تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ می (۱۶ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۵ می (۱۶ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و تزوس برای امروز (۱۶ اردیبهشت) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در دو روز گذشته از ۹,۱۹۰.۸۲ دلار به سمت پایین چرخش کرده است. معامله‌گران طبق تحلیل گذشته می‌توانستند در این سطح اقدام به ذخیره‌ی سود کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین ۵ می (۱۶ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

جهش قوی قیمت در روز جاری از ۸,۵۲۶.۳۸ دلار، بیان‌گر وجود فشار خرید توسط گاوها در سطوح پایین است. شیب مثبت دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه‌ی اشباع خرید، نشان از برتری خریداران دارد.

یک الگوی کلاسیک پرچم بر روی نمودار قابل مشاهده است. با شکست ضلع بالای الگو توسط قیمت، روند صعودی ادامه‌دار خواهد شد. هدف الگو در سطح ۱۰,۸۵۷.۸۹ دلار قرار خواهد گرفت که در نزدیکی مقاومت الگوی مثلث متقارن نیز قرار دارد.

با این حال فروشندگان به راحتی تسلیم نخواهند شد و برای توقف صعود قیمت در ۱۰,۰۰۰ یا ۱۰,۵۰۰ دلار تلاش خواهند کرد. دیدگاه صعود قیمت با شکست ضلع پایین الگوی پرچم منتفی خواهد شد. چنین حرکتی قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۷,۹۶۱ دلار به پایین خواهد کشید. معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید را کمی پایین‌تر از این سطح تنظیم کنند.

 • مقاومت‌ها: ۱۰,۰۰۰ – ۱۰,۵۰۰ – ۱۰,۸۵۷.۸۹
 • حمایت‌ها: ۸,۵۲۶.۳۸ – ۷,۹۶۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در دو روز گذشته از سقف کانال صعودی به سمت پایین چرخیده است. این حرکت منجر به ذخیره‌ی سود معامله‌گران کوتاه مدت و ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۹۲ دلار شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی اتریوم ۵ می (۱۶ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

این حرکت منجر به فعال شدن حد ضرر ۵۰ درصد از معاملات خرید پیشنهادی مطابق تحلیل گذشته شده است. حد ضرر باقی معاملات خرید را می‌توان در ۱۸۵ دلار قرار داد. جهش قوی قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۹۲.۵ دلار نشانه‌ای مثبت تلقی می‌شود و بیان‌گر وجود خریداران در سطوح پایین است. خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای کانال تلاش خواهند کرد.

با موفقیت خریداران در بالا بردن قیمت از بالای سقف کانال، صعود قیمت تا ۲۵۰ و ۲۸۹.۵۹۹ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. با حرکت قیمت به زیر کف کانال، روند به نفع فروشندگان خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲۵۰ – ۲۸۹.۵۹۹
 • حمایت‌ها: ۱۹۲.۵ – کف کانال صعودی

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل در روز جاری بار دیگر از حمایت ۰.۲۰۵۷۰ دلار جهش کرده است. این حرکت نشانه‌ای مثبت تلقی می‌شود چرا که نشان می‌دهد خریداران با قدرت در حال دفاع از این سطح هستند. آنها در حال حاضر برای هدایت قیمت تا مقاومت ۰.۲۴۵۶۰ دلار تلاش خواهند کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی ریپل ۵ می (۱۶ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شیب مثبت دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای ۶۰، نشان از برتری خریداران دارد. حرکت قیمت به بالای مقاومت ۰.۲۴۵۶۰ دلار می‌تواند منجر به حرکت قیمت تا خط روند منفی بلندمدت در ۰.۲۸ دلار شود.

اگر خریداران برای هل دادن قیمت به بالای ۰.۲۴۵۶۰ دلار تقلا کنند، معامله‌گران می‌توانند بخشی از سود معاملات خرید خود را ذخیره کرده و حد ضرر معاملات خود را به ۰.۲۰ دلار انتقال دهند. در زیر این سطح، ریزش قیمت تا ۰.۱۷۳۷۲ دلار ممکن خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۴۵۶۰ – ۰.۲۸
 • حمایت‌ها: ۰.۲۰ – ۰.۱۷۳۷۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

عدم موفقیت خریداران در بالا بردن قیمت بیت کوین‌کش از مقاومت ۲۸۰.۴۷ دلار، ممکن است موجب نوسانات قیمت بین دو حد ۲۰۰ و ۲۸۰.۴۷ دلار در چند روز آینده شود. افقی شدن هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در سطح ۵۰، نشان از تعادل بین عرضه و تقاضا دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین کش ۵ می (۱۶ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر فروشندگان موفق به پایین کشیدن قیمت از دو میانگین متحرک (۲۳۰ الی ۲۴۳ دلار) شوند، ریزش قیمت تا ۲۰۰ دلار ممکن خواهد بود. بنابراین حد ضرر معاملات خرید را می‌توان در ۲۳۰ دلار تنظیم کرد. با جهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای ۲۸۰.۴۷ دلار تلاش خواهند کرد. با تحقق این حرکت، شروع روند صعودی جدید امکان‌پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۸۰.۴۷
 • حمایت‌ها: ۲۴۳ – ۲۳۰ – ۲۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

