atlasarzdigital

بیشتر بانک‌های بزرگ چین در حال حاضر از بلاک چین استفاده می‌کنند

بیشتر بانک‌های بزرگ چین در حال حاضر از بلاک چین استفاده می‌کنند

بیش از ۷۰ شرکت خدمات مالی در چین، از جمله تمامی بانک‌های دولتی و بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری، در حال گسترش برنامه‌های مالی مبتنی بر بلاک چین هستند و از این فناوری استفاده می‌کنند.

به گزارش «TheBlock» و به نقل از بانک صنعت و تجارت چین (ICBC)، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های دولتی این کشور، بانک‌ها و شرکت‌های بسیاری در چین از فناوری بلاک چین استفاده می‌کنند.

بانک صنعت و تجارت چین در وایت پیپری (White Paper) جدید، ادعا کرد که بانک‌های چینی در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از بلاک چین در حوزه‌هایی مانند تأمین مالی معاملات، مدیریت زنجیره تأمین، تسویه حساب، صورت‌حساب‌های دیجیتالی و … هستند.

چهار مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری چین شامل بایدو (Baidu)، علی‌بابا (Alibaba)، تنسنت (Tencent) و جی‌دی (JD) نیز بر روی برنامه‌های خدمات مالی مبتنی بر بلاک چین خود کار می‌کنند. طبق این وایت پیپر، اغلب این بلاک چین‌ها از نوع بلاک چین‌های مجوز محور (خصوصی) هستند که برای دسترسی به آنها باید مجوزهای خاصی را کسب کرد.

بیشتر بانک‌های بزرگ چین در حال حاضر از بلاک چین استفاده می‌کنند
اطلاعات فعالین حوزه بلاک چین به استناد بانک صنعت و تجارت چین

در این وایت پیپر، به برخی از کاربردهای خاص بلاک چین در این کشور نیز اشاره شده است. برای نمونه، بانک صنعت و تجارت چین بستری برون مرزی برای تسویه معاملات بین چین و اروپا ایجاد کرده است. این پلتفرم از فناوری دفتر کل توزیع شده و قرار‌داد هوشمند برای تأیید و همگام‌سازی اطلاعات حمل‌و‌نقل که شرکت‌ها، انبار‌ها، گمرک‌ها، بانک‌ها و آژانس‌های دولتی به اشتراک گذاشته‌اند، استفاده می‌کند.

بر اساس این وایت پیپر، بانک‌ها و شرکت‌های چینی برای مدیریت سرمایه و زنجیره تأمین، انتشار اوراق بها‌دار و ره‌گیری وفاداری مشتریان به خدمات، از بلاک چین استفاده می‌کنند.

از حدود ۴۲۰ شرکت بلاک چینی، ۱۷ درصد آن‌ها در امور مالی فعالیت دارند. به گفته این بانک، ۱۲۰ برنامه‌ی خدمات مالی مبتنی بر بلاک چین تا پایان سال ۲۰۱۹ توسط اداره فضای مجازی چین ثبت شده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بیشتر بانک‌های بزرگ چین در حال حاضر از بلاک چین استفاده می‌کنند ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x