رئیس بانک مرکزی انگلیس: بیت کوین من را «خیلی عصبی» می‌کند!

رئیس بانک مرکزی انگلیس: بیت کوین من را «خیلی عصبی» می‌کند!

اندرو بیلی (Andrew Bailey)، رئیس بانک مرکزی انگلستان، ضمن اشاره به این مسئله که بیت کوین ارزش ذاتی ندارد، اعلام کرد که این ارز دیجیتال او را «عصبی» می‌کند!

به گزارش یوتودی، اندرو بیلی روز دوشنبه بار دیگر به انتقاد از بیت کوین پرداخت. او با بیان این مطلب که بیت کوین دارای «ارزش ذاتی» نیست، گفت:

باید صادقانه صحبت کنم. سخت است که بگوییم بیت کوین دارای ویژگی‌ای است که بخواهیم آن را ارزش ذاتی بدانیم.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:

اینکه بیت کوین به‌عنوان یک ابزار پرداخت استفاده می‌شود، مرا به‌شدت مضطرب و عصبی می‌کند.

او با اذعان به این مسئله که شاید دلایلی «منطقی» برای خرید بیت کوین وجود داشته باشد، گفت که بانک‌های مرکزی در ارتباط با نوسانات شدید این ارز دیجیتال به سرمایه‌گذاران هشدار می‌دهند.

بیلی ماه گذشته طی سخنرانی خود در مؤسسه بروکینگز (Brookings Institution)، خواستار تدوین استانداردی جهانی برای قانون‌گذاری در حوزه استیبل کوین‌ها شد.

گفتنی است که بانک مرکزی انگلستان بر روی عرضه ارز دیجیتال ملی خود کار می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

16 دیدگاه
محمد مهیمنی
محمد مهیمنی
3 سال قبل

تقدیم به بیلی عزیز
چون عمر به سر رسد چه شیرین و چه تلخ
پیمانه چو پر شود چه بغداد و چه بلخ
می نوش که بعد از من و تو ماه بسی
از سَلخ به غٌرّه آید از غره به سلخ

از زمان خلق پول قدرت مالی دست دولتها بود،حالا چند صباحی هم دست مردم باشه

Sajjad
Sajjad
3 سال قبل

این تازه اولشه ...... پول های آینده کار خودشون رو می کنند

مبینا
مبینا
3 سال قبل

مشخصه چه آدم دزدیه خودش

علیرضا پیری
علیرضا پیری
3 سال قبل

جالبه از چیزی که خودش اونو بی ارزش میدونه عصبی شده مگه ادم از چیز بی ارزش عصبانی میشه

Hadi Zarei
Hadi Zarei
3 سال قبل

اینکه این آقا از بیت کوین عصبی میشه دقیقا به این علته که دلیل ارزشمند بودن اون رو نمیفهمه مثل بسیاری از مثلا اقتصاددانانی که در دنیای ارزهای فیات غرق شده اند و همه چیز رو با عینک ارزهای دولتی و ارزشمندی گرفتن از قدرت دولتها میبینند. اینها متوجه تغییر پارادایم های قدرت نیستند. اینها متوجه نیستند که امروز اگر بخواهند شبکه بیت کوین رو به طور کلی از کار بیاندازند تنها راه قطعی اش این است که به طریقی کل اینترنت دنیا رو از کار بیاندازند. که این کار برابر است با سقوط تقریبا تمامی اقتصادهای دنیا و سقوط بسیاری از دولتها و یک هرج و مرج کامل جهانی! پس عملا غیر ممکن است. این سطح از امنیت فقط با امنیت و بازدارندگی کشورهای دارای سلاح هسته ای قابل مقایسه است!

مرتضی
مرتضی
3 سال قبل

«نوسانات شدید این ارز دیجیتال...»
فعلا که بانک های مرکزی باید نسبت به نوسانات شدید شاخص بورسهای مختلف به مردم هشدار بدن تا بیت کوین. مثلا در همین یک ماه گذشته نوسان S&P و طلا به مراتب بالاتر از بیت کوین بوده و اتفاقا این وسط بیت کوین خیلی با ثبات تر و بالغ تر عمل کرده، وقتی بیت کوین الان رو با بیت کوین سه سال پیش مقایسه می کنم، میشه گفت که سه سال پیش در اوج جوانی بوده و شور و شوق جوانی باعث بالا و پایین پریدنهای زیادش میشد، اما الان مثل یک جنتلمن واقعی رفتاری کاملا معقولانه و متشخصانه در برابر ناملایمات از خودش نشون میده.
به امید روزی که بیت کوین به عنوان تنها ابزار ذخیره ارزش دیجیتال در دنیا مطرح شود که دور نیست آن روز شاید 2021 و شاید 2022 اما حتما خواهد بود.

Karimi
Karimi
3 سال قبل

ارزش رو انسانها به یک چیز میدن یا ازش پس میگیرن حالا اون چیز میتونه یک انسان، جسم و یا یک الگوریتم برنامه نویسی باشه. مثلا یک خواننده شاید هیچ هنری نداشته باشه و برای نود و نه درصد مردم هیچ جذابیتی نداشه باشه ولی یک عده بهش اهمیت میدن و طرف میلیونر میشه. و یا یک اثر هنری که شاید برای من یک دلار ارزش نداشته باشه ولی کسی حاضر بشه یک میلیون دلار بده. پس ارزش رو انسانها میدن اگر انسانی نباشه الماس هم دیگه ارزشی نداره،

سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
3 سال قبل

الان مثلا پوند و دلار و ین ارزش ذاتی دارن؟تو اصلا از کامپیوتر و الگوریتم و امنیت سایبری چه میدونی که افاضه فرمودید؟

صالح
صالح
3 سال قبل

عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر...

حسین
حسین
3 سال قبل
پاسخ  صالح

دقیقا

کریپتو
کریپتو
3 سال قبل

ایشالا دق کنی از غصه ?