تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و تزوس برای امروز (۱۲ فروردین) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

عدم توانایی خریداران در هدایت قیمت بیت کوین به بالای ۷,۰۰۰ دلار، موجب جذب فروشندگان شده است. این موضوع چند روز پیش باعث ریزش قیمت به زیر حمایت ۶,۴۳۵ دلاری شد اما فروشندگان در پایین آوردن قیمت از حمایت بعدی در ۵,۶۶۰.۴۷ دلار موفق نشدند. بنابراین در سطوح پایین همچنان شاهد وجود تقاضا هستیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)

خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای بالا بردن قیمت به بالای سطح ۶,۴۳۵ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۶,۵۲۰ دلار هستند. با وقوع این حرکت، امکان دیده شدن دوباره‌ی سطح ۷,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت. در بالای این سطح نیز رشد قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۷,۹۸۵ دلار و سپس ۹,۰۰۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

برخلاف تصور، اگر قیمت پس از برخورد به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت پایین بچرخد و به زیر حمایت ۵,۶۶۰.۴۷ دلاری برود، امکان ریزش قیمت تا حمایت ۵,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت. در حال حاضر پیشنهاد می‌شود حد ضرر (Stop-Loss) روی ۵,۶۰۰ دلار تنظیم شود.

 • مقاومت‌ها: ۶,۴۳۵ – ۶,۵۲۰ – ۷,۹۸۵ – ۹,۰۰۰
 • حمایت‌ها: ۵,۶۶۰.۴۷ – ۵,۰۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم همچنان در حال معامله شدن بین دو حد پایین ۱۱۷.۰۹۰ و ۱۵۵.۶۱۲ دلاری است. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت پایین است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی منفی خود قرار گرفته است که نشان می‌دهد برتری با فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی اتریوم ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)

شکست قیمت به زیر ۱۱۷ دلار می‌تواند باعث نزول آن تا ۱۰۰ دلار و در زیر آن تا ۸۴.۲۵۰ دلار شود. در مقابل اگر قیمت از این ناحیه‌ی حمایتی جهش داشته باشد، برای چند روز دیگر در فاز تثبیت خواهد ماند.

از طرفی با حرکت قیمت به بالای ۱۵۵.۶۱۲ دلار، شاهد حفظ مومنتوم (اندازه‌ی حرکت) در قیمت خواهیم بود. در بالای این سطح، حرکت قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۱۹۸ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد ورود به معاملات خرید مطابق تحلیل هفته‌ی گذشته خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱۵۵.۶۱۲ – ۱۹۸
 • حمایت‌ها: ۱۱۷.۰۹۰ – ۱۰۰ – ۸۴.۲۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

عدم توانایی خریداران در تثبیت قیمت ریپل در بالای ۰.۱۷۴۶۸ دلار موجب جذب دوباره‌ی فروشندگان شده است. فروشندگان در ۲۹ مارس برای ادامه‌ی این روند نزولی تلاش کردند اما خریداران مانع پایین رفتن آن از حمایت ۰.۱۶ دلاری شدند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ریپل ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)

اگر خریدان بار دیگر موفق به بالا بردن و تثبیت قیمت از ۰.۱۷۴۶۸ دلار شوند، احتمال افزایش مومنتوم در قیمت وجود خواهد داشت و اهداف بعدی ۰.۲۲ و سپس ۰.۲۵ دلار خواهند بود.

برخلاف تصور، اگر قیمت بار دیگر از ۰.۱۷۴۶۸ دلار به سمت پایین چرخش کند، فروشندگان دوباره برای پایین بردن قیمت از ۰.۱۲۷۵ دلار تلاش خواهند کرد. بنابراین پیشنهاد به حفظ حد ضرر معاملات خرید در سطح ۰.۱۴۳ دلار می‌شود. با بالا رفتن قیمت از سطح ۰.۱۹ دلار، پیشنهاد به تنظیم حد ضرر در ۰.۱۶ دلار و یا استفاده از حد ضرر شناور می‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۷۴۶۸ – ۰.۱۹
 • حمایت‌ها: ۰.۱۶ – ۰.۱۲۷۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در ۲۷ مارس از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت پایین چرخید اما خریداران در حمایت ۱۹۷.۴۳ دلاری قیمت را حفظ کردند. این نشانه‌ی مثبتی است، چراکه وجود تقاضا در ریزش‌های قیمت را نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین‌کش ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)

