تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۶ فوریه (۷ اسفند)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۶ فوریه (۷ اسفند)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس و کاردانو برای امروز (۷ اسفند) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در چند روز گذشته در حال معامله شدن در یک کانال نزولی است. اگر فروشندگان موفق به پایین کشیدن قیمت از سطح ۹,۶۰۰ دلار بشوند، این مسئله می‌تواند باعث ریزش قیمت تا کف کانال نزولی در نزدیکی میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در سطح ۹,۱۷۶ دلار شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ فوریه (۶ اسفند)

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به شکل افقی در آمده و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) به نزدیکی خط میانه‌ی محدوده‌ی خود کاهش یافته است که این موضوع نشان از حرکات محدود قیمت برای چند روز آینده دارد. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای کانال نزولی شوند، احتمال رشد قیمت تا ۱۰,۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت. در صورت نفوذ قیمت به بالای این سطح، روند صعودی قیمت به احتمال زیاد ادامه‌دار خواهد شد. در بالای این سطح صعود قیمت تا خط روند بلند مدت قیمت در ۱۱,۳۵۰ امکان‌پذیر خواهد بود.

در خط روند نزولی بلند مدت انتظار ورود قوی فروشندگان در این مقاومت را خواهیم داشت. با شکسته شدن خط روند انتظار افزایش مومنتوم (اندازه‌ی حرکت) در قیمت را خواهیم داشت.

در مقابل اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از کانال نزولی شوند، روند حرکت قیمت به نفع فروشندگان خواهد چرخید. در حال حاضر استراتژی خرید قابل اعتمادی را در سطوح فعلی دیده نمی‌شود. از این رو دیدگاه حرکت قیمت فعلاً خنثی باقی می‌ماند.

 • مقاومت‌ها: ۱۱,۳۵۰ – ۱۰,۵۰۰
 • حمایت‌ها: ۹,۶۰۰ – ۹,۱۷۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم بین دو حد بالا و پایین ۲۳۵.۷۰ و ۲۸۸.۵۹۹ دلار گیر کرده است. الگوی مثلث متقارنی در قیمت مشاهده می‌شود که معمولاً به عنوان الگویی ادامه دهنده‌ی روند (صعودی) عمل می‌کند. با توجه به شیب مثبت هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی مثبت خود، برتری با خریداران است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ فوریه (۶ اسفند)

اگر خریداران موفق به شکستن الگوی مثلث از ضلع بالا و مقاومت بالاسری ۲۸۸.۵۹۹ شوند، روند صعودی ادامه‌دار خواهد شد. هدف الگوی مثلث در سطح ۳۳۰ دلار قرار می‌گیرد. در بالای این سطح صعود قیمت تا ۳۶۶ دلار نیز می‌تواند ادامه داشته باشد.

در مقابل اگر الگوی مثلث از پایین شکسته شود، ریزش قیمت تا ۲۳۵ دلار و در پایین آن تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۰۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین به معامله‌گران پیشنهاد به حفظ حد ضرر باقی معاملات خرید (Long) باز در ۲۳۰ دلار می‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۳۶۶ – ۳۳۰ – ۲۸۸.۵۹۹
 • حمایت‌ها: ۲۳۵ – ۲۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

خریداران در تقلا برای هدایت قیمت ریپل به سمت اهداف بالاتر هستند. این موضوع خود نشان‌ ‌دهنده‌ی کمبود تقاضا در سطوح بالاتر قیمتی است. الگوی احتمالی سر و شانه در قیمت مشاهده می‌شود که با تثبیت قیمت در زیر سطح ۰.۲۶۳۶۲ دلار فعال خواهد شد. این الگوی نزولی در صورت فعال شدن هدفی معادل ۰.۱۸۰۴۳ دلار را خواهد داشت که در نزدیکی کف اخیر قیمتی در ۰.۱۷۴۶۸ دلار قرار دارد. با این حال انتظار این است که خریداران با حمایت از سطح ۰.۲۱ دلار از ریزش آبشاری قیمت جلوگیری کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ فوریه (۶ اسفند)

در مقابل اگر قیمت از ۰.۲۶۳۶۲ دلار جهش داشته باشد، بار دیگر خریداران برای رساندن قیمت به مقاومت بالاسری در ۰.۳۱۵۰۳ دلار تلاش خواهند کرد. در بالای این سطح نیز احتمال دوباره دیده شدن سطح ۰.۳۴۶۸۱ توسط قیمت وجود خواهد داشت.

قیمت با شکست سطح ۰.۳۵ دلار احتمالاً افزایش مومنتوم (اندازه‌ی حرکت) را خواهد داشت. در حال حاضر خریداران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید (Long) خود را در ۰.۲۶ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۵ – ۰.۳۴۶۸۱ – ۰.۳۱۵۰۳
 • حمایت‌ها: ۰.۲۶۳۶۲ – ۰.۱۸۰۴۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۰۴ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳۶۸ دلار محصور شده است. خریداران در ریزشهای قیمت تا نزدیکی میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) مشغول به خرید و فروشندگان در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در پی فروش دارایی‌های خود هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ فوریه (۶ اسفند)

در صورتی که خریداران موفق به بالا بردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) نشوند، فروشندگان برای پایین آوردن آن به زیر حمایت کلیدی ۳۶۰ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، امکان ریزش قیمت تا ۳۰۶.۷۸ دلار وجود خواهد داشت.

در طرفی دیگر اگر قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) برود، صعود قیمت تا خط روند کانال صعودی در ۴۴۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. سیگنال خرید قابل قبولی در وضعیت فعلی یافت نمی‌شود. از این رو پیشنهاد این است که معامله گران اقدامی انجام ندهند.

 • مقاومت‌ها: ۴۴۰ – ۴۰۴
 • حمایت‌ها: ۰.۲۶۳۶۲ – ۳۶۸ – ۳۶۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس وی

فروشندگان در حال دفاع از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در قیمت بیت کوین اس وی هستند. این نشان‌ دهنده‌ی فقدان تقاضا در سطوح بالاتر است. با شکست قیمت به زیر میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۷۷ دلار، امکان ریزش قیمت تا ۲۳۶ دلار امکان‌ پذیر خواهد بود. شکست در زیر این حمایت نیز تاثیر منفی شدیدی بر روی قیمت خواهد گذاشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ فوریه (۶ اسفند)

بر خلاف تصور اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) شوند، رشد قیمت تا ۳۳۷.۸۰ دلار امکان‌ پذیر خواهد بود. شکست در بالای این سطح می‌تواند باعث گسترش صعود قیمت تا ۳۸۲.۴۷ دلار شود. در بالای این سطح نیز هدف در سقف قیمتی تاریخی قرار می‌گیرد.

اگر قیمت از حمایت ۲۳۶ دلاری جهش داشته باشد، احتمال پیشنهاد به ورود به معامله‌ی خرید وجود خواهد داشت، اما تا آن موقع پیشنهاد به باز کردن معاملات نمی‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۳۸۲.۴۷ – ۳۳۷.۸۰
 • حمایت‌ها: ۲۷۷ – ۲۳۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین در تلاش برای عبور از مرز مقاومت بالاسری ۸۰.۲۷۳۱ دلاری است. این نشان می‌دهد که فروشندگان در سطوح بالاتر همچنان فعال هستند. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۷۳.۶۰ برود، قیمت می‌تواند تا حمایت ۶۶.۱۴۸۶ دلاری به ریزش خود ادامه دهد. این حرکت باعث خواهد شد تا قیمت برای چند روز دیگر حرکاتی محدود را تجربه کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ فوریه (۶ اسفند)

روند قیمت با شکست در زیر حمایت ۶۶.۱۴۸۶ دلاری منفی خواهد شد. اگر این حمایت شکسته شود سطح حمایت بعدی در ۵۰ دلار قرار می‌گیرد. از طرفی اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ناحیه‌ی مقاومتی ۸۰.۲۷۳۱ الی ۸۴.۳۳۷۴ شوند، افزایش مومنتوم (اندازه‌ی حرکت) امکان پذیر خواهد بود. اهدافی که در صعود قیمت باید به آنها توجه داشت ابتدا سطح ۱۰۰ دلار و در بالای آن ۱۲۵ دلار خواهد بود.

معامله‌گران با تثبیت قیمت در بالای ۸۵ دلار می‌توانند وارد معامله‌ی خرید شوند.

 • مقاومت‌ها: ۱۲۵ – ۱۰۰ – ۸۴.۳۳۷۴ – ۸۰.۲۷۳۱
 • حمایت‌ها: ۷۳.۶۰ – ۶۶.۱۴۸۶ – ۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

فروشندگان در قیمت ایاس در حال دفاع کردن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) هستند. این موضوع نشانه‌ای منفی است چرا که نشان می‌دهد که دیدگاه از خرید در ریزش‌های قیمت به فروش در رالی‌ها تبدیل شده است. اگر قیمت ایاس به زیر میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۴.۰۰ دلار برود، احتمال ریزش آن تا ۳.۵۰ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ فوریه (۶ اسفند)

با چرخش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به سمت پایین و ریزش اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) به ناحیه‌ی منفی نشان دهنده‌ی برتری فروشندگان است. با این حال اگر از سطح حمایت ۴ دلاری دفاع کنند، قیمت ایاس می‌تواند تا ۴.۴۰ دلار و در بالای آن تا ۴.۸۷۱۹ رشد داشته باشد. قیمت با شکست ناحیه‌ی مقاومتی ۴.۸۷۱۹ الی ۵.۵۰ دلار احتمالاً افزایش مومنتوم را تجربه خواهد کرد.

 • مقاومت‌ها: ۵.۵۰ – ۴.۸۷۱۹ – ۴.۴۰
 • حمایت‌ها: ۴.۰۰ – ۳.۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین بین دو حد بالا و پایین ۲۱.۸۰ الی ۲۳.۵۲۱۳ محصور شده است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) افقی شده است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی بالاتر از محدوده‌ی میانی خود قرار دارد که این موضوع به وجود تعادل بین خریداران و فروشندگان اشاره دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ فوریه (۶ اسفند)

در صورت شکست مقاومت ۲۳.۵۲۱۳ دلار برتری با خریداران خواهد بود و رشد قیمت تا ۲۷.۱۹۰۵ دلار امکان پذیر خواهد بود. در طرف مقابل اگر قیمت به زیر حمایت ۲۱.۸۰ دلاری برود، این برتری با فروشندگان خواهد بود. اولین حمایت در نزول، میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۱۹.۵۲ دلار و در زیر آن در ۱۸ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۷.۱۹۰۵ – ۲۳.۵۲۱۳
 • حمایت‌ها: ۲۱.۸۰ – ۱۹.۵۲ – ۱۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

معامله‌‌گران در حال ذخیره‌ی سود خود از نوسانات قیمت تزوس در وضعیت فعلی هستند که باعث کاهش قیمت آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳.۰۱۴ دلار شده است. این سطح کمی بالاتر از قیمت ۲.۹۲۰۴۸۶۴ دلار که سطح ۳۸.۲ درصد اصلاحی رالی اخیر قیمت تزوس است، قرار گرفته است.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ فوریه (۶ اسفند)

اگر قیمت از ۲.۹۲۰۴۸۶۴ دلار جهش داشته باشد، خریداران بار دیگر برای بالا بردن قیمت از سقف تاریخی ۳.۹۴۹۹ دلار تلاش خواهند کرد. با این وجود اگر حمایت ۲.۹۲۰۴۸۶۴ دلاری در قیمت شکسته شود، قیمت تزوس می‌تواند تا سطح ۲.۶۰۲۵ دلار که سطح ۵۰ درصد اصلاحی رالی است، ریزش داشته باشد. سیگنال خرید قابل قبولی در وضعیت فعلی یافت نمی‌شود. از این رو پیشنهاد این است که معامله گران اقدامی انجام ندهند.

 • مقاومت‌ها: ۳.۹۴۹۹
 • حمایت‌ها: ۲.۹۲۰۴۸۶۴ – ۲.۶۰۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

کاردانو باری دیگر به لیست ده ارز برتر دیجیتال بر اساس ارزش بازار برگشته است. خریداران در قیمت کاردانو در تلاش برای حفظ قیمت در بالای حمایت ۰.۰۵۶۰۲۲۱ دلاری هستند. این سطح کمی پایین تر از سطح اصلاحی ۳۸.۲ درصد رالی اخیر قیمتی در ۰.۰۵۷۰۱۸۳ دلار قرار دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ فوریه (۶ اسفند)

اگر این حمایت نگه داشته شود، قیمت ممکن است برای چند روز بین دو حد بالا و پایین ۰.۰۵۶۰۲۲۱ و ۰.۰۶۵۲۲۹۰ دلار نوسان کند. افقی شدن متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده‌ی میانی خود نیز حرکاتی محدود با نوسان کم را پیشنهاد می‌دهند.

شکست قیمت در زیر ۰.۰۵۶۰۲۲۱ دلار می‌تواند قیمت را تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) را در ۰.۰۵۱۷ دلار به پایین بکشد. در مقابل شکست قیمت به بالای ۰.۰۶۵۲۲۹ دلار به منزله‌ی رشد قیمت تا ۰.۰۷۲۲۷۲۲ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۰۷۲۲۷۲۲ – ۰.۰۶۵۲۲۹۰
 • حمایت‌ها: ۰.۰۵۶۰۲۲۱ – ۰.۰۵۱۷
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

8 دیدگاه
Mahdi GH
Mahdi GH
3 سال و 11 ماه قبل

با سلام نظرتون درمورد خرید هوبی توکن چیه؟

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال و 11 ماه قبل
پاسخ  Mahdi GH

سلام ارزهایی مانند چین لینک، دش و توکن هوبی همبستگی‌های متناقضی را با بیت کوین را در آخرین دوره صعودی نشان می دهند و این مسئله مانع از نتیجه گیری در رفتار پایدار بین این ارزها و بیت کوین می‌شود.
در حال حاضر توکن هوبی درگیر با مقاومت بسیار سنگین 5 دلاری خودش هست اگر قیمت این سطح رو با قدرت بشکونه و در بالاش ثبت بشه میشه انتظار صعود تا 9 دلار رو هم ازش داشت

محسن مولایی
محسن مولایی
4 سال قبل

سلام.من تو این هفته حدود ۱۰ میلیون اتریوم خریدم و تا حالا نزدیک به ۳ میلیون ضرر کردم.نظرتون چیه.لطفا راهنمایی کنید.ممنونم

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
4 سال قبل

سلام محسن جان اصلاحات قیمتی جزوی از بازار هستند و چه بهتر که این ریزش قیمتها با سرعت اتفاق بیافته چرا که قیمت مسیر خودش رو زودتر و دوباره از سر میگیره
پیشنهاد میکنم تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت آلت کوین ها رو مطالعه کنید
https://arzdigital.com/harmonic-patterns-that-can-push-altcoin-prices-up/

وحید مغیطی
وحید مغیطی
4 سال قبل

احساس نمیکنید یه مقدار دیر شده بابت این تحلیل
این مال دو روز پیشه

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
4 سال قبل

سلام بابت تاخیر عذرخواهی میکنیم منتها نوسانات یکم کار رو برای پست های تحلیلی در کوتاه مدت سخت میکنه

معین
معین
4 سال قبل

سلام
این مقاله ساعت 9 امروز نوشته شده
الان دقیقأ قیمت تا 9150 اومده
شما داری گذشته را تحلیل میکنی یا آینده رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
4 سال قبل
پاسخ  معین

سلام معین جان بابت تاخیر ازتون عذرخواهی میکنم منتها دیروز این پست ترجمه شده و یکم دیر منتشر شد..انقدر نوسانات هم زیاد هست که مهلت نمیده