بانک آمریکا به دنبال ثبت امتیاز سیستم نگهداری ارز دیجیتال

بانک آمریکا به دنبال ثبت امتیاز سیستم نگهداری ارز دیجیتال

بنک آو امریکا (Bank of America)، دومین نهاد بانکی بزرگ در ایالات متحده، بار دیگر برای ثبت امتیاز یک سیستم مدیریت ذخیره‌سازی ارز دیجیتال در محیط سازمانی درخواست داده است.

طبق اسناد عمومی که روز پنجشنبه توسط دفتر ثبت اختراع و علامت تجاری ایالات متحده (USPTO) منتشر شدند، شرکت‌ واقع در کارولینای شمالی بنک آو امریکا، تحقیقات خود در خصوص تأمین کلیدهای خصوصی در سازمان‌ها را گسترش داده است. این شرکت اولین بار در ماه آوریل برای دریافت امتیازنامه درخواست داده بود.

درخواست تنظیم این امتیازنامه که مربوط به چگونگی مدیریت برچسب‌های رمزنگاری در بلاک چین توسط دستگاه‌های محاسباتی می‌شود، در ادامه پیشنهاد سال ۲۰۱۴ بنک آو امریکا مبنی بر ایجاد یک سیستم ذخیره‌سازی آنلاین برای ارزهای دیجیتال مطرح شده است.

بانک آمریکا به دنبال ثبت امتیاز سیستم نگهداری ارز دیجیتال

با وجود این امتیازنامه تصور می‌شود که در آینده ارزهای دیجیتال به طور گسترده‌ای توسط عموم مردم پذیرفته شوند اما افراد همچنان وجوه خود را نزد بانک سپرده‌گذاری می‌کنند و کمتر به یک کلید خصوصی روی می‌آورند.

منتقدین در این باره می‌نویسند:

ممکن است شرکت‌ها در هر روز معاملات مالی بسیاری را اداره کنند. با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از ارزهای دیجیتال در انجام معاملات مالی شایع‌تر می‌شود. در این میان شاید برخی از شرکت‌ها در جستجوی یک روش امن برای ذخیره ارز دیجیتال باشند.

علاوه بر شرکت‌های بزرگ والمارت و آی بی ام، شرکت چندملیتی بنک آو اَمریکا یکی از سرمایه‌گذاران فعال در حوزه تحقیقات بلاک چین به حساب می‌آید.

این شرکت در چند سال اخیر در جهت تحقق اهدافی معین، برای دریافت چندین امتیازنامه مربوط به بلاک چین درخواست داده است. تعداد کمی از این امتیازنامه‌ها از جهاتی شامل ظرفیت‌های ارز دیجیتال بوده‌اند.

بنک آو امریکا در نظر دارد علاوه بر ثبت سیستم ذخیره‌سازی آنلاینی که از آن صحبت شد، برای ثبت یک سیستم ذخیره‌سازی آفلاین و همچنین سیستم‌های دیگری که پرداخت ارز دیجیتال و تبدیل آنی پول را آسان می‌کنند نیز درخواست بدهد.

بانک آمریکا به دنبال ثبت امتیاز سیستم نگهداری ارز دیجیتال

علی‌رغم این موضوع، این بانک آمریکایی دیدگاه مثبتی نسبت به قالب کنونی و وضعیت غیرمتمرکز بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ندارد. مدیران این نهاد بارها بیت کوین را مورد انتقاد قرار داده و شبکه آن را یک سیستم پرداختی «مشکل‌آفرین» نامیده‌اند. آن‌ها گفته‌اند که سرمایه‌گذاران نباید در مورد پتانسیل بیت کوین به‌عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری سودآور، خوشبین باشند.

این شرکت خرید ارز دیجیتال با استفاده از کارت‌های اعتباری خود را ممنوع اعلام کرده است. بنابر گزارش‌های عمومی، بنک آو امریکا، ارزهای دیجیتال را خطر بزرگی برای مدل کسب‌وکار خود می‌بیند.

منبع: ccn
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۶,۰۰۰,۰۰۰
off
۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA