رونق صنعت ماینینگ در دوران کرونا؛ چین بازنده اصلی!

رونق صنعت ماینینگ در دوران کرونا؛ چین بازنده اصلی!

علاقه به بیت کوین هر ساله به‌طور پیوسته در حال افزایش است. اما همه‌گیری ویروس کرونا در سال جاری باعث شد تا تعداد بیشتری از افراد به سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال علاقه‌مند شوند. جالب اینجاست که دیدِ بسیاری از مقامات حکومتی در کشورهای مختلف نیز، نسبت به این حوزه و صنعت استخراج تا حدودی تغییر کرده است.

به گزارش «کپیتال»، گسترش بیماری کووید- ۱۹ درسطح جهان، تأثیرات متفاوتی بر صنعت ماینینگ در کشورهای مختلف جهان داشته است. در اوایل سال ۲۰۲۰ (دی ۹۸)، مقامات دولتی ازبکستان از ایجاد «سیستم ملی استخراج» خبر دادند. در همین مدت، صنعت ماینینگ در کانادا نیز دستخوش تغییراتی شد. آژانس تأمین توان الکتریکی در شهر کِبِک، ۳۰۰ مگاوات توان الکتریکی به هر ماینر بیت کوین اختصاص داده است.

کشورهای اروپایی نیز از قافله عقب نمانده‌اند. مقامات اوکراینی گفته‌اند که هیچ محدودیتی بر صنعت استخراج ارز دیجیتال اِعمال نخواهند کرد. در اوایل ماه مه ۲۰۲۰ (اواسط اردیبهشت ۹۹)، وزیر انرژي اوکراین پیشنهاد استفاده از برق دولتی را برای استخراج بیت کوین ارائه داد. این اقدام برای جلوگیری از اتلاف انرژی انجام می‌شود.

اما متأسفانه همزمان با افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین، فعالیت ماینرهای چینی با مشکلاتی مواجه شد. دلیل این امر، ممنوعیت حمل‌ونقل ابزارهای مربوط به فناوری اطلاعات، از جمله دستگاه‌های استخراج در طول مدت همه‌گیری ویروس کرونا بود. در نتیجه‌ی این محدودیت، فعالیت صنعت استخراج چیزی در حدود ۵۰٪ کاهش یافت.

در گزارش مقامات رسمی چین در این مورد آمده است:

در حوزه کارخانجات تولید دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال، افراد جدید مشتاقانه خواهان ورود به این صنعت هستند و فعالان قبلی نیز به‌دنبال ارتقای سطح فناوری محصولات پیشین هستند تا برتری خود را در بازار حفظ کنند. در نیمه اول سال ۲۰۲۰، نسل جدیدی از دستگاه‌های استخراج از جمله اس ۱۹، اس ۱۹ پرو، واتس ماینر ام ۳۰ و کنان اِی ۱۱۴۶ پرو تولید و عرضه شدند. داده‌هایی که تولیدکنندگان منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد که نسل جدید دستگاه‌های استخراج از نظر بهره‌وری و مصرف انرژی، به‌طور قابل‌توجهی بهینه‌سازی شده‌اند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
مانی هخامنش
مانی هخامنش
3 سال قبل

چین برنده اصلی این بازی بود و چند دلیل منطقی
درسته صادرات ماینر با مشکل مواجه شد اما چه کشوری سازنده اصلی ماینر در دنیاست؟چین
تمام کشورها با کمبود تجهیزات مواجه شدند اما کدوم کشور تمام تجهیزاتو در اختیار داشت؟چین
به دلیل کرونا کل دنیا به تعطیلی کشید و درجه سختی شبکه شدیدا افت کرد.ماینرهای بزرگ دنیا به دلیل صدمه زیاد جانی و فشار هزینه ها خاموش شدن ولی ماینرهای حکومت چین بدون وقفه کار کردن و از دررجه شختی پایین شبکه بیشترین سودو بردن.
بعداز ازاد شدن صادرات تجهیزات کدوم کشور تمام ماینر های خراب و باد کرده خودش رو به کل دنیا فروخت؟چین
بعداز فروش ماینر های خراب پولهای کشورهای مختلف در کدوم کشور به مدت طولانی دپو شد تا از طرف کشور مبدا پاسخ بگیرن؟چین
و از همه مهمتر به دلیل کرونا تمام ماینرها خاموش شدن و دستگاهای جدید چینی قبل از هاوینگ به بازار نیومدن اما همون دستگاهای جدید همگی در اختیار حکومت چین بودن و کار میکردن و زمانی.که درجه سختی شبکه به شدت پایین اومد حکومت چین به اندازه 3 سال ماینرههای دنیا سود کرد و بیت بدست اورد.
تمام اینارو بزارید کنار هم میبینید چین مهربونو دوسداشتنیه ما که خیلیم بدبخته چقدر در طول این مدت ضرر کرد طفلکی خیلی گناه داشت

مجتبی
مجتبی
3 سال قبل

هرموقه کشورهای درست حسابی بهش رو اوردن باید خیلی خوشحال بود
ازبکستان و اوکراین که عددی نیستن :(

محمد
محمد
3 سال قبل
پاسخ  مجتبی

در آمریکا هم سرمایه گذاری بزرگی انجام شده است