چرا بیت کوین زیر ۵۰هزار دلار مانده است؟ تحلیلگر مطرح پاسخ می‌دهد

چرا بیت کوین زیر ۵۰هزار دلار مانده است؟ تحلیلگر مطرح پاسخ می‌دهد

بیت کوین در طول ۷۵ روز گذشته پایین‌تر از سطح ۵۰٬۰۰۰ دلار در نوسان بوده است و روند فعلی تا حدی معامله‌گران را خسته کرده است؛ اما چه عاملی باعث شده است بازار توانایی عبور از این سطح را نداشته باشد؟

به گزارش یوتودی، ویل کلمنت (Will Clemente)، تحلیلگر ارشد آمار در شرکت بلاک‌ویر (Blockware)، گفته است در دو ماه گذشته قیمت بیت کوین در یک کانال صعودی در نوسان بوده است. این موضوع نشان می‌دهد بازار این ارز دیجیتال هنوز از روندی که باید دنبال کند، اطمینان ندارد و منتظر نشانه‌های بیشتری است.

همان طور که در نمودار زیر می‌بینید، کانالی که بیت کوین در آن حرکت می‌کند، در ابتدای ماه فوریه (بهمن) شکل گرفته است. در آن زمان قیمت این ارز دیجیتال تقریباً ۴۵٬۰۰۰ دلار بود و پس از اصلاح به ۳۷٬۰۰۰ دلار رسید. در ادامه هم بازار روند صعودی دیگری را دنبال کرد.

نمودار روزانه عملکرد قیمت بیت کوین/ دلار
نمودار روزانه قیمت بیت کوین؛ تحلیل کلمنت.

در روند صعودی بعدی، خریداران باز هم نتوانستند مقاومت کانال بیت کوین را بشکنند و قیمت این ارز دیجیتال بار دیگر تا ۳۸٬۶۲۳ دلار سقوط کرد. تلاش‌های ناموفق معامله‌گران برای شکستن‌ مقاومت بیت کوین، ممکن است نشان‌دهنده قدرت خرید پایین مربوط به سرمایه‌گذاران خرد و همچنین سرمایه‌گذاران سازمانی باشد.

چرا بیت کوین زیر ۵۰هزار دلار مانده است؟

دو عامل اصلی وضعیت فعلی بازار ترس و بی‌اعتمادی معامله‌گران است. از آنجا که سیگنال مشخصی در بازار وجود ندارد و معامله‌گران می‌خواهند ریسک خود را در بازار ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی سنتی به حداقل برسانند، سرمایه‌گذاران بزرگ یا نهادی هیچ پول جدیدی به بازار وارد نمی‌کنند. همان طور که در نوسانات ماه فوریه (بهمن) دیدیم، وجود نقدینگی جدید برای صعود بیت کوین بسیار ضروری است.

علاوه بر این، آمار مربوط به موجودی بیت کوین در صرافی‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران دائماً در حال برداشت وجوه خود از صرافی‌های متمرکز و واریز آنها به کیف پول‌های خصوصی هستند. نرخ بالای جریان خروجی صرافی‌ها نشان می‌دهد که نقدینگی بازار ارزهای دیجیتال به‌آرامی در حال کاهش است.

در زمان انتشار این گزارش، اولین ارز دیجیتال جهان با قیمت ۳۸٬۷۷۰ دلار معامله می‌شود. قابل‌توجه‌ترین رویداد این هفته افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا خواهد بود که بازارهای مالی از ابتدای سال ۲۰۲۲ منتظر آن بودند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
سیدعلی سجادی
سیدعلی سجادی
۲ سال قبل

باتوجه به اینکه در حال حاضر اوکراین از بیت کوین استفاده می‌کنند وروس‌ها شدیدا رو آوردن به خرید ارزهای دیجیتال در دبی وروسیه بازار بایدسعودی باشد نه اینکه درجا بزند واحتمالا دستهایی در کاراست که بیت بالا نره درصورتی که تمامی ارزها تاکف اومده حالا وقت سعود به قله آرزوهاست پیشاپیش عیدشما مبارک ودیجیتالی