بانک مرکزی ونزوئلا به دنبال ذخیره بیت کوین و اتریوم!

بانک مرکزی ونزوئلا به دنبال ذخیره بیت کوین و اتریوم!

به گفته منابع آگاه که نام‌شان فاش نشده است، بانک مرکزی ونزوئلا امکان نگهداری بیت کوین و اتریوم را در خزانه خود بررسی می‌کند.

به گزارش «کوین تلگراف» و بر اساس مقاله هفته گذشته (۴ مهر) «بلومبرگ»، بانک مرکزی ونزوئلا امکان ذخیره ارزهای دیجیتال در خزانه خود را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این در حالی است که پیش‌تر و پس از بروز مشکلاتی در دریافت درآمدهای حاصل از فروش نفت، شرکت دولتی نفت ونزوئلا (PSDV)، از بانک مرکزی این کشور خواسته تا امکان ذخیره ارزهای دیجیتال در خزانه خود را بررسی کند. بخش عمده مشکلات فروش نفت ونزوئلا ناشی از تحریم‌های آمریکاست که دولت «نیکولاس مادورا» را هدف قرار داده است.

منابع ناشناس اعلام کردند که شرکت دولتی نفت این کشور به دنبال انتقال بیت کوین و اتر به بانک مرکزی ونزوئلا است تا به این وسیله بتواند هزینه‌های لازم را به پیمانکاران و تامین‌کنندگان خود پرداخت کند. در این روش بانک مرکزی به‌عنوان پرداخت‌کننده عمل خواهد کرد.

طبق گزارش‌ها بانک مرکزی ونزوئلا بر روی طرحی کار می‌کند که آن را قادر می‌سازد تا از ارزهای دیجیتال به‌عنوان ذخیره ارزی استفاده کند. ذخیره ارزی ونزوئلا در حال حاضر با رقم ۷.۹ میلیارد دلار در پایین‌ترین میزان ۳۰ سال اخیر قرار دارد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اولین خودپرداز فیزیکی بیت کوین پس از چندین بار تلاش ناموفق، بالاخره در سپتامبر (شهریور) سال جاری در شهر «سان آنتونیو دل تاچرا» نصب گردید. این دستگاه خودپرداز توسط شرکت «پاندا بی‌تی‌ام» (Panda BTM)، یک شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در آمریکا لاتین، نصب شده است و از ارزهای بیت کوین، بیت کوین کش، «دش» (DASH) و پزوی کلمبیا و ونزوئلا پشتیبانی می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه