دومین صرافی ارز دیجیتال بزرگ جهان از ۴ ارز دیجیتال با ثبات جدید پشتیبانی می‌کند

دومین صرافی ارز دیجیتال بزرگ جهان از ۴ ارز دیجیتال با ثبات جدید پشتیبانی می‌کند

صرافی ارزهای دیجیتال «اوکی اکسچنج» (OKEx)، که مقر آن در هنگ‌کنگ قرار دارد، به‌تازگی اعلام کرد که چهار ارز دیجیتال مبتنی بر دلار امریکا را به فهرست معاملاتی خود خواهد افزود.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از این صرافی، ارزهای دیجیتال با ثبات (Stable Coins) پشتیبانی شده که براساس دلار آمریکا ارزش‌گذاری می‌شوند شامل این ارزها است:

  • (TrueUSD (TUSD از TrustToken
  • (USDCoin (USDC از Circle
  • (the Gemini Dollar (GUSD از صرافی Gemini برادران وینکلواس
  • (PAX) از Pax Standard Token

که بعد از روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری، در دسترس خواهند بود.

تاریخ راه‌اندازی اکثر این توکن‌ها توسط شرکت‌های مربوطه، به ماه سپتامبر سال جاری بازمی‌گردد در حالی که شرکت TrustToken پیش از همه، توکن خود را در ماه مارس، به بازار عرضه کرده بود.

در هنگام نگارش این خبر، بر اساس اطلاعات سایت «CoinMarketCap»، صرافی OKEx ازلحاظ میزان حجم مبادلهٔ بیت کوین در ردهٔ پنجم قرار داشته، و رتبه سوم را برای ارز دیجیتال با ثبات (Stablecoin)، در اختیار دارد.

اخبار فهرست ارزهای جدید از این صرافی، زمانی به گوش می‌رسد که بحث و گفتگو دربارهٔ اصالت تتر که رایج‌ترین ارز ثابت بازار است، افزایش یافته است.

دومین صرافی ارز دیجیتال بزرگ جهان از 4 ارز دیجیتال با ثبات جدید پشتیبانی می‌کند

این توکن که به‌طور گسترده توسط تریدرها و صرافی‌ها برای تغییر و جابجایی ارزهای دیجیتال بدون نیاز به تبدیل آنها به دلار آمریکا، استفاده می‌شود، در ماههای اخیر، به دلیل عدم شفافیت میزان پشتوانهٔ واقعی دلاری USDT توسط شرکت Tether LLC، توسعه دهندهٔ این توکن ها و همچنین صرافی بیت فینکس که شریک تجاری این شرکت می‌باشد، در حال از دست دادن اعتماد کاربران خود است.

برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیز در حال حاضر برنامهٔ توقف استفاده از تتر را شروع کرده، و راه اندازی اخیر ارزهای ثابت جایگزین جدید، این برنامه‌ها را تسریع بخشیده است.

در دیگر اخبار مربوط به این موضوع، فروش عمده تتر، افزایش قیمت بیت کوین را به بالاترین میزان خود در ماه اخیر رساند که این میزان افزایش، در صرافی بیت فینکس حدود ۶۰۰ دلار بالاتر از میانگین جهانی بود.

بر طبق اطلاعات موجود در وب‌سایت CoinMarketCap، با هجوم فروشندگان تتر، این ارز به پایین‌ترین میزان قیمت خود در ۱۸ ماه اخیر، یعنی ۰٫۹۲۵۲۸۴ دلار نیز رسید. در زمان نگارش این مطلب، ارزش این توکن ۰٫۹۶۲۸۱۵ دلار است.

همچنین بر اساس اعلام صرافی OKEx، زمان واریز و دریافت ارزهای ثابت جدید، از روز دوشنبه ساعت (UTC ۰۹:۰۰) شروع‌شده و زمان آغاز بکار معامله‌های بیت کوین، بر پایهٔ این چهار ارز جدید، روز چهارشنبه ساعت (UTC ۰۶:۰۰) خواهد بود. برداشت توکن ارزهای جدید نیز، سه ساعت بعد از آن شروع خواهد شد.

در اطلاعیه‌ای مشابه، صرافی FCoin نیز آغاز پذیرش ارزهای ثابت مشابه را اعلام کرد. ولی هنوز زمان دقیقی از سوی این صرافی، مشخص نشده است.

منبع: Coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه