شرکت بزرگ ویزا شریک تجاری ریپل را خریداری می‌کند !

شرکت بزرگ ویزا شریک تجاری ریپل را خریداری می‌کند !

به گزارش خبرگزاری رویترز در ۲۷ دسامبر، ویزا غول خدمات پرداخت آمریکایی، قصد خرید شریک ریپل، که یک شبکه‌ی پرداخت برون‌مرزی است را دارد.

ارث‌پورت (Earthport) یک شرکت خدمات مالی مستقر در لندن است که به بانک‌ها و موسسات مالی، سرویس‌های پرداخت برون‌مرزی می‌دهد. این شرکت در سال ۱۹۹۷ تاسیس شده و یکی از شرکای ریپل است. همکاری این دو در راستای توسعه‌ی شبکه‌ی پرداخت کنونی ارث‌پورت برای معاملات برون‌مرزی شکل گرفت.

به گفته‌ی رویترز، پیشنهاد خرید به مبلغ ۲۵۱ میلیون دلار و یا ۰.۳۸ دلار به ازای هر سهم داده شده که ارزش سهام شرکت را به ۴ برابر افزایش می‌دهد.

سهام شرکت ارث‌پورت که در بازار بورس اوراق بهادار لندن درج شده‌اند، در سال جاری به علت خسارات و هزینه‌های رو به رشد، ۲۸ درصد کاهش داشته است. این افت ارزش، شرکت را وادار به تغییرات اساسی در رویکرد خود کرد.

شرکت بزرگ ویزا شریک تجاری ریپل را خریداری می‌کند !

به گزارش نشریه‌ی مالی و اقتصادی Finextra، ارث‌پورت در سال ۲۰۱۶، یک رابط برنامه‌نویسی واحد برای اتصال بانک‌ها به پروتکل دفتر توزیع‌شده‌ی ریپل به هنگام پردازش یک تراکنش برون مرزی را توسعه داد. این API به رفع محدودیت‌های بانک‌ها در نقدینگی، فناوری و حسابرسی کمک می‌کند.

به گزارش کوین تلگراف در ماه اکتبر، ویزا مشغول راه‌اندازی سیستم شناسه‌ی دیجیتال مبتنی بر بلاک چین خود به نام Visa B۲B Connect برای پرداخت‌های برون‌مرزی بود. این سیستم قرار بود، اطلاعات حساسی مانند جزئیات و شماره‌حساب‌های بانکی را توکنیزه کند و یک شناسه‌ی رمزنگاری منحصر به فرد به آنها تخصیص می‌دهد که برای تراکنش‌های بر بستر پلتفرم به کار می‌روند.

ویزا در ژوئن اعلام کرد که پرداخت‌های کارتی آنها در انگلیس و اروپا دچار مشکل شده است. این در حالی بود که به گفته مقامات ارشد نظارتی، مشکل تنها مربوط به پرداخت با ویزاکارت‌ها بوده است. ویزا بدون آنکه علت این حادثه را ذکر کند در توئیتر خود اعلام کرد که مشغول بررسی علت هستند و در اسرع وقت این مشکل را رفع خواهند کرد.

منبع: Cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
یزدانی
یزدانی
5 سال قبل

اگه خبر واقعیت داشته باشه مهم ترین خبر برای سرمایه گزاری است
لطفا تاریخ و جزئیات تکمیلی در این زمینه منتشر کنید با تشکر