قیمت بیت‌ کوین اس‌وی همچنان بین دو حد ۱۷۰ الی ۲۲۷ دلار محصور مانده است. عدم موفقیت خریداران در شکست این محدوده موجب ذخیره‌ی سود معامله‌گران شده است. قیمت در روز جاری به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) حرکت کرده است و باعث فعال شدن حد ضرر معاملات خرید شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت‌ کوین اس‌وی ۵ می (۱۶ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

افقی شدن هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی بالاتر از میانه‌ی محدوده خود، نشان از تثبیت قیمت در چند روز آینده دارد. با شکست این محدوده از بالا، برتری نسبی با خریداران خواهد بود.

چنین حرکتی به منزله‌ی شروع روند صعودی جدید و ایجاد فرصت برای باز کردن موقعیت‌های خرید خواهد بود. با حرکت قیمت به زیر ۱۷۰ دلار، برتری با فروشندگان خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۲۷
 • حمایت‌ها: ۱۷۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین در دو روز گذشته از ۵۰.۰۳۵۱ دلار به سمت پایین چرخیده است که نشان می‌دهد فروشندگان با قدرت در حال دفاع از ناحیه‌ی مقاومتی ۵۰ الی ۵۲.۲۸۰۳ دلار هستند. در وضعیت فعلی خریداران در تلاش برای حمایت از قیمت بر روی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۵ دلار هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی لایت کوین ۵ می (۱۶ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

با جهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای ناحیه‌ی مقاومتی مذکور تلاش خواهند کرد. با تثبیت قیمت در بالای این ناحیه، صعود آن تا ۶۳.۸۷۶۹ دلار ممکن خواهد بود.

شیب مثبت دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه‌ی مثبت، نشان از برتری نسبی خریداران دارد.

دیدگاه صعودی با ریزش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و حمایت ۴۳.۶۷ دلار منتفی خواهد شد. حمایت بعدی در زیر این سطح ۴۰ دلار خواهد بود بنابراین حد ضرر معاملات خرید در ۴۲ دلار تنظیم می‌شوند.

 • مقاومت‌ها: ۵۰ – ۵۲.۲۸۰۳ – ۶۳.۸۷۶۹
 • حمایت‌ها: ۴۳.۶۷ – ۴۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین پس از عدم موفقیت در تثبیت در بالای مقاومت ۱۷.۴۷۷۵ دلاری، به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۶.۲۶ دلار بازگشت کرده است. این مسئله نشان می‌دهد که فروشندگان با قدرت در حال دفاع از این مقاومت هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بایننس کوین ۵ می (۱۶ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

جهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، نشانه‌ای مثبت برای قیمت خواهد بود. این حرکت احتمال شکسته شدن مقاومت ۱۷.۴۷۷۵ دلاری را افزایش خواهد داد. در بالای این سطح رشد قیمت تا ۲۱.۵۰ دلار ممکن خواهد بود.

در مقابل حرکت قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، نشان‌گر فقدان خریداران در این سطوح خواهد بود. حمایت بعدی در ۱۳.۶۵ دلار قرار دارد بنابراین معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید را در ۱۵.۵۰ دلار تنظیم کنند.

 • مقاومت‌ها: ۱۷.۴۷۷۵ – ۲۱.۵۰
 • حمایت‌ها: ۱۶.۲۶ – ۱۳.۶۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

قیمت ایاس به زیر حمایت ۲.۸۳۱۹ دلاری خود رفته است. این مسئله نشان‌دهنده‌ی تضعیف مومنتوم (تکانه یا اندازه حرکت) در قیمت است. در حال حاضر خریداران در تلاش برای حمایت از قیمت بر روی روند صعودی هستند. در صورت موفقیت رشد قیمت تا ۳.۱۸۰۲ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی ایاس ۵ می (۱۶ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

افقی شدن هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در میانه خود، نشان از تعادل بین عرضه و تقاضا دارد.

