نمایندگان کنگره‌ی آمریکا به دنبال شفافیت مقررات ارزهای دیجیتال !

نمایندگان کنگره‌ی آمریکا به دنبال شفافیت مقررات ارزهای دیجیتال !

بنا بر گزارش CNBC در تاریخ ۲۸ سپتامبر، گروهی از مقامات قانون‌گذار در کنگره آمریکا در نامه‌ای به جِی کلِیتون –رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)- خواستار ارائه شفافیت در حوزه تنظیم ارز دیجیتال شده‌اند.

بر اساس این گزارش، بیش از ۱۲ تن از نمایندگان کنگره آمریکا از سازمان SEC درخواست کرده‌اند که سرمایه‌گذاران را در جریان تصمیم خود مبنی بر تنظیم حوزه ارز دیجیتال قرار دهد.

بدین ترتیب کنگره آمریکا خواستار شفاف‌سازی در خصوص معیار شناخت توکن‌های دیجیتال به‌عنوان «قراردادهای سرمایه‌گذاری» و یا اوراق بهادار و همچنین توصیف ابزارهایی شده است که در ارائه راهنمایی بیشتر به نوآوران این حوزه استفاده خواهند شد. بخشی از متن نامه‌ی مذکور به شرح زیر است:

این امر حائز اهمیت است که تمام سیاست‌گذاران تلاش خود را در جهت ایجاد رویکردهای شفاف‌تر برای توکن‌های دیجیتالی که به‌عنوان اوراق بهادار شناخته‌شده‌اند و بالعکس، به‌کار بگیرند و این اهداف از طریق سیاست‌گذاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا و در نهایت بخشنامه رسمی یا قانون‌گذاری تحقق یابد.

نمایندگان کنگره‌ی آمریکا به دنبال شفافیت مقررات ارزهای دیجیتال !

Jay Clayton- رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

بیشتر بخوانید: نماینده کنگره ایالات متحده لایحه‌هایی برای حمایت از ارزهای دیجیتال و بلاک چین ارائه خواهد داد

بنا بر گزارش‌های موجود، نمایندگان کنگره ایالات متحده آمریکا در رابطه با عدم قطعیت عرضه و فروش توکن‌های دیجیتال ابراز نگرانی کرده‌اند، چراکه معتقدند این دو منجر به اختلال نوآوری در ایالات متحده شده و می‌توانند در نهایت کسب‌وکار را از محدوده خود خارج کنند.

همچنین در ادامه متن این نامه نوشته شده است:

ما … بر این باوریم که یک بخشنامه رسمی می‌تواند رویکرد مناسبی برای شفاف‌سازی ابهامات حقوقی باشد. در حال حاضر این ابهامات یک بار غیرضروری بر دوش توسعه فناوری‌های نوآورانه در آمریکا افکنده‌اند.

نمایندگان کنگره‌ی آمریکا به دنبال شفافیت مقررات ارزهای دیجیتال !

Warren Davidson – نمایندهٔ مجلس ایالات متحدهٔ آمریکا

وارِن دیویدسون، دو روز پیش از انتشار این گزارش – در تاریخ ۲۶ سپتامبر- میزبان «میزگرد ارز دیجیتال» با حضور بیش از ۴۵ تن از نمایندگان شرکت‌های بزرگ وال‌استریت و ارز دیجیتال بود. کارشناسان ضمن ابراز نگرانی در خصوص مقررات احتمالی فضای ارز دیجیتال، فقدان شفافیت قانونی کافی در مورد عرضه اولیه سکه ICO و ارزهای دیجیتال را به قانون‌گذاران یادآور شدند.

تعدادی از نمایندگان حاضر در این نشست بر این باورند که مقررات فعلی در عین مبهم بودن، منسوخ‌شده‌اند. به گفته مدیر عامل شرکت امنیت ارز دیجیتال Harbor، جاشوآ آستین، مقررات مربوط به اوراق بهادار برای تنظیم توکن‌های کاربردپذیر در برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) کارساز نیستند. وی در ادامه اذعان داشت که مقررات کنونی تنها برای اوراق بهادار سنتی مناسب بوده و برای تنظیم صنعت عرضه اولیه سکه یا ICO، راهکار کارآمدی ارائه نمی‌دهند.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
error in loading comments. please attention