پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

قیمت بیت کوین به پایان مرحله تحکیم خود نزدیک شده است و حرکت بعدی قیمت می‌تواند تعیین‌کننده این موضوع باشد که آیا آلت کوین‌ها همچنان از بیت کوین عملکرد بهتری خواهند داشت یا نه.

به گزارش کوین تلگراف، طی این هفته، وارن بافت، سرمایه‌گذار و میلیاردر معروف، باعث ایجاد موجی از تعجب در رسانه‌های مالی شده است. گزارش‌ها حاکی از فروش چندین سهام بانکی توسط برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway)، شرکت سرمایه‌گذاری بافت، است. همچنین با توجه به اطلاعات منتشرشده مبنی بر آخرین پرونده‌های سه‌ ماهه سهامداران، برکشایر هاتاوی اقدام به خرید سهام شرکت استخراج طلای بریک گولد (Barrick Gold) کرده است.

این سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی است، زیرا بافت منتقد جدی طلا است، اما به نظر ‌می‌رسد در شرایط اقتصادی کنونی نظر خود را تغییر داده و به‌دنبال امنیت در دارایی‌ها است. مکس کایزر (Max Keiser)، گوینده و گزارش‌گرِ مشهور روسی، معتقد است که احتمالاً مدیران صندوق‌ها بخش بیشتری از آن‌ها را به طلا تخصیص خواهند داد. این امر ممکن است باعث افزایش قیمت طلا به ۵,۰۰۰ دلار در هر انس شود. کایزر همچنین انتظار دارد که بخشی از سرمایه سازمان‌ها و شرکت‌های حقوقی به بازار ارزهای دیجیتال وارد شود و باعث شروع رالی قیمت بیت کوین تا ۵۰,۰۰۰ دلار شود.

مایکل نووگراتز (Mike Novogratz)، مدیرعامل بانک ارزهای دیجیتال گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، همچنین اعلام کرده است که بیت کوین نسبت به سال گذشته، موقعیت خود را به‌عنوان یک دارایی امن و باارزش محکم کرده است.

از طرفی بری سیلبرت (Barry Silbert)، بنیان‌گذار شرکت مدیریت سرمایه ارزهای دیجیتال گری ‌اسکیل اینوِستمِنتس (Grayscale Investments)، اعلام کرده است که تبلیغات اخیرشان در شبکه‌های تلویزیونی مختلف، ثمربخش بوده است. زیرا این شرکت تنها در یک هفته شاهد ورود ۲۱۷ میلیون دلار به صندوق‌های مختلف خود بوده است.

بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین همچنان در نزدیکی سقف اخیر خود در ۱۲,۱۱۳.۵۰ دلار، در حال تحکیم جای پای خود است. این موضوع بیان‌گر این است که گاوها با توجه اینکه انتظار ادامه‌ی صعود قیمت‌ را دارند، موقعیت‌های خود را در بازار باز نگه داشته‌اند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) که یک جزء از شاخص حرکت جهت‌دار (DMI) است، همچنان با قدرت در بالای سطح ۳۸ قرار گرفته و شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در حال افزایش است. این عوامل نشان‌دهنده‌ی قدرت روند صعودی است.

یک الگوی پرچم که الگویی ادامه‌دهنده است، در حال تشکیل شدن در قیمت است. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای الگوی پرچم و مقاومت ۱۲,۳۰۴.۳۷ دلار شوند، احتمال ادامه‌ی روند صعودی زیاد خواهد بود. هدف الگوی پرچم در ۱۴,۹۵۶ دلار قرار دارد، بااین‌حال فروشندگان در ۱۳,۰۰۰ و ۱۴,۰۰۰ دلار، روند صعودی قیمت را کند خواهند کرد.

در مقابل اگر خرس‌ها موفق به پایین‌آوردن قیمت از الگو شوند، ریزش آن تا ۱۰,۴۰۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. ریزش به زیر این سطح به‌معنای کمبود تعداد خریداران در سطوح بالاتر و تشکیل یک سقف کوتاه‌مدت در این سطح خواهد بود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

+DI یا اندیکاتور جهت‌دار مثبت (خط سبز) و -DI یا اندیکاتور جهت‌دار منفی (خط قرمز در تصویر بالا) مرتباً در حال تقاطع با یک‌دیگر هستند و شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) تا سطح ۱۸ به پایین کشیده شده است. این عوامل نشان‌دهنده‌ این است که در تایم فریم چهارساعته فاقد روند هستیم و قیمت نوسانات عرضی دارد.

در وضعیت فعلی، قیمت از مقاومت ضلع بالای الگو به‌سمت پایین چرخیده است. این امر نشان می‌دهد که فروشندگان با قدرت در حال دفاع از این سطح هستند. به‌هر‌حال فروشندگان موفق به تثبیت قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) نشده‌اند که نشان از جریان خرید در ریزش‌ها دارد.

شکست قیمت به بالای مقاومت الگوی پرچم، نشان از بازگشت خریداران به بازار دارد. در طرف مقابل با تثبیت قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، ریزش قیمت تا خط حمایت الگو ممکن خواهد بود.

اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم با توجه به قرارگرفتن شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) در بالای ۵۳ و شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، در یک روند صعودی پرقدرت قرار گرفته است. +DI یا اندیکاتور جهت‌دار مثبت (خط سبز) در بالای -DI یا اندیکاتور جهت‌دار منفی (خط قرمز در تصویر بالا) قرار گرفته است. این نشان می‌دهد که خریداران دست بالاتر را دارند.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

قیمت از مقاومت شکسته‌شده‌ ۴۱۵.۶۳۴ دلار به‌سمت بالا جهش کرده است. این امر نشان از حمایت قوی قیمت توسط خریداران دارد. اگر آن‌ها موفق به هدایت قیمت به بالای ۴۴۴.۱۵ دلار شوند، حرکت صعودی قیمت تا ۴۸۰ دلار ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل اگر خرس‌ها موفق به پایین‌کشیدن قیمت به زیر ۴۱۵.۶۳۴ دلار شوند، ادامه‌ ریزش آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۸۲ دلار ممکن خواهد بود. با جهش قیمت از این سطح، خریداران برای ادامه‌ی روند صعودی تلاش خواهند کرد.

به‌هرحال با ریزش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، ادامه ریزش تا ۳۶۶ دلار ممکن خواهد بود. جهش قوی قیمت از این سطح ممکن است باعث نوسانات عرضی و محدود قیمت برای چند روز دیگر شود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

فروشندگان در تایم فریم چهارساعته قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) برده است اما موفق به تثبیت آن در زیر حمایت ۴۱۵.۶۳۴ دلاری نشده‌اند. این موضوع نشان‌دهنده دفاع پرقدرت خریداران از این سطح است. اگر آن‌ها موفق به هدایت قیمت به بالای ۴۴۴.۱۵ دلار شوند، احتمال ادامه‌ روند صعودی وجود دارد.

به‌هرحال با چرخش از ۴۴۴.۱۵ دلار به‌سمت پایین، قیمت ممکن است برای چند روز دیگر در یک بازه کوچک وارد فاز تحکیم شود. شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) تا به زیر سطح ۲۳ اصلاح کرده است. این موضوع نشان‌‍‌دهنده‌ی تضعیف روند صعودی قیمت در کوتاه‌مدت است. این امر همچنین در کوتاه‌مدت ممکن است موجب ورود قیمت به فاز تحکیم شود. این دیدگاه با چرخش قیمت و ریزش آن به زیر حمایت کلیدی ۴۱۵.۶۳۴ دلار منتفی خواهد شد.

ایاس (EOS)

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) در زیر سطح ۲۰ قرار گرفته است. این امر نشان می‌دهد که قیمت ایاس هنوز در یک روند صعودی قوی قرار نگرفته است. به‌هر‌حال رشد شدید قیمت در ۱۵ اوت، آن را تا مقاومت کلیدی و بالاسری ۳.۸۸۱۱ دلار هدایت کرده است.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در وضعیت فعلی فروشندگان در حال دفاع از این مقاومت بوده و در مقابل، خریداران در تلاش برای هدایت قیمت به بالای آن هستند. اگر خریداران موفق عمل کنند، به شتاب (تکانه) صعودی قیمت افزوده خواهد شد و هدف ۴.۴ دلار و در بالای آن ۴.۶۶ دلار مدنظر خواهد بود. در بالای این دو سطح هدف بعدی ۵.۴۰ دلار است.

در مقابل اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۳.۵۰ دلار ببرند، امکان ادامه‌ ریزش آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳.۱۶ دلار وجود خواهد داشت.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) در تایم فریم چهارساعته به بالای سطح ۴۱ رفته است. این امر نشان‌دهنده‌ روند قوی قیمت در کوتاه‌مدت است. +DI یا اندیکاتور جهت‌دار مثبت (خط سبز) در بالای -DI یا اندیکاتور جهت‌دار منفی (خط قرمز در تصویر بالا) قرار گرفته است و شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) نیز صعودی است. این عوامل از برتری خریداران خبر می‌دهد.

در وضعیت فعلی، قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به‌سمت بالا جهش کرده است. این امر از جریان خرید قوی در ریزش قیمت تا این حمایت خبر می‌دهد. خریداران درحال‌حاضر برای هدایت و تثبیت قیمت به بالای مقاومت ۳.۸۸۱۱ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، شتاب صعودی افزایش خواهد یافت.

این دیدگاه با چرخش قیمت از سطوح فعلی و شکست به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) منتفی خواهد شد و این امر به‌نفع فروشندگان خواهد بود.

تزوس (Tezos)

قیمت تزوس در ۱۰ اوت به بالای مقاومت ۳.۹۶ دلار رفته است. اگرچه فروشندگان در ۱۱ و ۱۲ اوت برای معتبر نشان دادن شکست قیمت به زیر سقف تاریخی تلاش کردند، موفق به تثبیت آن در سطوح پایین‌تر نشدند. این امر از وجود جریان خرید قوی در ریزش توسط خریداران خبر می‌دهد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) به بالای ۲۸ رفته است. این امر نشان از تقویت قیمت دارد. اگر قیمت از ۳.۹۶ دلار به‌سمت بالا جهش کند، گاوها برای ادامه روند صعودی به بالای ۴.۵۰ دلار تلاش خواهند کرد. در این صورت امکان صعود قیمت تا ۵.۵ دلار نیز وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل، اگر فروشندگان موفق به پایین‌آوردن قیمت از حمایت ۳.۹۶ دلاری شوند، ادامه‌ ریزش تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳.۶۲ دلار ممکن خواهد بود. اگر قیمت از این حمایت جهش کند، خریداران برای ادامه‌ روند صعودی تلاش خواهند کرد.

دیدگاه صعودی قیمت با ریزش آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) منتفی خواهد شد و ادامه‌ روند نزولی تا ۲.۶ دلار ممکن خواهد بود.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

نمودار چهارساعته نشان می‌دهد که خریداران از حمایت ۳.۹۶ دلار دفاع کرده‌اند. اگر آن‌ها موفق به هدایت قیمت به بالای خط روند نزولی شوند، حرکت قیمت تا ۴.۵۰ دلار ممکن خواهد بود. به‌هر‌حال اگر فروشندگان از این مقاومت دفاع کنند، قیمت ممکن است برای چند روز دیگر نوسانات محدودی را تجربه کند. شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و ریزش شدید شاخص میانگین جهت‌دار (ADX)، نشان از تعادل بین عرضه و تقاضا دارد. این دیدگاه با ریزش قیمت به زیر حمایت ۳.۹۶ دلار منتفی خواهد شد و ادامه‌ ریزش تا ۳.۶۰ دلار و سپس تا ۳ دلار امکان دارد.

کازماز (Atom)

قیمت کازماز در ۱۲ اوت به بالای مقاومت ۵.۴۲۳ دلاری خود رفته است. این حرکت شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) را به بالای سطح ۳۰ هل داده است. +DI یا اندیکاتور جهت‌دار مثبت (خط سبز) در بالای -DI یا اندیکاتور جهت‌دار منفی (خط قرمز در تصویر بالا) قرار گرفته و شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به‌سمت بالا در حال حرکت است. این عوامل نشان از برتری خریداران دارد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در وضعیت فعلی، قیمت از کف روزانه، خود را بازیابی کرده است. این امر نشان از جریان قوی خرید در ریزش‌ها دارد. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۶.۶۰۴ دلار شوند، ادامه‌ روند صعودی ممکن خواهد بود. از سر گرفتن روند صعودی قیمت بعد از اصلاح یک تا سه‌روزه، به‌معنای افزایش شتاب (تکانه حرکت) قیمت خواهد بود. روند قیمت در صورت تثبیت در بالای ۵.۴۲۳ دلار، صعودی خواهد بود.

از طرفی با ریزش قیمت به زیر ۵.۴۲۳ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، فروشندگان دست بالاتر را در بازار خواهند داشت. چنین حرکتی کمبود خریداران در سطوح بالاتر و امکان اصلاح عمیق‌تر قیمت را هشدار خواهد داد.

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) در تایم فریم چهارساعته، به زیر سطح ۲۵ رفته است. +DI یا اندیکاتور جهت‌دار مثبت (خط سبز) و -DI یا اندیکاتور جهت‌دار منفی (خط قرمز در تصویر بالا) در نزدیکی یکدیگر در حال حرکت هستند. این امر نشان از تعادل بین خریداران و فروشندگان دارد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) افقی شده که نشانه‌ دیگری از ورود قیمت به فاز تحکیم است.

به‌هرحال اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای خط روند نزولی شوند، حرکت آن تا ۶.۶۰۴ دلار ممکن خواهد بود و در بالای آن ادامه‌ روند صعودی امکان‌پذیر خواهد بود. در مقابل اگر فروشندگان موفق به پایین‌آوردن قیمت به زیر خط روند صعودی شوند، ریزش قیمت تا ۵.۴۲۳ دلار ممکن خواهد بود. ادامه‌ ریزش قیمت به زیر این حمایت، روند قیمت را به‌نفع فروشندگان خواهد کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

14 دیدگاه
سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
۳ سال قبل

فعلا که YFI موجودی منو ۳برابر کرده و تمام این ارزهایی که اینجا ازشون نام بردید در سراشیبی هستن
?????

فرهاد
فرهاد
۳ سال قبل

با سلام و درود خدمت شما استاد بزرگ ممنون میشم از ریپل هم بگید ( با تشکر )

ابولفضل رجبی
ابولفضل رجبی
۳ سال قبل

سلام یکی از دوستان میگفت قرار بایننس اهراز هویت اجباری بشه راست یا نه ؟؟؟؟؟

مهدی
مهدی
۳ سال قبل

ارز pchain بررسی کنید آینده درخشانی داره

Miran
Miran
۳ سال قبل

و لایت کوین

نوید
نوید
۳ سال قبل

رشد شدید ایاس در راه هست عقب نمونید

سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
۳ سال قبل
پاسخ  نوید

????? YFI

قاسم
قاسم
۳ سال قبل

Litecoin

ممد
ممد
۳ سال قبل

فکر میکنم ترون هم باید اضافه شه

سینا فرخی
سینا فرخی
۳ سال قبل

کلا سایت شما اعتقادی به ریپل نداره

محسن دهقانی
محسن دهقانی
۳ سال قبل

ریپل یکم دیگه بیشتر تلاش بکنه استیبل کوین خوبی میشه

علی
علی
۳ سال قبل

الان استیبل کوینه.تتر اداشو درمیاره

علیرضا
علیرضا
۳ سال قبل

بس که ارز به درد نخوریه

Ali
Ali
۳ سال قبل

???