باشگاه فوتبال اتلتیکو مینیرو برای هواداران خود ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

باشگاه فوتبال اتلتیکو مینیرو برای هواداران خود ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

باشگاه بزرگ برزیلی اتلتیکو مینیرو هم به جمع تیم‌های فوتبالی پیوست که ارز دیجیتال ایجاد می‌کنند. این باشگاه به دنبال ایجاد یک توکن دیجیتال برای هوادارانش است که «گالو کوین» (Galo Coin) نام دارد.

به دلیل سازگاری زیاد کریپتو و ورزش، رابطه صنعت ارزهای دیجیتال و فوتبال در بهترین حالت خود قرار دارد. از آنجایی که ارزهای دیجیتال به دنبال رسیدن به جریان اصلی هستند، هیچ چیز بیشتر از فوتبال جریان اصلی نیست.

توکن جدید برای هواداران فوتبال

اتلتیکو مینیرو یک باشگاه برزیلی در لیگ حرفه‌ای این کشور بوده که اخباری مبنی برای ایجاد توکن‌هایی برای هواداران تحت عنوان گالو کوین را منتشر کرده است. گالو کوین این امکان را به هوداران باشگاه می‌دهد تا بتوانند ضمن بهره‌مندی از تخفیف‌های متعدد از جانب باشگاه، با این توکن‌ها بلیت‌های مسابقه و محصولات مرتبط خریداری کنند.

باشگاه فوتبال اتلتیکو مینیرو برای هواداران خود ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

کلمه گالو (Galo) به معنای خروس بوده که یکی از نماد‌های خوش یمن برای این باشگاه است. این حرکت، باشگاه اتلتیکو مینیرو را به اولین باشگاه فوتبال برزیلی در سراسر آمریکای جنوبی تبدیل کرد که پرداخت‌های ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را راه‌اندازی می‌کند.

بهترین ویژگی این ارز دیجیتال سهولت استفاده از آن بوده که برای جذب کاربران امری حیاتی است. گالو کوین‌ها قیمتی مشابه با پول واقعی برزیل دارند. هواداران این باشگاه برزیلی باید حداقل ۵۰ واحد از این ارز دیجیتال را تهیه کنند که تقریبا معادل ۱۳ دلار است.

این توکن دیجیتال شبیه به پلتفرم فوت چین (FootChain) است که به کاربران امکان مبادله گالو کوین با توکن‌های اتریوم را می‌دهد.

دیگر باشگاه‌های بزرگی که از چنین مفهومی بهره می‌برند، تیم‌های اروپایی بزرگی هم‌چون پاری سن ژرمن و باشگاه ایتالیایی یوونتوس هستند.

مشارکت صعنت فوتبال و ارز دیجیتال

فوتبال و و ارز دیجیتال مانند پا و کفش باهم سازگاری دارند. اخیرا شاهد این بوده‌ایم که ستارگان مطرحی مثل رونالدینیو ارز دیجیتال خود را ایجاد کرده‌اند. توکن رونالدینیو Ronaldinho Soccer Coin نام دارد که با هدف ایجاد استادیوم‌های واقعیت مجازی (VR) در سراسر دنیا ارائه شده است.

باشگاه فوتبال اتلتیکو مینیرو برای هواداران خود ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

ستارگان پرآوازه دیگری مانند دیدیه دروگبا، مایکل اوون، روبرتو کارلوس، لوئیز فیگو و لیونل مسی هم با ایجاد ارز دیجیتال خود یا حمایت از توکن‌های دیگر به غوقای ارز دیجیتال پیوسته‌اند.

اوایل سال ۲۰۱۸، جیبرالتر یونایتد (Gibraltar United) اولین باشگاه فوتبال دنیا بود که دستمزد بازیکنان خود را با ارز دیجیتال پرداخت کرد. مدیرعامل این تیم، پابلو دانا ارز دیجیتال خودش را به نام کوآنتوکوین راه‌اندازی کرد تا سرمشقی برای دیگران برای بازکردن پای ارزهای دیجیتال به باشگاه‌های فوتبال باشد.

از آنجایی که فوتبال و کریپتو می‌توانند روش تهیه بلیت و کالاهای مرتبط را تغییر دهند، دنبال کردن سیر موفقیت توکن باشگاه اتلتیکو مینیرو در کوتاه و بلند مدت جالب خواهد بود.

 

منبع: ccn
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه