صرافی Gemini به بزرگ‌ترین پلتفرمی تبدیل شد که از «سگویت» پشتیبانی می‌کند

صرافی Gemini به بزرگ‌ترین پلتفرمی تبدیل شد که از «سگویت» پشتیبانی می‌کند

«جمینی» (Gemini) یکی از صرافی‌های مشهور در حوزه ارزهای دیجیتال روز دوشنبه اعلام کرد که پشتیبانی کامل از «سگویت» (SegWit) را به این صرافی اضافه خواهد کرد. سگویت که کوتاه شده عبارت (segregated witness)، نوعی کد نویسی خاص از بیت کوین است که امکان پیاده‌سازی بهبودهای بسیاری را در شبکه بیت کوین فراهم می‌آورد. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

بااینکه تا به اینجا صرافی‌های بسیاری پشتیبانی و به‌کارگیری سگویت را در ساختار خود اجرایی کرده‌اند، اما جمینی را می‌توان از حیث اندازه و حجم معاملات از دیگران متمایز دانست. جمینی بزرگ‌ترین صرافی بیت کوین است که سگویت را پشتیبانی خواهد کرد و آدرس‌های «بومی سگویت» را نیز در شبکه خود بکار خواهد گرفت. این آدرس را نوعی آدرس‌های جدید در شبکه بیت کوین هستند که به این شبکه امکان مقیاس‌پذیری (تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر) بیشتر را می‌دهند.

«کارولین وادینو»، مدیر بخش روابط عمومی جمینی در مصاحبه‌ای با وب‌سایت «کوین دسک» اعلام کرد:

این تصمیم که از آدرس‌های بومی سگویت در صرافی خود استفاده کنیم بر پایه عوامل زیادی اتخاذ شد. عوامی نظیر صرفه‌جویی در فضای هر بلاک و مسائل امنیتی از جمله آنها هستند. هر چه استفاده، پشتیبانی و به‌کارگیری سگویت بیشتر شود، می‌تواند باعث کاهش کارمزدها، زمان انتظار برای انجام تراکنش‌ها و ازدحام موجود در شبکه بیت کوین شود.

صرافی Gemini به بزرگ‌ترین پلتفرمی تبدیل شد که از «سگویت» پشتیبانی می‌کند

سگویت میزان تراکنش های همزمان بیت کوین را افزایش می‌دهد و هر کیف پول به صورت جداگانه لازم است تا به کدهای پشتیبانی از نوع جدید تراکنش را وارد کند. آدرس های بومی سگویت نیز برای اجرا نیازمند زمان بیشتری هستند و این مسئله را می‌توان دلیلی بر همه گیر نشدن استفاده از این قابلیت دانست.

جمینی، اما با اشتیاق به دنبال بکارگیری فناوری سگویت است، چرا که به فناوری‌های لایه دومی نظری لایتنینگ امکان عمل را می‌دهد. به گفته بسیاری از حامیان ارزهای دیجیتال و به‌ویژه بیت کوین، فناوری‌های این‌چنینی آینده تراکنش‌ها و روش‌های پرداخت به‌وسیله بیت کوین را شکل خواهند داد.

وادینو در ادامه می‌افزاید که تراکنش‌های سگویت بستری را برای استفاده فناوری‌های پیشرفته‌تر مهیا می‌کنند که لایتنینگ از جمله مهم‌ترین آنهاست.

در این‌ بین جمینی معتقد است که به‌کارگیری کامل و گسترده از سگویت نیازمند زمان است. «بریان کیم جانسون»، از مهندسین نرم‌افزاری در جمینی دراین‌باره می‌گوید:

به عقیده زمان درست برای ایجاد تغییر فرارسیده اما بااین‌حال چالش‌هایی بر سر راه وجود دارد. ازآن‌جهت که برخی از جستجوگرهای بلاک‌ها، قادرند تا آدرس‌های سگویت را ردیابی کنند، پشتیبانی گسترده از سگویت وابسته به راه حل‌هاست.

صرافی جمینی شاید ازآن‌جهت از شهرت بیشتری برخوردار است که توسط بردران کارآفرین «وینکلواس»، «کامرون» و «تایلر»، ایجاد شده است.

منبع: Coindesk
error in loading comments. please attention