزی انگلستان ضمن اشاره به مزایای استفاده از استیبل کوین‌ها در تسهیل امر پرداخت‌ها و کاهش موانع موجود، هشدار داد:

اگر قرار باشد استیبل کوین‌ها به‌صورت گسترده به‌عنوان یک ابزار پرداخت مورد استفاده قرار گیرند، باید استانداردهایی هم‌ارز با سایر ابزارهای پرداخت و دیگر اشکال انتقال پول که امروزه وجود دارند، داشته باشند.

اندرو بیلی همچنین در سخنرانی‌اش بر روی این موضوع تأکید کرد که برخی از طرح‌های پیشنهادی استیبل کوین‌ها به دارنده دارایی، حقی برای مطالبه آن ارائه نمی‌کنند. استیبل کوین‌ها باید به دارندگانشان چنین قدرتی را ارائه کنند. چنین استیبل کوین‌هایی باید از مکانیزم‌ها و پروسه‌های حمایتی پشتیبانی کنند تا دارنده آنها مطمئن باشد هر لحظه که بخواهد می‌تواند دارایی موردنظر را با هم‌ارز (یک به یک) آن مبادله کند.

رئیس بانک مرکزی انگلستان در ادامه افزود نقطه شروع مباحث مربوط به یک استیبل کوین جهانی باید مبتنی بر ارزهای واحد باشد اما او لزوماً ایده یک استیبل کوین چندارزی (Multi-Currency) را نیز رد نکرد. بیلی در این رابطه گفت:

یک استیبل کوین جهانی پدیده‌ای فرامرزی است. این استیبل کوین می‌تواند در یک حوزه قضایی اجرایی شود، به واحد ارزی دیگری تبدیل شود و مصرف‌کننده از آن استفاده کند. واکنش قانون‌گذاران باید با این تفاسیر مطابقت داشته باشد. مسائل جهانی نیاز به یک واکنش [در سطح] جهانی دارند؛ این مسئله برای استیبل کوین‌های چندارزی که برای تراکنش‌های برون‌مرزی در نظر گرفته شده است، اهمیتی دوچندان دارد.

در ماه ژوئن (خرداد) شرکت بریتانیایی L3COS که در زمینه بلاکچین فعالیت دارد، طرحی پیشنهادی برای ایجاد یک سیستم‌عامل مبتنی بر بلاکچین به بانک مرکزی انگلستان ارائه داد تا ساخت ارز دیجیتال ملی را تسریع کند.  

همچنین در ماه مارس (اسفند)، بانک مرکزی انگلستان مقاله‌ای در خصوص ارز دیجیتال ملی منتشر کرده و در آن، فضای به‌سرعت در حال تغییرِ حوزه پرداخت و نیز نقش بالقوه چنین ارزی را در حمایت از وظایف بانک‌ها به‌منظور مدیریت ثبات مالی و پولی بررسی کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
غیپغنمغ
غیپغنمغ
3 سال قبل

بیت کوین واقعا نه مشکلی رو حل میکنه و نه فایده ای داره
به نظر من فقط دو یه تا استیبل ارز مثل تتر و ... باید باشه و بقیه حذف بشن
الان ارزش بازار بیت کوین به تنهایی نزدیک دویست میلیارد دلار هست در حالی که واقعا هیچ مشکل بشر رو حل نکرده و با این نوسانات زیاد به هیچ وجه نمیشه ازش به عنوان وسیله انتقال پول یا ارز رایج استفاده کرد
به نظر من بیت کوین باید با حفظ هویت بلاکچینی و حفاظت از حریم شخصی و .... دارای یک نرخ ثابت بشه و استیبل کوین بشه تا ارزش ذاتی داشته باشه
الان اگه قیمتش هم صد میلیون دلار هم باشه باز به درد نمیخوره چون ممکن حین تراکنش شما قیمتش بشه هزار دلار یا هزار میلیون دلار

احسان
احسان
3 سال قبل
پاسخ  غیپغنمغ

گلم حجم بازارش هر چقدر بالاتر بره نویان کمتر میشه نویانات سال های 211 تا 13 رو چک کنید متوجه میشید الان بازار خیلی اروم شده و در مقایسه با اون زمان اصلا نوسان نداره

قیمتش بشه یک میلیون دلار نوسانش میشه یک هزارم الان چون حجم دارایی و میزان بیت ها در تعداد نفراد تقسیم میشه و نهنگ ها ضعیف میشن ضمنا اگر به یه پول جهانی بدل بشه دیگه ثبات اسمی پیدا میکنه

اینگونه که بیت قیمتش ثابته شما وقتی 1 بیت داری یعنی یکی داری

دلار یورو و ریال اونقت در برابرش کم ارزش یا بی ارزش میشن، برابر سازیش کنید با دلار و ریال

ایا دلار قیمتش افزایش پیدا کرده یا ریال با کاهش مواجه شده؟