ارزش بازار تتر به ۱۵ میلیارد دلار رسید

ارزش بازار تتر به ۱۵ میلیارد دلار رسید

موج فزاینده اقبال به حوزه دیفای به عرضه انبوه تتر در سال جاری میلادی دامن زده و باعث شده است تا ارزش بازار این استیبل کوین از آستانه ۱۵ میلیارد دلار عبور کند. گفتنی است تنها در عرض یک ماه اخیر، ۳ میلیارد دلار به موجودی تتر اضافه شده است.

به گزارش کوین تلگراف، در ابتدای سال جاری میلادی، ارزش تترهای درگردش بازار تنها اندکی بیش از ۴ میلیارد دلار بود، اما امروز این رقم به بیش از ۱۵ میلیارد دلار رسیده است. بدون شک دیفای مهم‌ترین نیروی محرکه ضرابخانه تتر بوده است؛ چراکه هر روز استخرهای نقدینگی بیشتری برپایه این استیبل کوین شکل می‌گرفتند. آن‌طور که رسانه‌ها گزارش کرده‌اند، با افزایش موج تقاضا برای استیبل کوین‌ها، متوسط ارزش انتقالی روزانه تتر طی یک ماه اخیر از پی‌پال نیز پیشی گرفته است.

بنیاد تتر نیز به مناسبت عبور ارزش بازار این ارز دیجیتال باثبات دست به انتشار اعلامیه‌ای زده و در آن اذعان کرد:

ارزش بازار تتر از آستانه ۱۵ میلیارد دلار عبور کرده است!

تنها در عرض یک ماه، ارزش بازار این استیبل کوین بیش از ۳ میلیارد دلار افزایش یافته است. تتر کماکان جایگاه نخست خود را به‌عنوان نقدترین، پایدارترین و معتمدترین ارز دیجیتال باثبات بازار حفظ کرده است.

اینفوگرافیکی از سوی وب‌سایت Flipsidecrypto.com منتشر شده که در آن نقل‌وانتقال تتر میان کاربران و صرافی‌ها در ماه جاری میلادی به تصویر کشیده شده است. آن‌طور که پیداست، صرافی‌های متمرکز، بخش عمده‌ای از حجم معاملات تتر را به خود اختصاص داده‌اند؛ از جمله بایننس و بیتفینکس تقریباً میزبان ۲ میلیارد دلار از تترهای درگردش هستند.

ارزش بازار تتر به ۱۵ میلیارد دلار رسید
اینفوگرافیک وب‌سایت Flipsidecrypto.com

بنابر داده‌های منتشرشده در گزارشِ شفافیت تتر (Tether Transparency Report)، اکنون ارزش تترهای موجود روی بستر اتریوم از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کرده است. این میزان برابر با دوسوم کل موجودی تتر است. گفتنی است در حال حاضر، ۴.۲ میلیارد از موجودی تتر در بلاک چین ترون (Tron) و ۱.۳ میلیارد دلار آن در بستر امنی (Omni) میان کاربران دادوستد می‌شود.

در اواخر ماه گذشته، بنیاد تتر، مبادله‌ای یک میلیارد دلاری را میان دو صرافی بایننس و بیتفینکس انجام داد. طی این مبادله، صرافی بایننس، یک میلیارد دلار تتر مازاد مبتنی بر ترون خود را با معادل اتریومی آن معامله کرد.

در روز ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) نیز، مبادله‌ دیگری از سوی بنیاد تتر انجام پذیرفت؛ چراکه تقاضا برای نسخه ERC-20 این استیبل کوین از نسخه‌های دیگر آن مبتنی بر سایر بلاک چین‌ها (مانند ترون) پیشی گرفته بود. بنیاد تتر درباره این موضوع طی توییتی نوشته بود:

فردا (۱۵ سپتامبر) تتر با یک نهاد شخص ثالث برای انجام مبادله‌ای میان دو زنجیره (تبدیل از ترون به پروتکل ERC-20) به ارزش یک میلیارد USDT هماهنگی‌های لازم را به‌عمل می‌آورد. طی این فرایند، مجموع موجودی تتر تغییری نخواهد کرد.

با این حال، همزمان با افزایش سرسام‌آور کارمزدهای گس روی اتریوم، روند فزاینده‌ای برای انتقال تترها به دیگر شبکه‌ها در جریان است. طی یک ماه اخیر، تتر روی شبکه OMG لایه دوم در دسترس قرار گرفته و روی بلاک چین پرسرعت سولانا (Solana) نیز راه‌اندازی شده است.

در همین حال، شماری از اعضای جامعه کاربری ارزهای دیجیتال، خواستار حسابرسی کامل بنیاد تتر هستند تا بررسی شود آیا به اندازه موجودی کل تتر، دلار واقعی وجود دارد یا آنکه بنیاد تتر، خانه‌ای پوشالی بیش نیست.

احتمال دارد تتر در راستای شفاف‌سازی و به‌عنوان بخشی از فرایند قضایی پرونده مفتوح خود در نیویورک، دست به افشای محدود صورت‌های مالی خود بزند. پیش‌تر نیز در روز ۸ سپتامبر (۱۸ شهریور)، دفتر دادستان کل نیویورک طی نامه‌ای خواستار افشای اسناد مالی این بنیاد شده بود. گفتنی است در شکوائیه تنظیم‌شده علیه تتر، ادعا شده است که صرافی بیتفینکس تقریباً یک میلیارد دلار از موجودی حساب‌های مشتریان خود را گم کرده و برای جبران آن از ذخایر تتر استفاده کرده است. با این حال، تتر و بیتفینکس طی اعلامیه‌هایی این اتهام را تکذیب کرده‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
تحلیل گر قدیمی
تحلیل گر قدیمی
3 سال قبل

حکایت چاپ پول بی شک در تتر دیده میشه
روز های نخست فقط میلیون دلار بود
با این حکایت و وضعیت بد سرمایه گذاری
بی شک رتبه نخست ارز های دیجیتالی از آن تتر میشه
و تتر جایگاه اول بیت کوین را خواهد گرفت

مانی هخامنش
مانی هخامنش
3 سال قبل

یه تحلیل خوبو فقط یه تحلیلگرخوب درک میکنه