تعداد دارندگان حداقل یک واحد بیت کوین کاهش یافت

تعداد دارندگان حداقل یک واحد بیت کوین کاهش یافت

دیروز تعداد آدرس‌هایی که حداقل یک بیت کوین دارند کاهش یافت. عصبانیت و اضطراب سرمایه‌گذاران از افزایش فشار فروش که از اوایل هفته جاری شاهد آن بودیم، به‌عنوان یکی از دلایل اصلی این اتفاق یاد شده است.

به گزارش دیکریپت، تعداد آدرس‌هایی که حداقل یک بیت کوین کامل دارند به‌دنبال فشار فروش اوایل این هفته کاهش پیدا کرد. این کاهش چندان قابل‌ملاحظه نبوده است و هنوز هم تعداد آدرس‌هایی که حداقل یک  واحد بیت کوین دارند بالای ۸۲۰,۰۰۰ تاست. 

روز گذشته به‌دنبال فشار فروش اوایل هفته و پس از آنکه نهنگ‌ها دارایی‌هایشان را تخلیه کردند، تعداد آدرس‌هایی که حداقل یک بیت کوین کامل دارند ۱,۰۰۰ عدد کاهش پیدا کرد. این احتمالاً نتیجه افت قیمت بیت کوین از حدود ۱۸,۷۰۰ دلار به ۱۷,۱۰۰ دلار در شب ۲۵ نوامبر باشد. این سقوط قیمت بعد از شروع مجدد برداشتی‌های صرافی «OKEx» و آزادشدن بنیان‌گذار این صرافی از حبس و همچنین بعد از منقضی شدن ۱.۳ میلیارد دلار از معاملات اختیار بیت کوین شدت گرفت. در زمان نگارش این خبر، هر واحد بیت کوین در قیمت ۱۸,۱۰۱ دلار معامله می‌شود.

داده‌های شرکت تحلیلی گلاسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که تعداد کل افرادی که حداقل دارای یک واحد بیت کوین هستند، ارتباط زیادی با قیمت دارد و در فراز و نشیب‌ها به شکلی جزئی تغییر می‌کند. این در حالی است که اگر به کلیت ماجرا نگاه کنیم، نوسانات این آدرس‌ها بسیار کمتر است. به‌وضوح می‌توانید ببینید که در خلال انفجار قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ و زمانی که قیمت بیت کوین افزایشی سهمی‌وار پیدا کرد، تعداد افرادی که مالک یک بیت کوین کامل بودند، به‌میزان کمتری افزایش پیدا کرد.

آدرس‌های بیت کوین با بیش از یک واحد بیت کوین
آدرس‌های بیت کوین با بیش از یک واحد بیت کوین

این‌طور نیست که نمودار‌ها همیشه بتوانند به‌خوبی اتفاقات را توجیه کنند. به‌عنوان مثال، زمانی که در سال ۲۰۱۴ قیمت‌ها کاهش پیدا کرد، آدرس‌های بیشتری به بالای یک واحد بیت کوین رسیدند. در سپتامبر امسال هم تعداد آدرس‌هایی که حداقل این مقدار بیت کوین را نگه می‌داشتند تقریبا به ۱۵,۰۰۰ عدد کاهش پیدا کرد و این در حالی بود که قیمت دارای ثباتی نسبی بود.

اما اگر عمیق‌تر به قضیه نگاه کنیم، می‌بینیم که تعداد آدرس‌هایی که حداقل یک بیت کوین کامل را نگه داشته‌اند، از سال ۲۰۰۹ به بعد سیر صعودیِ آهسته‌ای را تجربه کرده است. عدد ذکر شده در بالا نشان می‌دهد که این آدرس‌ها بخش قابل‌ملاحظه‌ای از ۳۲ میلیون آدرس بیت کوینی دارای ارزش بالای صفر را تشکیل می‌دهند و همچنین این آدرس‌ها اکثریت قریب به اتفاق حجم بازار بیت کوین را نیز تشکیل می‌دهند.

در کل، ۳۰۰ میلیارد دلار از حجم کل بازار بیت کوین به آدرس‌هایی برمی‌گردد که حداقل یک بیت کوین کامل دارند. اگرچه قیمت بیت کوین به بالا و پایین رفتن خود ادامه می‌دهد، اما ثروت تجمعی تریدر‌ها بالا و بالا‌تر می‌رود و علیرغم وقفه اخیر، تعداد آدرس‌هایی که حداقل یک واحد کامل بیت کوین دارند هنوز حول و حوش ۸۲۰,۰۰۰ عدد است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه