atlasarzdigital

فیروزآبادی: ارز دیجیتال می‌تواند مفید باشد

فیروزآبادی: ارز دیجیتال می‌تواند مفید باشد

دکتر ابوالحسن فیروز آبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، در بخشی از صحبت‌های خود در گفتگو با روزنامه خراسان از مزیت‌ ارزهای دیجیتال برای کشور می‌گوید.

بحث ارز دیجیتال این روزها داغ شده است. نظر شورا در این حوزه چیست و چه آینده‌ای را برای آن متصور هستید؟

«ارز دیجیتال موضوعی واقعی است که در خارج از کشور وجود دارد. مرکز ملی اولین جایی بود که به آن توجه ویژه داشت. با توجه به بررسی‌های ما و فوریت مطلب، تصمیم گرفتیم به دولت کمک کنیم و با همکاری که در کمیسیون اقتصادی دولت داشتیم برای سازمان‌های متعدد از قبیل بانک مرکزی، سازمان بورس، وزارت نیرو و معاونت علمی ریاست جمهوری سندی تهیه و تقسیم کار کردیم.

ما در مرکز معتقدیم که ارز دیجیتال در دنیا توسعه پیدا می‌کند و با توجه به شرایط ویژه کشور ما که هم در صدور نفت مشکل داریم و هم تحریم‌هایی را تحمل می‌کنیم از یک سو و از سوی دیگر اینکه ارز دیجیتال به شدت فضای واقعی، قانون پذیر و اعمال حاکمیت پذیر نیست، معتقدیم این حوزه با ساماندهی مناسب می‌تواند مفید باشد و وزارت نیرو باید در قاعده‌مندی آن همکاری کند.»

اولا باید تعیین شود که این ارز پول هست یا کالا؟

فیروز آبادی اظهار داشت:

«بعد از این نحوه مبادله‌اش مشخص می‌شود یا ارزی که در داخل ماین می‌شود آیا در داخل هم قابل معامله باشد، رسمی باشد و ارز ملی در فضای مجازی داشته باشیم؟ و….

این‌ها بحث‌های اجرایی است که باید در دولت تصمیم‌گیری شود که متأسفانه دولت در این حوزه کند عمل کرده است اما در حوزه سیاست‌گذاری این را به‌عنوان امر واقع باید قبول کرد. اختلاف نظراتی هم در خارج دولت وجود دارد که برخی سازمان‌ها ملاحظاتی داشتند و گزارش‌هایی داده بودند که قرار شد کار بیشتری انجام شود.»

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه فیروزآبادی: ارز دیجیتال می‌تواند مفید باشد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x