اکنون خریداران برای بالا بردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۲۷ دلار و مقاومت ۲۴۷.۹۵ دلاری تلاش خواهند کرد. اگر این حرکت موفقیت‌آمیز باشد، شاهد افزایش مومنتوم در قیمت و رشد آن تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۳۰۴ دلار و در بالای آن تا ۳۵۰ دلار خواهیم بود.

بنابراین معامله‌گران در بالای سطح ۲۵۰ دلار می‌توانند وارد معاملات خرید شوند و حد ضرر را در ۱۹۷ دلار قرار دهند. دیدگاه صعود قیمت با نفوذ قیمت به زیر ۱۹۷.۴۳ دلار منتفی خواهد شد. در این صورت ادامه‌ی ریزش تا ۱۶۶ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۲۷ – ۲۴۷.۹۵ – ۳۰۴ – ۳۵۰
 • حمایت‌ها: ۱۹۷.۴۳ – ۱۶۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

قیمت بیت کوین اس‌وی در ۲۷ مارس از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت پایین چرخید، اما خریداران با قدرت از حمایت کلیدی ۱۴۶.۹۶ دلار دفاع کردند. این موضوع نشان از تقاضا در سطوح پایین دارد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) افقی شده است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز کمی پایین‌تر از خط میانی محدوده‌ی خود قرار دارد. این دو عامل نشان از حرکات قیمت برای چند روز دیگر بین دو حد بالا و پایین (۱۴۶.۹۶ و ۱۸۵.۸۷ دلار) دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین‌ اس‌وی ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)

اکنون انتظار داریم که خریداران قیمت را تا مقاومت بالاسری ۱۸۵.۸۷ دلار هدایت کنند. اگر قیمت از این سطح به سمت پایین بچرخد، برای چند روز دیگر به حرکت خود در این محدوده ادامه خواهد داد. شکست قیمت به بالای ۱۸۵.۸۷ دلار نشانی از قدرت گرفتن قیمت خواهد بود. در بالای این سطح، حرکت قیمت تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۲۲۳ دلار و در بالای آن تا ۲۶۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از ۱۴۶.۹۶ دلار شوند، امکان ریزش قیمت تا ۱۲۰ دلار وجود خواهد داشت. بنابراین پیشنهاد به حفظ حد ضرر معاملات خرید در ۱۴۶ دلار می‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۱۸۵.۸۷ – ۲۲۳ – ۲۶۰
 • حمایت‌ها: ۱۴۶.۹۶ – ۱۲۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین در ۲۷ مارس از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۲.۱۴ به سمت پایین چرخیده است. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت پایین است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی منفی خود قرار گرفته است که نشان می‌دهد برتری با فروشندگان است. با ریزش قیمت به زیر سطح ۳۵.۸۵۸۲ دلار، هدف بعدی ۳۰ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی لایت کوین ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)

قیمت لایت کوین در حال حاضر در تلاش برای جهش از حمایت ۳۵.۸۵۸۲ دلاری است. اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۱.۱۲ دلار و مقاومت ۴۳.۶۷ دلار شوند، احتمال افزایش مومنتوم در قیمت وجود خواهد داشت.

اولین هدف در صعود قیمت، میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۵۵.۶۳ دلار خواهد بود. با شکست این سطح، ایستگاه بعدی قیمت ۶۳.۸۷۶۹ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۴۱.۱۲ – ۴۳.۶۷ – ۵۵.۶۳ – ۶۳.۸۷۶۹
 • حمایت‌ها: ۳۵.۸۵۸۲ – ۳۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

ایاس از ۲۱ مارس بین دو حد ۲.۰۶۳۲ و ۲.۴۰۰۱ دلار در حال معامله شدن است. این موضوع بیان‌گر تعادل بین دو گروه خریداران و فروشندگان است و نشان می‌دهد که هر دو گروه حاضر با احتیاط معاملات خود را انجام می‌دهند. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت پایین است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی منفی خود قرار گرفته است که نشان می‌دهد برتری با فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ایاس ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)

در هر صورت فروشندگان موفق به هدایت قیمت به زیر ۲.۰۶۳۲ دلار نبودند که نشان از فقدان فروشندگان بیشتر در سطوح پایین دارد. اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از ۲.۴۰۰۱ دلار شوند، قیمت می‌تواند تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۳.۳۲ دلار و در بالای آن تا ۳.۸۶ دلار رشد داشته باشد.

با توجه به نسبت سود به زیان مناسب در این جفت (قیمت ایاس به دلار آمریکا)، ورود به موقعیت خرید پیشنهاد می‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۲.۴۰۰۱ – ۳.۳۲ – ۳.۸۶
 • حمایت‌ها: ۲.۰۶۳۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در ۲۷ مارس از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۳.۲۷ دلار به سمت پایین چرخیده است. اگرچه فروشندگان قیمت را به زیر حمایت ۱۲.۱۱۱۱ دلاری کشیدند اما موفق به پایین آوردن آن از حمایت بعدی در ۱۰.۸۴۲۸ دلار نبودند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بایننس کوین ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)

این موضوع نشان می‌دهد که خریداران مشتاق به ورود به بازار در سطوح پایین هستند. در حال حاضر خریداران در تلاش برای بالا بردن قیمت از سطح ۱۲.۱۱۱۱ دلار هستند که در صورت موفقیت، برای هدایت آن به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۲.۹۱ دلار نیز تلاش خواهند کرد. در این صورت حرکت قیمت تا خط روند منفی (خط زرد رنگ در تصویر) نیز ممکن است.

در طرف مقابل، اگر قیمت بار دیگر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت پایین بچرخد، احتمال شکست قیمت به زیر سطح ۱۰.۸۴۲۸ دلار افزایش خواهد یافت. در زیر این سطح ریزش قیمت تا ۸.۴۴۲۲ دلار نیز محتمل خواهد بود. در حال حاضر پیشنهاد به ورود به معاملات خرید نمی‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۱۲.۹۱
 • حمایت‌ها: ۱۲.۱۱۱۱ – ۱۰.۸۴۲۸ – ۸.۴۴۲۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

قیمت تزوس به زیر ضلع پایین الگوی مثلث رفته است که باعث نقض الگو می‌شود. شکست قیمت به زیر این الگوی صعودی نشانه‌ای منفی برای قیمت است. در حال حاضر قیمت تزوس در تلاش برای جهش از حمایت ۱.۴۴۵۳ دلاری است.

تحلیل تکنیکال هفتگی تزوس ۳۱ مارس (۱۲ فروردین)

از طرفی ورود دوباره‌ی قیمت به الگو نشانه‌ای مثبت تلقی می‌شود چرا که بیانگر خرید در سطوح پایینی است. قیمت با بالا رفتن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱.۷۷ دلار و مقاومت ۱.۹۵۵ دلار افزایش مومنتوم خواهد داشت.

پیشنهاد به ورود به معاملات خرید همانند تحلیل گذشته باقی خواهد ماند و با چرخش قیمت از خط روند الگو (خط زرد رنگ در تصویر) و ریزش آن به زیر ۱.۴۴۵۳ دلار، دیدگاه قیمت منفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۱.۷۷ – ۱.۹۵۵
 • حمایت‌ها: ۱.۴۴۵۳
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

14 دیدگاه
ایمان
ایمان
۴ سال قبل

امیر محمد غلامی وجدانن یه تحلیل بزار اوظاع ما بده

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
۴ سال قبل
پاسخ  ایمان

ایمان جان فردا تحلیل اختصاصی رو در اختیارتون قرا میدیم

majid
majid
۴ سال قبل

سلام ممنونم ازشما بسیار ارزنده بود؟ تشکر ازشما majid

رضا ...
رضا ...
۴ سال قبل

با سلام شما آینده بیت کویین رو برای دو ماه آینده چه قیمتی پیش بیتی میکنید؟

شاهین
شاهین
۴ سال قبل

خداقوت به امیرخان وعوامل سایت .
حدس حقیرم اینه که اگربیت بتونه یکهفته تا۱۰روزآیندروبالای ۶هزاربمونه به احتمال زیادپایینترنمیاد ولی این اتفاق بستگیه زیادی به اوضاع واحوال آمریکادرمقابل کوروناداره یعنی بایدمنتظربودودیددرروزهای آینده خبرهاچگونه اند اگراخبارخوب بیرون بیادبورسها صعودی میشه وپیروبورس بیت هم صعودی میشه اگر بدبیادممکنه افت زیادی بکنه واگرهم مابین خوبو بد باشه بیتکوینم رونده یکهفته گذشتشو ادامه میده امافعلاکه اوضاع آمریکاروبه بدترشدنه .
اگرکوروناوجودنداشت بیت الان حداقل ۱۰هزاری بود ولی تایکماهه آینده کورونااگرعادی هم نشه کنترل میشه وبایدبازمانسنجیه بموقع خریدزدو منتظر رشدناگهانیش موندالبته فراموش نکنیم این رشدممکنه درامسال نباشه .
بله چه منکه آماتورم وچه تحلیلگران حرفه ای چیزی جز احتمالاتو اگر اگر گفتنهانداریم وچنانچه بخوایم تعریف خلاصه شده ای ازین بازاربگیم میشه گفت وارداینکارشدن یکی از سخت ترین آسانهاست

اس بی
اس بی
۴ سال قبل

جریان این توکن پیپر توالت چی هست جناب یک مقاله لطفا در این خصوص بگذارید
چی هست داخلش میری سایت توضیحاتی میاد
و تونسته رتبه اول کوین مارکت کپ را به خودش اختصاص بده و دوم هم شده بیت کوین
Token paper toilet
Coinmarketcap.com
#Bitcoin

CryptoDance
CryptoDance
۴ سال قبل
پاسخ  اس بی

دروغ اول آوریله

محمدصفا
محمدصفا
۴ سال قبل

سلام چرا نمودار بیتکوین این تحلیل اشتباه نشون داده چون قیمت بیت در ماه اسفند کانال 4 هزارو تاچ کرد اما نمودار اشتباهه

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
۴ سال قبل
پاسخ  محمدصفا

سلام به بالای عکس اگر توجه کنید اشاره شده که نمودار حاضر برای جفت بیت کوین به تتر در صرافی HitBTC هست
فرمایش شما هم درست هست و این موضوع هم در عکس مشهوده که قیمت در ۱۲ مارس یا ۲۲ ام اسفند به زیر ۵۰۰۰ دلار رفته است

Mostafa Sadrejahani Mehrabani
Mostafa Sadrejahani Mehrabani
۴ سال قبل

منظور از اینکه در بخش تحلیل بیت کوین سه تا مقاومت میزارین چیه ؟

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
۴ سال قبل

مقاومت های اصلی به این شکل توسط نویسنده مشخص شده یعنی بین دو سطحی که به عنوان مقاومت تشخیص داده میشوند مقاومت اصلی وجود نداره و راه برای حرکت قیمت پس از شکست اولین مقاومت تا مقاومت بعدی باز هست

مصطفی صدرجهانی
مصطفی صدرجهانی
۴ سال قبل

اگر به مقاومت اول نرسید چی یا در واقع تاچ نکرد
ایا ریزش میکنه و با قدرت بیشتر به سمت مقاومت میره؟؟

ایمان
ایمان
۴ سال قبل

اگه درباره مقاومتها عدد دقیقتر بدید خیلی خوب میشد نه اینطور بافاصله ۳۰۰۰هزارتایی!!!! ممنون که وقت میزارید برا تحلیل

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
۴ سال قبل
پاسخ  ایمان

ایمان جان تحلیل های هفتگی ترجمه هستند
و اگر توجه داشته باشی فاصله ی مقاومت ها در بیت کوین بیشتر از ۱۵۰۰ دلار نیست