قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در ایالات متحده با جدیت بیشتری دنبال می‌شود

قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در ایالات متحده با جدیت بیشتری دنبال می‌شود

به گزارش وال‌استریت ژورنال، سازمان خدمات درآمد داخلی ایالات‌متحده آمریکا در نظر دارد تا طی هفته‌های آتی، در دستورالعمل‌های سال ۲۰۱۴ خود در خصوص ارزهای دیجیتال تغییر ایجاد کند. تغییر در این دستورالعمل‌ها به درخواست گروهی از قانون‌گذاران این کشور در ماه آوریل، صورت می‌گیرد. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

به گفته سایت pymnts، این تغییرات بخشی از فشارها برای قانون‌گذاری حوزه ارزهای دیجیتال، که تاکنون توجه چندانی به آن نشده، است. اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود. به نقل از چندین روزنامه، کنگره‌ی ایالات‌متحده قصد دارد تا حداقل سه لایحه را برای رفع خلأهای قانونی پیرامون پول‌های دیجیتال، در نظر بگیرد.

این اقدامات را می‌توان ناشی از افزایش تمرکز دولت آمریکا بر حوزه فناوری اطلاعات دانست؛ تمرکزی که اکنون، گریبان شرکت‌هایی نظیر گوگل و فیس‌بوک را نیز گرفته است. به‌علاوه، برنامه‌ی فیس‌بوک برای انتشار ارز دیجیتال اختصاصی خود به نام «لیبرا»، یکی از عمده دلایل جلب‌ شدن توجه‌ی قانون‌گذاران حوزه مالی و خدمات پرداخت به این صنعت است.

پروژه‌ی لیبرا توسط انجمنی متشکل از ۲۸ عضو پشتیبانی شده و مدیریت آن بر عهده فیس بوک است

پروژه‌ی لیبرا توسط انجمنی متشکل از ۲۸ عضو پشتیبانی شده و مدیریت آن بر عهده فیس بوک است

کنگره آمریکا هم‌چنین قصد دارد تا در اواخر ماه جولای، جلساتی را به منظور بررسی این برنامه برپا کند. وال استریت ژورنال نوشت:

حامیان ارزهای دیجیتال در واشنگتن اظهار دارند که شفافیت قانونی برای رشد این حوزه ضروری است. آنها همچنین نگران‌اند که ایالات‌متحده از قافله‌ای که ژاپن و سوئیس پیشگامان آن هستند عقب بماند؛ چراکه آنها تا به اینجا، به‌ واسطه‌ی توسعه‌ی چارچوب‌های قانونی، موفق به جذب پروژه‌ها و سرمایه‌گذاران این حوزه شده‌اند. درنتیجه، فیس‌بوک، گروهی را برای اداره‌ی لیبرا در کشور سوئیس در نظر خواهد گرفت. هم‌چنین، رشد ارزهای دیجیتال با چالش‌هایی بیش از حوزه قانونی مواجه است. بیت کوین در تلاش است تا توجه گروه‌هایی به‌ غیر از علاقه‌مندان به مسائل فناوری اطلاعات را به خود جلب کند. توجه‌ی قاچاقچیان مواد مخدر و کلاه‌برداران به بیت کوین به دلیل ناشناس بودن این ارز دیجیتال، شهرت آن را زیر سؤال برده است.

در پایان گزارش آمده  که موضوع قانون‌گذاری، همچنان مانع از پذیرش گسترده‌ی ارزهای دیجیتال خواهد شد. علاوه بر آن، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این حوزه، مسئله‌ی اخذ مالیات به شمار می‌آید.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه