چرا سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال دوباره کاهش یافت؟

چرا سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال دوباره کاهش یافت؟

در حالی که تسلط و سهم بیت کوین از کل بازار ارزهای دیجیتال در این ماه به بیشترین حد خود در سال ۲۰۱۸ رسید بود، با توجه به رشد‌ اخیر آلت‌ کوین‌ها (ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین)، درصد تصاحب بیت کوین از این بازار دوباره کاهش یافت.

همچنین بخوانید: میزان تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به ۵۵ درصد رسید !

بر اساس قیمت لحظه‌ای سایت ارزدیجیتال، این اتفاق در حالی افتاد که ارز‌های ‌دیجیتالی مانند ریپل، اتریوم و لایت کوین حجم بسیار زیادی از بازار را از آن خود کردند.

ابتدای سال میلادی سهم بیت کوین از کل بازار به ۳۷ درصد رسیده بود؛ اما ریزش شدید آلت‌ کوین‌ها که بسیار بیشتر از بیت کوین بود باعث شد که دوباره حجم بازار بیت کوین افزایش پیدا کند.

در هنگام نگارش این گزارش، حجم بازار بیت کوین حدود ۱۱۷ میلیارد دلار است که نسبت به اول ماه ۱۰ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است؛ در این بین آلت کوین‌‌ها موج‌های مثبتی از خود در نمودار به نمایش گذاشتند که باعث افزایش شور و حال در مبادله‌گران ارز‌های دیجیتال شد.

با وجود اینکه بیت کوین ۵ درصد افزایش قیمت نسبت به روز گذشته‌ی خود داشته است؛ اما هنوز به رکورد خود در ابتدای ماه سپتامبر نرسیده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ آخرین حرکت بیت کوین «حرکتی مثبت در افق» است که مبنی بر خطوط روند RIG که ترکیبی از اندیکاتور‌‌ RSI و مطالعات تکنینکال دیگر است.

با این حال هیجانی که در بازار ارز‌های دیجیتال وجود داشت دیگر وجود ندارد و پول زیادی از این بازار به بیرون کشیده شده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درخواست بررسی پذیرش بیت کوین در صندوق بازار بورس (ETF) را به آخر ماه سپتامبر موکول کرد. غول بانک سرمایه‌گذاری جهان، گلدمن ساکس از ارائه‌ی خدمات بیت کوین به مشتریانش را به تاخیر انداخت.

چرا سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال دوباره کاهش یافت؟

هنوز بسیاری به پذیرش بیت کوین در ETF امید دارند؛ همچنین پلتفرم  BAKKT که موجب قانونی شدن ارز‌های دیجیتال می‌شود بسیاری از طرفداران دنیای ارز‌های دیجیتال را چشم انتظار گذاشته است.

در همین حال رو نمایی از پلتفرم پرداخت جدید ریپل (XRP) که موجب پرداخت برون مرزی بانک‌ها می‌شود موجب افزایش قیمت ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی آن شد. بعد از این رشد، سهم بازار ریپل از ۵ به ۱۰ درصد افزایش یافت.

در هر صورت ریپل و اتریوم نسبت به رکورد‌های قیمتشان بسیار کاهش قیمت داشتند و باوجود رشد اخیر قیمت ریپل می‌توان گفت این اتریوم است که همچنان در کف قیمت قرار دارد. اتریوم در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۱ درصد از بازار را تصاحب کرده بود که این رقم در حال حاضر حدود ۱۰ درصد می‌باشد.

افزایش قیمت بیت کوین کش بدلیل به تاخیر افتادن تاخیر در عرضه اولیه سهام شرکت Bitmain بوده است و در هفته‌ی گذشته بیت کوین کش  ۳ الی ۴ درصد از حجم کل بازار را از آن خود کرد؛ لایت کوین هم دیروز به پلتفرم سرمایه‌گذاری SFOX اضافه شد که موجب افزایش قیمت آن شد.

احتمال افزایش دوباره‌ی تسلط بیت کوین در بازار

چرا سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال دوباره کاهش یافت؟

کاهش سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند موقتی باشد؛ بیشتر تحلیل‌گران این بازار معتقدند که در حال حاضر قیمت بیت کوین در کف می‌باشد و رالی قیمت به زودی آغاز می‌شود؛ همچنین سرمایه‌گذاران با نفوذی وارد این بازار بیت کوین شده اند که خود دلیل بر افزایش تصاحب بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال است.

مبنع:forbes
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه