atlasarzdigital

ارسال 190 درخواست به مقامات ژاپنی برای راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال

ارسال 190 درخواست به مقامات ژاپنی برای راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال

به نقل از منابع آگاه، آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA)، حدود 190 درخواست صدور مجوز برای راه‌اندازی صرافی ارزهای دیجیتال دریافت کرده است.

این آژانس که برای صنعت بومی ارز دیجیتال، حالت خود تنظیمی مشخص کرده بود، مجوز نظارت بر این حوزه را به سازمان تبادل ارز مجازی ژاپن (JVCEA) داده است. این سازمان موظف شده سیاست مبارزه با پول‌شویی را توسعه بخشد و دستورالعمل‌هایی برای صرافی‌های ارز دیجیتال ارائه دهد.

این مجوز اخیراً به صرافی ارز دیجیتال کوین چک (Coincheck) اعطا شده اشت. در پی هک شدن این صرافی در ماه ژانویه، آژانس خدمات مالی ژاپن، دو دستورالعمل به این صرافی برای بهبود فعالیت‌هایش ارسال کرد.

این دستورالعمل‌ها عمدتاً به بالا بردن استانداردهای حفاظت از مشتریان و در نظر گرفتن اقداماتی علیه پول‌شویی تأکید داشتند. FSA در ماه مارس، به هفت صرافی ارزهای دیجیتال اخطارنامه ارسال کرد.

ارسال 190 درخواست به مقامات ژاپنی برای راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال

یکی از اعضای ارشد FSA ژاپن در ماه آگوست اظهار داشت که امیدوار است صنعت ارز دیجیتال طبق قوانین مناسبی رشد کند. وی همچنین این اطمینان را داد که این آژانس قصد ندارد صنعت ارزهای دیجیتال را بیش‌ از حد محدود کند.

همچنان که صنایع ارزهای دیجیتال و بلاک چین در ژاپن رشد کرده‌اند، فعالیت FSA نیز گسترش یافته است. در ماه جولای، این آژانس به‌منظور رسیدگی بهتر به حوزه‌های مرتبط با فین تک (Fintech) ازجمله ارزهای دیجیتال، دستخوش تغییرات اساسی شد.

اداره‌ی توسعه‌ی استراتژی و مدیریت ژاپن، اداره‌ی بازرسی این کشور را جایگزین کرد تا به موجب آن، سیاست استراتژی مالی را توسعه دهد و مسائل بازار ارزهای دیجیتال، فین تک و پول‌شویی را حل کند.

اداره‌ی سیاست و بازارها جایگزین اداره‌ی برنامه‌ریزی و توازن خواهد شد و مسئولیت ایجاد یک چارچوب قانونی برای حل مسئله‌ی رشد سریع بخش فین تک را بر عهده خواهد داشت.

پس از اعلام قوانینی مبنی بر الزام ارائه‌ی گزارش تراکنش‌های مشکوک توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال، آژانس امنیت ملی ژاپن از دریافت شمار بسیاری از این گزارش‌ها خبر داد. طبق گزارش این آژانس، بین ماه‌های ژانویه تا اکتبر 5,944 نمونه از این قبیل گزارش‌ها دریافت شده است.

منبع: cointelegraph
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه ارسال 190 درخواست به مقامات ژاپنی برای راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x