میزان تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به ۵۵ درصد رسید !

میزان تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به ۵۵ درصد رسید !

درحالی‌که بازار ارز دیجیتال برای بازگشت به روزهای خوبش دست‌وپا می‌زند، سهم بیت کوین از کل بازار به ۵۵ درصد رسیده است.

بازار ارز دیجیتال پس از ثبت شدیدترین میزان کاهش ارزش روزانه در مقایسه با آمار چند سال اخیر، تا حد قابل قبولی برای بازگشت دوباره به چالش افتاده و امروز شاخص تسلط بیت کوین در بازار را بالاتر برده است.

طی بیست‌وچهار ساعت اخیر سهم بیت کوین از کل بازار به بالاترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۱۷ تاکنون، یعنی ۵۵ درصد رسیده است.

در حال نگارش متن این خبر، سهم بیت کوین از کل بازار ۵۴.۷۸ درصد، و حجم کل بازار ۲۰۴.۸۶ میلیارد دلار است.

مادامی‌که سایر توکن ها در رقابت با ارزش بیت کوین به پیروزی نائل نیامده‌اند، طی چند روز گذشته سهم بیت کوین از کل بازار تا حد قابل‌توجهی رشد پیداکرده و از ۵۱ درصد به ۵۵ درصد رسیده است.

میزان تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به 55 درصد رسید !

در وضعیتی که حجم کل بازار ارز دیجیتال هنوز به زیر ۲۰۰ میلیارد دلار و به پایین‌ترین میزان خود در سال جاری یعنی ۱۹۲ میلیارد دلار نیامده، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بدون داشتن حمایت در میانه مسیر، یک روند نزولی رو به پایین را به‌طرف سطح ۶۰۰۰ دلار در پیش گرفته‌اند.

دلیل این ریزش، تصمیم گلدمن ساکس نبوده است

میزان تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به 55 درصد رسید !

بنا بر گزارش CCNدر تاریخ ۶ سپتامبر، عده‌ای دلیل این ریزش را تصمیم بانک سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیارد دلاری گلدمن ساکس در آمریکا مبنی بر توقف ساخت میز معاملاتی برای بیت کوین می‌دانند، اما این عملیات تأثیری در قیمت بیت کوین نداشته است.

در این گزارش نوشته شده است:

«مشخص است که اعلام گلدمن ساکس تأثیری بر قیمت کوتاه‌مدت بیت کوین نداشته است، اما ظاهراً یک تأثیر منفی در توسعه بلندمدت حوزه ارز دیجیتال به جا خواهد گذاشت.»

بیشتر بخوانید: علت سقوط شدید روز گذشته بازار ارزهای دیجیتال چه بود؟

ساعاتی پس از انتشار این گزارش توسط CCN، مدیر مالی گلدمن ساکس (مارتین چاوز) رسماً گزارش توقف ساخت میز معاملاتی برای بیت کوین را رد کرد و از آن به یک خبر جعلی یاد نمود. او در جریان نشست تک کرانچ گفته است:

«به نظر من یک ویژگی شگفت‌انگیز در مورد شرکت ما این است خبرگزاری‌ها زیاد درباره آن می‌نویسند. هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم یک روز این عبارت را به زبان بیاورم، اما مجبورم بگویم که این خبر جعلی بوده است.»

شایان توجه است که اگر تصمیم گلدمن ساکس منجر به کاهش قیمت بیت کوین از ۷۴۰۰ دلار به ۶۴۰۰ دلار شده باشد، پس تکذیب خبر آن نیز باید موجب برگشت آن به سطح مقاومت قبلی خود می‌شد.

بازار ارز دیجیتال، علی‌رغم تصمیم گلدمن ساکس برای تکذیب تمام گزارش‌های مذکور، یک حرکت غیرقابل‌باور را در پیش گرفته که نشان می‌دهد به خاطر فزونی عرضه بر تقاضا از آگوست قبل تا امروز فشار فروش زیادی بر روی بازار قرار داشته و بازار هم‌اکنون وارد یک sell off بزرگ شده است.

بیت کوین به کجا می‌رود؟

میزان تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به 55 درصد رسید !

اگر بیت کوین نتواند طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت آینده از سطح مقاومت ۷۰۰۰ درصدی خود خارج بشود، و به‌طور کامل روند نزولی خود در نقطه ۷۴۰۰ دلار را reverse کند، به‌احتمال‌زیاد بیت کوین مجدداً مثل ماه‌های آپریل، ژوئن و آگوست وارد سطح حمایتی ۶۰۰۰ دلار خواهد شد.

افت پیش بینی شده قیمت بیت کوین تا سطح ۶۰۰۰ دلار، لزوماً یک اتفاق منفی نیست. چون باعث می‌شود سردمدار بازار ارز دیجیتال به کف قیمتی یعنی پایین ترین محدوده قیمتی خود رسیده و برای یک افزایش قیمت ادامه‌دار در ماه‌های آینده آماده شود.

در این میان، به دلیل حجم پایین و افزایش فعالیت تتر (USDT)، توکن ها و ارزهای دیجیتالی که ارزش کل بازار پایینی دارند احتمالاً در مقابل بیت کوین به سیر نزولی و کاهش قیمت خود ادامه خواهند داد.

منبع: ccn
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
علی
علی
5 سال قبل

وای خانوم نیل درار برگشتین؟
خیلی وقت بود اسمتون بالای مقالات نبود.
خوشحالم که هنوز هستین

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال قبل
پاسخ  علی

سلام، خوشحالم که مطالب بنده را دوست دارید. تمام اعضای تیم ما هر روز در بخش های مختلف سایت فعالیت دارند. من این مدت بیشتر در قسمت اخبار، بخش انگلیسی و ویدیوها فعال بودم. از لطف بیکران شما سپاسگزارم