فیروزآبادی: ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند

فیروزآبادی: ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: احتمالا ارزهای دیجیتال در ایران باز خواهند شد اما درباره اینکه چه ارزی باز شود هنوز تصمیم‌گیری نشده است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، سیدابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در حاشیه نمایشگاه الکامپ، درخصوص جلسه شورای عالی فضای مجازی که در درباره ارزهای دیجیتال بحث شده بود سوالی مطرح شد مبنی بر اینکه در حال حاضر بانک مرکزی ارزهای دیجیتال در ایران را مجاز نمی‌داند و قوه قضائیه سایت‌های ارائه دهنده ارز دیجیتال را فیلتر می‌کند این در حالی است که در شرایط فعلی اقتصادی و تحریم‌ها برخی معتقدند ارزهای دیجیتال می‌توانند برای معاملات خرد، تحریم را دور بزنند و توسط مردم استفاده شوند آیا ارزهای دیجیتال در ایران باز خواهند شد،‌ گفت:‌

احتمالا باز خواهند شد.

فیروزآبادی: ارزهای دیجیتال در ایران قانونی می‌شوند

ابوالحسن فیروزآبادی

وی در پاسخ به این سؤال که مشخص است که کدام ارز باز می‌شود، گفت:

هنوز تصمیم‌گیری نشده است. کارگروهی در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی این موضوع برای راه‌اندازی صرافی پول‌های مجازی، ماینینگ ارزهای دیجیتال و اینکه چه پول‌هایی مجاز خواهند شد، کار می‌کند و تصمیم گیری خواهد کرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت:

همچنین برای مبادلات اقتصادی بین کشورهای دوست نیز برنامه ایجاد ارز ملی مشترک در دستور کار است.

همچنین بخوانید: پیشنهاد ایجاد صندوق مشترک ارز دیجیتال بین ایران و هند مطرح شد

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
مانی
مانی
5 سال قبل

یعنی عاشق تیتر زدنتونم.
احتمالا گفته نگفته حتما که.:)

amirhossein
amirhossein
5 سال قبل

درایران همه چیز تحریم است از ارز دیجیتال بگیر تا سیگار مارلبرو از دارو های مورد نیاز مردم بگیر تا ماشین های خارجی در ایران هیچ چیز آزاد نیس و مسلما برابری هم نیست اگر ارز دیجیتال آزاد شود نسل خاوری ها به جای دلار و تومان چندین هزار بیت کوین از ایران می دزدند پس بالواقع اینکه با ارزدیجیتال می توان تحریم های آمریکا و اروپا را دور زد توهمی بیش نیست که امیدوارم مردم این را بدانند!!

Zyasin
Zyasin
5 سال قبل
پاسخ  amirhossein

حرف حق قبلا میدونستیم که دزده و به ریشمون میخندیدن الان نمیدونم کی دزده و به ریشمون میخندن

بی نام
بی نام
5 سال قبل

این خبر که واسه خیلی وقت پیشه
به روز باشید