علی‌بابا و آی‌بی‌ام، درصدر ثبت امتیاز طرح‌های مبتنی بر بلاک چین

علی‌بابا و آی‌بی‌ام، درصدر ثبت امتیاز طرح‌های مبتنی بر بلاک چین

بنا بر گزارش روزنامه IPR در چین تا امروز دو شرکت بزرگ فناوری علی‌بابا و آی بی ام (IBM) از نظر ثبت درخواست برای امتیازنامه‌های مرتبط با بلاک چین به‌نوعی با یکدیگر رقابت داشته‌اند.

آی پی آر (IPR) ، یک رسانه خبری متخصص در موضوع مالکیت معنوی است که ادعا می‌کند با استفاده از مشاوره سیستم ثبت اختراعات بین‌المللی در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO)، از تاریخ ۱۰ آگوست از سرتاسر چین، اتحادیه اروپا، آمریکا، ژاپن و کره جنوبی اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده است. طبق گزارش این منبع خبری شرکت چینی علی‌بابا تا امروز در این مسیر یک قدم از آی بی ام جلوتر بوده است؛ تا این لحظه ۹۰ درخواست برای دریافت امتیازنامه از طرف علی‌بابا و ۸۹ درخواست برای آی بی ام ثبت شده است.

علی‌بابا و آی‌بی‌ام، درصدر ثبت امتیاز طرح‌های مبتنی بر بلاک چین

یکی از کنفرانس‌های ibm در ارتباط با بلاک چین و فناوری‌های نوین

البته مستر کارت با ثبت ۸۰ درخواست برای دریافت امتیازنامه، نفر سوم این رقابت شده است. بانک آمریکا، بانک مرکزی جمهوری خلق چین (PBoC) با ۵۳ درخواست در رتبه پنجم این لیست جای گرفته و سرجمع ۴۴ درخواست برای آن ثبت شده است که مربوط به پروژه صدور ارز دیجیتال هستند.

بیشتر بخوانید: بنک آو امریکا به دنبال ثبت امتیاز یک سیستم ذخیره‌سازی ارز دیجیتال

بنا بر یک گزارش قبلی در کوین تلگراف، داده‌های سازمان جهانی مالکیت معنوی نشان می‌دهند بیشترین آمار ثبت درخواست برای دریافت امتیازنامه‌های مرتبط با فناوری بلاک چین در سال ۲۰۱۷، متعلق به کشور چین است که در طول سال گذشته در مقایسه با آمریکا و استرالیا که به ترتیب ۹۱ و ۱۳ درخواست داشته‌اند، ۲۲۵ درخواست ثبت کرده است.

علی‌بابا و آی‌بی‌ام، درصدر ثبت امتیاز طرح‌های مبتنی بر بلاک چین

پذیرش فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال در چین با استقبال روزافزون مردم و حد متناسبی از سخت‌گیری‌ها از سوی دولت این کشور روبرو شده است.

بیشتر بخوانید: مروری بر داستان ارزهای دیجیتال در کشور چین

مؤسس علی‌بابا که به‌عنوان یکی از ثروت‌مندترین افراد جهان شناخته می‌شود، در رابطه با حباب بیت کوین دوباره اظهارنظر کرد.

علی‌بابا و آی‌بی‌ام، درصدر ثبت امتیاز طرح‌های مبتنی بر بلاک چین

با اینکه آقای جک ما از مدافعان بزرگ تکنولوژی بلاک چین است، این دومین باری است که طی ماه اخیر درباره حباب بیت کوین نظر می‌دهد. به نظر ایشان بیت کوین بیشتر از مقدار واقعی خود ارزش‌گذاری شده است.

شرکت ای‌بی‌ام نیز در فضای بلاک چین حضور پیوسته‌ای داشته و در بخش های مختلف این فناوری سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت به‌تازگی با استرالیا وارد یک قرارداد پنج ساله و ۷۴۰ میلیون دلاری برای استفاده از بلاک چین و فناوری‌های نوین جهت ارتقا امنیت داده و اتوماسیون در سراسر ادارات دولتی ازجمله وزارت امور داخلی و دفاع شده است.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه