وزیر خزانه‌داری آمریکا از سخنان ترامپ در خصوص ارزهای دیجیتال حمایت کرد

وزیر خزانه‌داری آمریکا از سخنان ترامپ در خصوص ارزهای دیجیتال حمایت کرد

استیون منوشین (Steven Mnuchin)، وزیر خزانه‌داری آمریکا، نگرانی‌های دونالد ترامپ در خصوص استفاده از ارزهای دیجیتال برای تامین مالی فعالیت‌های غیرقانونی را تائید کرده و نقش قوانین شبکه اجرایی جرایم مالی (FinCEN) را برای سازمان‌های خریدوفروش ارزهای دیجیتال مهم دانست. 

به گزارش کوین‌تلگراف، وزیر خزانه‌داری آمریکا، استفاده از ارزهای دیجیتال برای تأمین مالی فعالیت‌های غیرقانونی را تهدید جدی علیه امنیت ملی خواند و گفت که سرمایه به‌کاررفته برای این کار، به میلیاردها دلار می‌رسد. وی در ادامه عنوان کرد:

تاکنون میلیاردها دلار از طریق ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین برای پشتیبانی از فعالیت‌های غیرقانونی از جمله جرائم سایبری، اخاذی، باج افزارها، داروهای مخدر و روان‌گردان، قاچاق انسان و غیره جابه‌جا شده است. این مشکل به‌طورقطع تهدیدی برای امنیت ملی کشور به شمار می‌رود.

منوشین علاوه بر این اظهارات، در مورد نقش آشکار ارزهای دیجیتال در تأمین مالی جرائم سارمان یافته گفت:

گمان می‌کنم که ارزهای دیجیتال تا حد بسیار زیادی توسط فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های غیرقانونی کنترل می‌شوند.

او همچنین توییت رئیس‌جمهور این کشور را در خصوص ارزهای دیجیتال عیناً تکرار کرد:

همان‌طور که رئیس‌جمهور گفت، بیت کوین بسیار بی‌ثبات و بر باد استوار است (هیچ پشتوانه‌ای ندارد) و  این وزارت‌خانه، نقش دلار به‌عنوان ارز ذخیره جهانی را بسیار جدی تلقی می‌کند.

پیش‌ از این نیز، ترامپ در پی برگزاری جلسه‌هایی در خصوص شبکه‌های اجتماعی، روز ۱۲ جولای، توییت‌های ضد بیت کوین و ارزهای دیجیتال بی‌شماری را برای اشخاص محافظه‌کار منتشر کرد. او هم‌چنین اشاره کرد که ارزهای دیجیتال، پر نوسان و بر باد استوار بوده و سبب تسهیل انجام فعالیت‌های غیرقانونی می‌شوند.

ترامپ بیت کوین و ارزهای دیجیتال را به بی‌ثبات بودن و بی‌ارزش بودن متهم کرد

طبق گفته‌های منوچین، کاربران فیس‌بوک، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، ازنظر این وزارت خانه همانند بانک‌ها و سایر سازمان‌های سنتی، تابع سیاست‌های مبارزه با تأمین مالی تروریسم و قوانین ضد پول‌شویی موجود هستند.

وی در ادامه گفت که معامله‌گران ارزهای دیجیتال باید از قانون محرمانه ماندن تراکنش‌های بانکی (BSA) تبعیت کرده و در اداره شبکه اقدام علیه جرائم مالی (FinCEN)، یکی از زیرشاخه‌های این وزارت خانه، ثبت‌نام کنند. FinCEN، سازمان قانون‌گذاری فدرال و مجری قانون محرمانه بودن تراکنش‌های بانکی (BSA) بوده که بر تمام سرویس‌های تبادل پول، ازجمله پروژه‌های ارزهای دیجیتالی مثل لیبرا (Libra)، نظارت دارد.

منوشین همچنین گروهی را برای نظارت روی ثبات دارایی‌های دیجیتال تشکیل داد که علاوه بر FinCEN، شامل دیگر نهادهای قانون‌گذاری مانند سیستم فدرال رزرو، کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نیز می‌شود. ایده‌ی تشکیل این کارگروه، کاهش ریسک‌ قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
علی
علی
4 سال قبل

شما که سالها دارید با دلار بدون پشتوانه بر جهان حکومت می کنید. معلومه در مقابل همچین پدیده نوظهوری جبهه گیری کنین. تأکید می کنم دلار بدون پشتوانه. برین در مورد دلار مقاله هاشو بخونین که چجوری بدون حساب و کتاب دارن هر روز دلار چاپ می کنن. اصلا بیت کوین اومده حکومت استبدادی امثال شماها و بانک هاتونو به چالش بکشه.