ماینرهای مسروقه ایسلند، در چین کشف شدند؟

ماینرهای مسروقه ایسلند، در چین کشف شدند؟

حدود ۶۰۰ دستگاه کامپیوتر استخراج ارزهای دیجیتال در تیانجین توقیف شده است.

به نقل از RÚV؛ پلیس ایسلند و سازمان اینترپل در خصوص توقیف ۶۰۰ دستگاه کامپیوتر ماینینگ در تیانجین، از مقامات چینی پرس و جو کرده اند. این رقم دقیقا برابر با تعداد دستگاه‌هایی است که در ماه های دسامبر و ژانویه، طی چند عملیات جداگانه در ایسلند به سرقت رفته بود.

مطالعه بیشتر: پلیس ایسلند در جستجوی سارق سیستم‌های ماینینگ!

چندی پیش مظنون اصلی سرقت این دستگاه ها، سیندری استفانسون، از زندان ایسلند فرار کرد و به خارج از کشور گریخت. دست داشتن استفانسون در این ماجرا دور از ذهن نیست.

ماینرهای مسروقه ایسلند، در چین کشف شدند؟

علاوه بر این دستگاه ها، ۸ عدد فَن قدرمتند نیز در تیانجین کشف شده است. بنابر گزارشات موجود، شبکه برق محلی در تیانجین متوجه مصرف بالای برق در منطقه شده و موضوع را به پلیس اطلاع داده است.

به نقل از خبرگزاری چینی Xinhuanet.com؛ تحقیقات انجام شده نشان می دهند که سارقان با استفاده از روش‌هایی سعی در دزدی برق داشته اند.

هزینه ماهیانه برق ۶۰۰ دستگاه کامپیوتر قدرتمند استخراج ارز دیجیتال، در حدود صدها هزار یوان (بیش از ۳۰,۰۰۰ دلار) برآورد شده است. بنابرین با توجه به هزینه های تخمین زده شده، می‌توان سرقت مذکور را بزرگترین دزدی برق چند سال اخیر نامید.

در حال حاضر پنج نفر در چین تحت بازجویی قرار گرفته اند و یک نفر دیگر در رابطه با این موضوع بازداشت شده است. همچنین قرار است روز جمعه سیندری ثور استفانسون، که اخیرا در آمستردام دستگیر شده بود، به ایسلند بازگردانده شود.

منبع: icelandreview
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه