مدیرعامل بایننس: ارزهای دیجیتال ملی می‌توانند تهدیدی برای بیت کوین باشند

مدیرعامل بایننس: ارزهای دیجیتال ملی می‌توانند تهدیدی برای بیت کوین باشند

چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، در اظهارنظر اخیر خود در ارتباط با ارزهای دیجیتال ملی، عنوان کرد که این ارزها می‌توانند تهدیدی برای بیت کوین باشند.

به گزارش کوین تلگراف، ژائو در تشریح صحبت‌های خود عنوان کرد که اگر یک ارز دیجیتال ملی با فناوری‌ای پیشرفته‌تر از بیت کوین منتشر شود، ممکن است این ارز دیجیتال را تهدید کند. به‌گفته وی، طراحی خوب یک ارز دیجیتال ملی می‌تواند برای بیت کوین خطرناک باشد.

ژائو در مصاحبه ویدیویی با جف رابرتز (Jeff Roberts)، نویسنده ارشد خبرگزاری فورچن (Fortune)، در پاسخ به این سؤال که عرضه یوان دیجیتال چه تأثیری بر صنعت ارزهای دیجیتال خواهد داشت، گفت:

به طور کلی، هر بلاک چین یا ارز دیجیتالی برای این حوزه مفید است؛ چرا که به دارایی‌های دیجیتال مشروعیت بیشتر می‌بخشد و آگاهی در ارتباط با آنها را بیشتر می‌کند.

او در ادامه با بیان این مسئله که کشورهای جهان در حال رقابت بر سر عرضه یک ارز دیجیتال ملی هستند، گفت که این ارزها در ابتدای کار محدودیت‌هایی دارند، اما این محدودیت‌ها رفته‌رفته رفع خواهند شد.

ژائو در مورد تهدید‌هایی که این ارزها برای بیت کوین دارند گفت که تعداد کمی از این ارزهای دیجیتال ملی، سطحی از آزادی مشابه آزادی بیت کوین ارائه می‌کنند، اما برخی دیگر شدیداً متمرکز و کنترل‌شده هستند. او در ادامه افزود:

اگر یک دولت، ارزی دیجیتال با آزادی و دسترسی بیشتر و محدودیت‌های کمتر از بیت کوین عرضه کند و از طرف دیگر استفاده از آن ارزان‌تر و سریع‌تر باشد، به یک تهدید برای بیت کوین تبدیل می‌شود. اما این مسئله برای این صنعت مفید است. این ارز از بیت کوین بهتر خواهد بود و جایگزین آن خواهد شد.

او با بیان این حقیقت که جایگزین‌شدن یک ارز دیجیتال ملیِ بهتر با بیت کوین مسئله بدی نیست، اضافه کرد که این اتفاق مانند جایگزین‌شدنِ زبان HTML5 به جای HTML4‌ خواهد بود.

در بخشی از این مصاحبه رابرتز از ژائو پرسید که آیا امکان اضافه‌شدن یوان دیجیتال برای تکمیل استیبل کوین‌های موجود در صرافی بایننس وجود دارد یا نه؛ ژائو نیز در پاسخ عنوان کرد که این اتفاق به این زود‌ی‌ها نخواهد افتاد. او در توضیح این تصمیم گفت که محدودیت‌های زیادی در ارتباط با فرار سرمایه از چین وجود دارد که مانع از اجرای چنین کاری می‌شود.

در سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش توجهات به حوزه ارزهای دیجیتال ملی بودیم. این افزایش گاهاً با انتقادهایی همراه بوده و گاهی نیز مورد حمایت منتقدان قرار گرفته است. بورکهارد بالز (Burkhard Balz)، سیاستمدار و از اعضای هیئت‌مدیره بانک مرکزی آلمان، پیش‌تر عنوان کرده بود که اگر یوروی دیجیتال به یک ذخیره ارزش تبدیل شود، تهدیدی برای نظام مالی خواهد بود.

یکی از کشورهایی دیگری هم که به‌عقیده بسیاری، از قافله ارزهای دیجیتال ملی عقب مانده است، آمریکاست. آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano)، از بنیان‌گذاران مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital)،‌ در اظهارنظری عنوان کرد که اگر آمریکا سریعاً نسبت به عرضه یک ارز دیجیتال ملی اقدام نکند، از چین عقب خواهد افتاد.

اشتراک
اطلاع از
guest
10 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
Zakhar021
Zakhar021
6 ماه پیش

بنظر بنده جناب ناکاموتو پیش بینی چنین تهدیداتی رو کرده بودن و بر این باور بود که چیزی که درست و واقعی طرح ریزی بشه به خودی خود قدرتمند میشه و قدرتمند هم باقی میمونه
مثل روز روشنه که بیت کوین پادشاه بی چون و چرای ارزش خواهد شد.
یا علی مدد

علی
علی
6 ماه پیش

ارزهای دیجیتال ملی هیچوقت تهدیدی برای بیت کوین و شاید بیشتر ارزهای دیجیتال نیستن چون مهمترین مؤلفه ای که بیت کوین داره رو نخواهند داشت و اون هم اینه که بیت کوین و بیشتر ارزهای دیجیتا تحت کنترل هیچ بانک و نهادی نیستند ولی ارزهای دیجیتال ملی هستند
همین باعث میشه که هیچوقت این ارزها نه تنها که تهدیدی برای بیت کوین نباشن بلکه نمیتونن آزادی بیشتر از بیت کوین عرضه کنن چه برسه به اینکه بخوان جای بیت کوین هم بگیرن
درسته شاید ارزهای دیجیتال ملی بتونن دسترسی بیشتر محدودیت کمتر و حتی ارزانتر و سریعتر از بیت کوین باشن ولی همین که آزادیشون قابل برابری با آزادی بیت کوین نیس به نوعی نمیتونن با بیت کوین مقابله کنن

majid
majid
6 ماه پیش
پاسخ  علی

سلام متشکرم از همه عزیزان فعال
بله موافقم بیتکوین تادوساله دیگرازمرزارزهای
دیگر رکودبی سابقه ای خواهد داشت دوم همه آماده باشند ریپل خاموش به گونه‌ای فرازی به پروازقیمت خواهد شد متشکرم ازهمه عزیزان فعال ارزهاmajid

Alborz
Alborz
6 ماه پیش

چیزی که بیت کوین رو خیلی خاص میکنه، جدا از بحس غیر متمرکز بودن، ضد تورم بودنشه “که هیچکدوم از ارز های ملی دیجیتال که تفاوتی با همون ارز فیات ندارن” این خاصیت رو ندارن و من با نظر ایشون موافق نیستم و فکر نمیکنم تهدیدی محسوب بشن واسه بیت کوین?

علی
علی
6 ماه پیش

ارز دیجیتال ملی کشور ها در واقع همان فیات آشغالی هست که از هوا خلق میشود و تعدادش بی نهایت است

Ali
Ali
6 ماه پیش

مردم دنبال این هستن که زیر تیغ دولت و‌بانک نرن بنابراین ارز دیجیتال ملی توسط مردم پس زده میشه

sss
sss
6 ماه پیش

با وجود کمیابی بیت کوین نباید هرگز چنین اتفاقی رخ بده.

امین
امین
6 ماه پیش

ارز دیجیتال ملی= پول فیات دیجیتالی

sss
sss
6 ماه پیش

امیدوارم هرگز این اتفاق نیفته.

نظری
نظری
6 ماه پیش

من مخالف نظر ایشون هستم.بنظر من اگه ارزهای دیجیتال ملی فراگیر بگیر توجه عموم بیشتر به سمت ارزای دیجیتال غیر متمرکز میره و باعث رونق شدید این مارکت میشه هیچ ارز دیجیتالی هم نمیتونه تحدیدی برای بیت کوین باشه

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.