پلن‌بی: حالا زمان بالا رفتن قیمت بیت کوین است

پلن‌بی: حالا زمان بالا رفتن قیمت بیت کوین است

مدل اصلی پیش‌بینی قیمت انباشت به جریان از خاتمه گذار فاز بیت کوین در ۱۰۰,۰۰۰ دلار خبر می‌دهد.

به گزارش کوین تلگراف، خالق مدل انباشت به جریان می‌گوید اکنون زمان آن فرارسیده است که بیت کوین دور بعدی افزایش قیمت خود را شروع کند.

پلن‌بی (PlanB)، روز گذشته طی توییتی نوشت که علائمی ظاهر شده است که نشان می‌دهد بیت کوین برای تکرار دستاوردهای تاریخی خود خیز برداشته است.

پلن‌بی با اشاره به مدل خود می‌گوید اکنون وقت آن فرارسیده است که قیمت بیت کوین به اندازه یک مرتبه توان (Order of Magnitude) به‌سمت بالا حرکت کند.

وی در کنار نمودار جدیدی که منتشر کرده، نوشته است:

این مدلِ سری‌های زمانی ۲۰۱۹ روی داده‌های تاریخی بیت کوین است (داده‌های طلا، نقره، الماس و املاک استفاده نشده است).

وی در ادامه افزوده است:

شما در این نمودار می‌توانید جهش مقدار مدل را در زمان وقوع هاوینگ (خط سفید) به‌همراه افت‌های مربوطه در خطای مدل (نقاط سفید) مشاهده کنید. اکنون زنگ بالارفتن قیمت به صدا درآمده است.

نمودار مدل انباشت به جریان بیت کوین
مدل انباشت به جریان بیت کوین در روز ۱۴ سپتامبر (۲۴ شهریور). منبع: توییتر پلن‌بی

گفتنی است نمودار مدل اصلی انباشت به جریان (S2F) با مدل انباشت به جریان بیت کوین در ترکیب با چند دارایی (S۲FX) متفاوت است. مدل S2FX مشتمل بر چندین عامل کلان است و مفهوم جدیدی به نام «فاز» را در سیر دگردیسی بیت کوین به‌عنوان یک دارایی معرفی می‌کند. مطابق این مدل، بهای متوسط بیت کوین تا پیش از سال ۲۰۲۴ به ۲۸۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

از زمان وقوع هاوینگ در ماه مه (اردیبهشت)، بیت کوین چندین نقطه قرمز روی مدل بر جای گذاشته است که می‌تواند حتی در صورت تکرار نشدن اتفاقات رخ‌داده در سال ۲۰۱۶، انتظارات کنونی را برآورده کند.

مایکل ون دو پوپه (Michael Van de Poppe) نیز از مشاهده الگوی مشابهی از منظر تحلیل تکنیکال خبر داده است.

وی روز گذشته طی توییتی نوشته است:

اگر می‌خواهید که دوره‌ها و چرخه‌های بازار را با هم مقایسه کنید، وضعیت کنونی حاکم بر بازار را با آنچه در سال ۲۰۱۶ به وقوع پیوست، در کنار هم قرار دهید.

پوپه در ادامه می‌نویسد:

حرکات قیمتی بالارونده اما آهسته در کنار دوره‌های تثبیت جانبی، چندین بار در سال ۲۰۱۶ مشاهده شده است. انتظار می‌رود در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ نیز شاهد اتفاق مشابهی باشیم.

پلن‌بی در پاسخ به این سؤال که سرمایه لازم برای جهش بهای بیت کوین به محدوده ۱۰۰,۰۰۰ دلار قرار است از کجا تأمین شود، با اشاره به یکی از یادداشت‌های وبلاگی خود پیرامون مدل S۲F و تأیید مجدد اعتبار فرضیه خود گفت:

طلا، نقره، کشورهای گرفتار در دام نرخ‌های بهره منفی، مردمان دست به گریبان با دولت‌های غارتگر، میلیاردرها و میلیونرهایی که درصدد محافظت از دارایی‌های خود دربرابر سیاست‌های تسهیل کمی هستند و دست آخر سرمایه‌گذاران صنعتی از جمله منابع تأمین‌کننده سرمایه لازم برای جهش قیمت بیت کوین‌اند.

علاوه بر بیت کوین، خوش‌بینی به دیگر پناهگاه‌های امن دارایی در هفته جاری افزایش پیدا کرده است. همان‌طور که پیش‌تر در رسانه‌ها منتشر شد، امید است که همزمان با اعلام سیاست‌های جدید فدرال رزرو در روز چهارشنبه هفته جاری، طلا شاهد روندی افزایشی باشد.

مایک مک گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) نیز از قوت گرفتن احتمال رشد طلا سخن گفته است:

افزایش بهای طلا به‌رغم کاهش موقعیت‌های معاملاتی خرید صندوق‌های پوششی و پیشروی دلار، نشان‌دهنده تقویت عوامل بنیادی نهفته در ورای این فلز گران‌بها است.

مک گلون در ادامه افزوده است:

کاهش معاملات سوداگرانه درمقایسه با افزایش تقاضای طبیعی با هدف ذخیره ارزش، علائمی است که از وقوع یک بازار صعودی استوار خبر می‌دهد.

گفتنی است نرخ برابری طلا در برابر دلار آمریکا (XAU/USD) هم‌اکنون در حدود ۱,۹۵۰ دلار است و با اوج تاریخی ۲,۰۷۵ دلاری خود در ماه اوت (مرداد) فاصله دارد.

error in loading comments. please attention