مبادله آلتکوین، اولین مبادله اتمی میان بیت کوین و اتریوم انجام می شود

مبادله آلتکوین، اولین مبادله اتمی میان بیت کوین و اتریوم انجام می شود

در ۷ اکتبر ۲۰۱۷(۱۵ مهر ۱۳۹۶) پلتفرم معاملاتی ارزهای رمزگذاری شده غیر متمرکز اعلام نمود که این تیم اولین مبادله اتمی(atomic swap) میان بلاکچین های اتریوم(Ethereum) و بیت کوین(Bitcoin) را صورت داده است. این مبادله اولین گام در جهت ایجاد یک فرایند مبادله ای قابل اطمینان محسوب می گردد.

تبادل آلتکوین اولین مبادله اتمی میان اتریوم و بیت کوین می باشد.

مبادلات اتمی موضوع داغ در عرصه ارزهای رمزگذاری شده محسوب می شوند و تنها تعداد معدودی بلاک چین وجود دارد که بدین شیوه اقدام به مبادله می کنند. مبادله اتمی این امکان را برای دو طرف معامله در دو بلاکچین بوجود می آورد که بدون ریسک و به روشی مطمئن اقدام کنند.

تاکنون تنها چند آلتکوین شامل ارزهایی از قبیل لایتکوین(litecoin)، دکرد(decred) و ورتکوین(vertcoin) این کارکرد را با بیت کوین به منصه اجرا گذارده اند. تیم توسعه مبادلات آلتکوین در تاریخ ۷ اکتبر(۱۵ مهر) مبادله ای میان شبکه بیتکوین و اتریوم صورت داد.

در گزارش هفتگی تیم مبادله آلتکوین آمده است:

“ما اولین مبادله اتمی میان شبکه بیت کوین و اتریوم را به سرانجام رساندیم! اطلاعات بیشتر بزودی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.”

 

تیم مبادله آلتکوین طی زنجیره ای از فرایند ها با منبع باز میزان ۰.۱۲۳۴۵ اتریوم را با ۰.۱۲۳۴۵ بیت کوین انتقال دادند. اندرو  گزدکی(Andrew Gazdecki)، مدیر عامل شرکت، این سه شنبه اعلام داشت این تیم در حال برنامه ریزی جهت راه اندازی پروژه(Github) این پروژه می باشد.

مبادله آلتکوین، اولین مبادله اتمی میان بیت کوین و اتریوم انجام می شود

گزارش هفتگی تیم مبادله آلتکوین

مدل تجاری متمرکز(Centralized Trading) بزودی به خاطره ها خواهد پیوست

گزدکی اظهار می دارد:

“تبادلات غیر متمرکز آینده معاملات ارزهای رمزگذاری شده محسوب می شوند و مبادلات اتمی بخش بزرگی از این مدل تجاری بشمار می آید.”

 

این تیم بر این باور است که نمود مبادلات اتمی میان اتریوم و بیت کوین بدین مفهوم است که مدل تجاری متمرکز بزودی به خاطره ها خواهد پیوست. گزدکی خاطر نشان ساخت که مبادلات اتمی به شیوه ای امن تر و سریعتر جایگزین معاملات ارزی سنتی خواهد شد.

از سال ۲۰۱۱ تعداد بیست شش مبادله ارزهای رمزگذاری شده با شکست به پایان رسید. تیم مبادله آلتکوین بر این باور است که مبادلات اتمی از این ضرر و زیانها اجتناب خواهد نمود.

 

این تیم اظهار داشت که هنوز لازم است جهت حفظ حریم خصوصی و تطابق سفارشات روی این کدها کار کنند. همچنین بیان نمودند که قدردان تیم توسعه دِکِرد و لایتکوین و همچنین چارلی لی(Charlie Lee) بابت تلاشهایشان در زمینه مبادلات اتمی می باشیم.

گزدکی همچنین اعلام نمود از ژوئن ۲۰۱۱(خرداد ۱۳۹۰) تعداد بیست و شش نوع مبادله(exchanges) ارزی با خطر مواجه شده و در نتیجه میلیونها دلار ارزش سکه از بین رفته است. بمنظور جلوگیری از چنین ضرر و زیانهایی مبادلات غیر متمرکز مورد نیاز است و مبادلات اتمی ما را یک گام به چنین هدفی نزدیکتر می کند.

چیزی که  تکنولوژی پس مبادلات اتمی را هیجان انگیز می سازد این است که آن امکان معامله مستقیم ارزهای رمزگذاری شده را فراهم می آورد. ما بر این باوریم که این مولفه ای مهم جهت شکل گیری یک تبادل غیر متمرکز می باشد که طی آن معامله به همان سرعت مبادله متمرکز اما بدون ریسک هک شدن یا سرقت صورت گیرد.

 

مبادلات اتمی که از طریق تبادل آلتکوین میان بلاکچین های بیتکوین و اتریوم صورت می گیرد را می توان در اینجا از آغاز مبادله، مشارکت و بازپرداخت “الف” و “ب” ببینید.

 

 

 

شما درباره مبادلات اتمی و خصوصا این مبادله چه فکر میکنید؟ نظر خودتان را با ما در میان بگذارید

 

 

 

 

 

منبع: news.bitcoin
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
مصطفی رزمجو
مصطفی رزمجو
6 سال قبل

با سلام و خسته نباشید. به نظر شما بیت کوین چقدر دیگه امکان بالا رفتنِِ قیمتش هست؟

hamed
hamed
6 سال قبل

سلام
تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشه و بهش افزوده بشه بالا رفتن قیمت ها قابل پیش بینی ست
با توجه به اینکه عرضه در نهایت ثابت هست(در ارتباط با بیت کوین 21 میلیون عدد) و هنوز بسیاری از مردم دنیا نسبت به این فناوری و صنعت آگاه نشدن یک تحلیل اینه که قیمت به مراتب بیشتر از این خواهد بود.