با حرکت قیمت به زیر خط روند مثبت (خط زردرنگ)، برتری با فروشندگان خواهد بود. در زیر این خط، ریزش قیمت تا ۲.۳۳۱۴ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین حد ضرر معاملات خرید را می‌توان در ۲.۵۰ دلار تنظیم کرد. در مقابل صعود قیمت از ۳.۱۸۰۲ دلار به معنای برتری خریداران و رشد احتمالی قیمت تا ۳.۸۸۱۱ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۳.۱۸۰۲ – ۳.۸۸۱۱
 • حمایت‌ها: خط روند مثبت (خط زردرنگ) – ۲.۳۳۱۴

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

قیمت تزوس در روز جاری به حمایت کلیدی ۲.۵۵۹۰۰۳۳۷ دلار بازگشت کرده است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) نیز کمی در زیر این سطح قرار گرفته است. شیب مثبت دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در سطح ۶۰، نشان از برتری خریداران دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی تزوس ۵ می (۱۶ اردیبهشت)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

با حرکت قیمت به بالای خط روند فرعی (خط زردرنگ)، رشد قیمت تا ناحیه‌ی مقاومتی ۳.۰۷۳۶۹۵۹۸ الی ۳.۲۷۱۲ دلار ممکن خواهد بود. این ناحیه به عنوان مقاومتی قوی در قیمت محسوب می‌شود، بنابراین معامله‌گران می‌توانند در این سطوح به ذخیره‌ی سود بپردازند.

در طرف مقابل با حرکت قیمت به زیر ۲.۵۵۹۰۰۳۳۷ دلار، ریزش قیمت تا کف کانال صعودی امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید را در ۲.۵۵ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۳.۰۷۳۶۹۵۹۸ – ۳.۲۷۱۲
 • حمایت‌ها: ۲.۵۵۹۰۰۳۳۷
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

18 دیدگاه
علی
علی
3 سال و 9 ماه قبل

سلام آقای غلامی عزیز
ممنون از تحلیل های خوبتون
برای این هفته تحلیل ندارید؟

اسماعیل کرمی
اسماعیل کرمی
3 سال و 9 ماه قبل

سلام و عرض ارادت، ممنونم آقای غلامی عزیز بابت تحلیل شما

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال و 9 ماه قبل

?

علی اخباری
علی اخباری
3 سال و 9 ماه قبل

سلام
مثل همیشه بسیار عالی و کاربردی ???

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال و 9 ماه قبل

?

Elyas Beshkani
Elyas Beshkani
3 سال و 9 ماه قبل

سلام
خیلی ممنون
لطفا دیجی بایت رو هم تحلیل کنین

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال و 9 ماه قبل
پاسخ  Elyas Beshkani

سلام الیاس جان در نظر خواهیم گرفت

ناشناس
ناشناس
3 سال و 9 ماه قبل

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت گروه ارزدیجیتال درصورت امکان تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک رو هم به تحلیل های هفتگی اضافه کنید

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال و 9 ماه قبل
پاسخ  ناشناس

سلام به شما
سایت مرجع تحلیل ده ارز برتر بازار رو تحلیل می‌کنند اگر اتریوم کلاسیک هم به این لیست اضافه بشه حتما تحلیلش رو در اختیارتون قرار می‌دهیم

رضا کارنده
رضا کارنده
3 سال و 9 ماه قبل

سلام میشه ی توضیح هم در مورد تتر بدید

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال و 9 ماه قبل

سلام رضا جان پیشنهاد میکنم مقاله‌ی زیر رو مطالعه کنید
https://arzdigital.com/stablecoin-jpmcoin/

پیروز
پیروز
3 سال و 9 ماه قبل

سلام
تتر یک ارز (stablecoin ) با پشتوانه دلار است. یعنی همیشه ارزش 1تتر برابر با 1دلار امریکا است.

دکتر رضایی
دکتر رضایی
3 سال و 9 ماه قبل

سلام خدمت آقای غلامی عزیز
خیلی ممنون بابت زحماتتون و امیدوارم هر هفته همینطوری به خوبی شاهد تحلیلهای عالی تون باشیم

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال و 9 ماه قبل

سلام جناب رضایی ممنون از نظرتون
امیدوارم تحلیل ها مفید بوده باشه براتون

Taher.shabani1300
Taher.shabani1300
3 سال و 9 ماه قبل

میشه یه تحلیلم در مورد دیجی بایت بزارین از اول فروردبن تا الان نزدیک به ۵۰۰ درصد رشد داشته . ?

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال و 9 ماه قبل

سلام
تحلیل دیجی بایت و بعضی دیگه از آلت کوین‌هارو سعی میکنیم در آینده در اختیارتون قرار بدیم

احسان
احسان
3 سال و 9 ماه قبل

برید روی اسمارت کش و بیت گلد سرمایه گذاری کنید

مصطفی
مصطفی
3 سال و 9 ماه قبل

بله رشد داشته، ولی تاریخ قیمت dgb نشون میده هر لحظه ممکنه ریزش کنه. کلا دیجی بایت بر اساس هیاهو قیمتش بالا پایین میشه. حالا ببینیم کی ریزش شروع میشه.