پلتفرم بکت واریز و برداشت بیت کوین را آغاز کرد

پلتفرم بکت واریز و برداشت بیت کوین را آغاز کرد

بخش نگهداری از بیت کوین پلتفرم بکت (Bakkt Warehouse)، برداشت و سپرده‌گذاری به وسیله بیت کوین را آغاز کرده است.

به‌گزارش «کوین تلگراف»، Bakkt Warehouse با انتشار پستی در توییتر خود، روز گذشته (۱۵ شهریور) اعلام کرد که سپرده‌گذاری و برداشت سرمایه‌ها به شکل بیت کوین را در پلتفرم خود آغاز کرده است. ۲۸ آگوست (۶ شهریور)، بکت از آغاز به کار رسمی پلتفرم نگهداری خود در آینده‌ای نزدیک خبر داده بود.

آغاز به کار Bakkt Warehouse در حالی صورت می‌گیرد که بکت قصد دارد تا ۲۳ سپتامبر پلتفرم قراردادهای آتی روزانه و ماهیانه خود را در ایالات‌متحده منتشر کند. همانطور که قبل‌تر به آن اشاره شد، پلتفرم بکت به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد تا در قالب چارچوب‌های قانونی به خرید قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین اقدام کنند.

به‌گزارش «بلومبرگ» در صورت عرضه موفق پلتفرم بکت، این پلتفرم به اولین نمونه‌ای تبدیل می‌شود که امکان خرید قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین را (با تسویه به شکل بیت کوین) برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است.

بر خلاف قراردادهای آتی پیشین که تسویه آن‌ها به صورت ارزهای رایج مانند دلار صورت می‌گرفت، قراردادهای آتی بکت، به محض سر رسید، به صورت بیت کوین تسویه خواهند شد. «بورس بازرگانی شیکاگو» و Chicago Board Options Exchange از جمله پلتفرم‌هایی هستند که قراردادهای آتی بیت کوین را با ارزهای رایج تسویه می‌کنند.

با انتشار این سرویس، معاملات از طریق پلتفرم قراردادهای آتی شرکت مادر بکت، یعنی بورس بین قاره‌ای (ICE) انجام خواهد گرفت و عملیات‌ تسویه نیز توسط سیستم تسویه ICE Clear صورت می‌گیرد.

عملیات‌ مرتبط با نگهداری از سرمایه‌ها توسط Bakkt Trust Company انجام می‌گیرد. طبق گزارش‌ها «سازمان خدمات مالی نیویورک» پیش‌تر و در ماه آگوست (مرداد) مجوز نگهداری از ارزهای دیجیتال کاربران را برای این شرکت صادر کرد.

با رسیدن تاریخ سر رسید قراردادها، Bakkt Warehouse بیت کوین‌ها را از موقعیت فروش (Short) به موقعیت خرید (Long) انتقال می‌دهد که در نهایت منجر به تحویل بیت کوین‌های واقعی می‌شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه