توییتر: ۱۳۰ حساب روز چهارشنبه هک شد

توییتر: ۱۳۰ حساب روز چهارشنبه هک شد

توییتر می‌گوید گروه هکرهایی که اواخر هفته‌ گذشته، تحت عنوان «Crypto for Health» به این شبکه اجتماعی حمله کردند، بیش از ۱۳۰ حساب کاربری را هدف گرفته بودند.

به گزارش کوین دسک، توییتر، صبح روز جمعه نوشت این هکرهای ناشناس، توانسته‌اند کنترل کامل زیرمجموعه‌ای کوچک از حساب‌های کاربری را به دست بگیرند و از آنها برای ارسال توییت و درخواست بیت کوین از کاربران استفاده کنند.

از جمله حساب‌های کاربری هک‌شده می‌توان به حساب‌های چهره‌های سرشناسی همچون باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، جاستین سان و شرکت‌هایی نظیر صرافی کوین‌بیس و خبرگزاری کوین دسک اشاره کرد.

گفتنی است کاربران، تعدادی بیت کوین به ارزش بیش از ۱۲۵ هزار دلار به حساب هکرها واریز کردند، تا اینکه توییتر کنترل اوضاع را در دست گرفت و حساب‌های هک‌شده را قفل کرد.

توییتر در حال بررسی است تا ببیند آیا هکرها توانسته‌اند به داده‌های غیرعمومی نیز دسترسی پیدا کنند یا خیر.

یکی از کارکنان سابق توییتر در گفت‌وگو با فایننشال تایمز گفته است که این شرکت، پروتکل‌های امنیتی سهل‌انگارانه‌ای دارد و ابزارهای مدیریتی کاملی را در اختیار صدها تن از مهندسان خود قرار می‌دهد.

هکرها پیش‌تر نیز در سال ۲۰۰۹ توانسته بودند دوبار توییتر را هک کنند. در آن زمان، کمیسیون تجارت فدرال نسبت به آنچه «کوتاهی جدی در امنیت داده» خوانده بود، توییتر را به باد انتقاد گرفته بود.

شماری از قانون‌گذاران ایالات متحده با اشاره به خسارت‌های احتمالی هک‌شدن حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا نگرانی خود را نسبت به نفوذ هکرها به توییتر، ابراز کرده‌اند. آنها این سؤال را مطرح می‌کنند که اگر این اتفاق برای حساب توییتری ترامپ می‌افتاد چه عواقبی به دنبال داشت؟

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه